Amigurumi ayıcık tarifi yapımı ve modelleri

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Amigurumi ayıcık tarifi yapımı ve modelleri
Amigurumi ayıcık yapımı tarifi amigurumi ayıcık modelleri ve daha fazlası Melekler FORUM'da.

AMİGURUMİ AYICIK YAPARKEN İHTİYAÇ MALZEMESİ

Amigurumi yapmanın ne kadar zevkli bir iş olduğunu önceki yazılarımda da söylemiştim. Örgü sever bayanlar sayesinde çok güzel modeller görüyoruz internette. Amigurumi yapmaya karar verdiğinizde bir 3.5 ya da 4 numara tığa ihtiyacınız olacak. Yine amigurumi için özel ipler var hanımlar. Ben ilk başladığımda patik ipi ile yaptım ama hiç olmadı diyebilirim. Amigurumi ipleri ile örgü oyuncaklar daha muntazam ve güzel duruyor. Yaptığınız oyuncaklar için göze ihtiyacınız var ama bu şart değil benim ipten yaptığım oyuncaklar da oldu ve gayet güzel duruyor. Amigurumi yapmak için sık iğne tekniğini mutlaka öğrenmeniz gerekiyor ve tabii başlama tekniği. bu teknikleri sürekli her model için kullanacaksınız. Artırma eksiltme nasıl yapılır amigurumi temel tekniklerindendir. Benim kullandığım ip yarn art jeans markasıydı ve çok hoş renklere sahip. Koton ve pamuk karışımı bir ip. Amigurumi için bu şekilde başka markaları da tercih edebilirsiniz.

amigurumi orgu ayicik.jpg

AMİGURUMİ AYICIK YAPIMI TARİFİ VİDEOLU

Yapacağınız ayıcık tarifinde yapmanız gereken tarifteki sayıları kaçırmamanız. Sayılara göre yaptığınız parça oluşacak. Ayıcık yapımına önce kafadan başlıyorsunuz. Sihirli halka ile başlıyorsunuz ve içine 6 sık iğne yapıyorsunuz. Sonraki sıralarda artırmalar yaparak kafa biraz büyüyor sonrasında eksiltmelerle kafayı yuvarlak bir forma sokuyorsunuz. Yapmanız gereken hep sık iğne örmek. Artık hem yazılı tarif hem de videolu tarifle kolayca amigurumi yapabilirsiniz. İlk başlayanlar için videolu tariflere bakıp örmek daha iyi olacaktır. Yazılı tarifler genelde kodlar ile yazıldığı için ilk başta anlayamazsınız diye düşünüyorum. Sık iğne örneğin sc diye yazılıyor çoğu tarifte. Başladığınızda bırakamayacağınız bir şey amigurumi. İşi ilerleterek bu işin ticaretini bile yapabilirsiniz. İnstagram üzerinden hanımlar genelde bu şekilde satışlar yapıyorlar. Paylaştığımız modellerin de nette tariflerini bulabilirsiniz. Yine daha önceki yazılarımızdan amigurumi magnet yapımına da buradan bakabilirsiniz.

amigurumi kucuk ayicik.jpg

AMİGURUMİ AYICIK MODELLERİ

Sizler için aşağıda amigurumi ayıcık tarifi bırakıyorum. Linkten tıklayarak amigurumi ayıcık tarifini siz de yapabilirsiniz. Zor olduğunu düşünmeyin kolayca anlaşılır dille anlatmış arkadaşımız. Siz de tariften yola çıkarak bakarsınız ilk ördüğünüz oyuncak ayıcık olur ve devamı gelir. Yapacağınız ayıcık modeline kıyafet şapka gibi aksesuarlar örerek daha şık hale getirebilirsiniz. Örneğin aşağıda uykucu ayıcık çok şirin görünüyor değil mi?

amigurumi uykucu ayicik.jpg

Geri