amerikada yasayan yokmu

bncede canm donme bosverr ohh bak ne guzel altinda arabnda varmis Allah bozmasin keyfini.ayyyyyyy canim heveslndirdn bni cikip gelesim geldi.

canim bnm esmn orda 10 senesi gecmis busure zarfndada trye cok gitmemis dnmek istedi artik vatanimi ozledm dedi.bnee itirz etmedim.

suan nahcvnda yasiyorum.vebiran once kurtlmk istiyom

esin nahcivanlimi ne isin var orda.allah kolaylik versin gurbette olmak cok zor.bnm hala burda bir arkadasim yok .anneme gidip geliorum.baska kimsem yok kimseye guvenemiyorum.bnm oldugum yerde turk cok ama birkac defa boyumun olcusunu aldim.arkadas sanip dert anlaatim arkamdan geri duydum.umarim senn cevrende ii insanlar vardir.

yok canim esm nahcivanli degil is icn gelmek durumunda kaldik.ekmek yedigim kapiya ihanet etmek istemem aaama bn omrumde bukadar sikici bir yer gormedm insanlari desem hepsi ayri hava.

yoook canim nerdeee hic arkadadm yok burda 2 laf edebilcem hic kimsem yok.ne guzel isde canm hic degilse bi annen var yineede cok sanlisin.anlattign insanlara sinir oluyorum sen onu adam sanip derdini paylasmissn ama onun yaptigina bak .

canim bizde burda arkadas olup dertlesiriz olmazz mi?

oyle insan nasibi nerdeyse orda kalmak zorunda.evet annem burda oldugu icin coook sanliyim.saol cnm inan dogru duzgun dertlesebilecegim birine cok ihtiyacim cok sevinirim.

canim bnmde cok ihtiyacim var inanki.siz nasl gittiniz amerikaya yani ta dunyanin obur ucu nerdeyse ailecek gitmissnz ya.merak etiim nasil olldu diye :)hangi eyalette oturuyosun

hmm guzzelmis yaa ben orda 3-4 arkadas zor buldum.hepsiylede samimi olamiyosn tabi.bnm derdim de dil sorunuydu acikcasi zorlandm ogrenirken gerci sakir sakir konusuyorum desem yalan :)

iyi yanlari oldugu gibi kotu yanlarida var tabi.sanirim en belirginide dil ve arkadas sorunu.yine soyluyorum canm ck sanslisn ne guzel annen vvar yannda.dil ogrendn mi canim sen?gerci orda turkiyedi gibi bi magzaya girdgnde hemn biri pesine takilip yok ne bakmisdnz ne aramsdnz demiyo kndn yapiysn alisverisini konusmana gerk kalmiyo.

benm oldugum eyalett cok sicakdi kis mevsimi yok yolda yuruyen insan yok cunku kaldirim yok araban olmadi hic bise yaramiyodu szn ora nasil.?

bnm burda iki tane turk arkadasim varikiside evli ama siksik gorusemiyoruz maglum ev isd falan.4mevsim yasiyoruz ama kisida cok soguk hic cekilmiyo sogukta oluyo.hele kar yagdimi evden cikamiyoruz.geldigim zamn ise girmistim 3 sene caistim dil ogrenmeye baslamistim saolsun ordaki insanlar ogretmeye calisiyolardi.ama bebek olunca 1.5 senedir evdeyim.annemler ev arasinda mekik dokyorum bildigimide unuttum sayilir artik.simdi yeniden ise baslamak istiyorum.ama cok korkuyorum yeniden yabanci ortama girecem bide iyi bir ortammi olacak bilemiyorum.sen calisiyomusun

canim korkma ogren\diysen birkac tekrar edersin sonra hepsi aklinAA gelir zaten inan ben cok az biliyorum ingilizce ama yasadim yani zatn dedigim gibi dil bilmesende iyi anlasiyosun onlar sorun etmiyo.ben calismiyorum canim .bnce ortam iyi olur cunku onlar sevgiliyi saygili cok iyi biliyolar cokk guler yuxzluler bunlari zaten sende cok iyi biliyosundur.

meslegin ne?korkma bosunaa canim Allah utandirmasin.

ya buarada bnde hamile degilmisim valla ne yalan soyleyim icm rahatladi cunku bebegm daha cok kucuk yazik olcakdi.

dil ogrenmek icin okula gidiyorum ama inan okuldakiler bnden ii.daha isten bir ses soluk cikmadi.basvurdum bakalim kismet olmasa baska yere gidecem.turkiyedeyken muhasebe okumustum ama burda o isi yaabilmm icin okuluna gitmm lazim burannki biraz farkliymis.senn adina sevindim.ne yalan solim bnde ikinci bebege hazir degilim inn bnde korkardim sanirim ayni durumda kalsam...

Geri