Amigurumi tavşan tarifi kolay örgü tavşan yapımı

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Amigurumi tavşan tarifi kolay örgü tavşan yapımı
Amigurumi tavşan tarifi amigurumi tavşan yapımı amigurumi kolay tavşan yapımı ve daha fazlası Melekler FORUM'da.

AMİGURUMİ ÖRGÜ TAVŞAN YAPMAK ÇOK KOLAY

Amigurumi son yıllarda oldukça yaygın olmaya başladı. Çocukları olan ya da işi ticarete dökenler amigurumi işinde yoğunlaşıyorlar. Bir ara ben de epey yapmıştım şu sıralar biraz ara verdim diyebilirim. İp fiyatlarının artması biraz da benim hevesimi kaçırdı açıkçası. Amigurumi de öyle bir şey ki normal iplerle yapınca güzel olmuyor. Amigurumi için koton pamuk karışımı iplerden yapıldığında harika oluyor. Bu ipler tüylenme yapmıyor ve çocuklarınıza bebeklerinize sağlıkla gönül rahatlığı ile veriyorsunuz. Hem de yapımı da o kadar zevkli. Ben bir patik ya da yelek örmeye amigurumiyi tercih ederim yani. Aynı zamanda belli başlı bazı teknikleri bildikten sonra yapması da oldukça kolay. Genelini sık iğne denilen teknik ile yapıyorsunuz. Tarif varsa tabii işiniz daha da kolay oluyor.

amigurumi beyaz tavsan.jpg

AMİGURUMİ TAVŞAN YAPIMI TARİFİ VİDEOLU

Amigurumi yapmak çok kolay aslında başladığınız zaman biraz zor gelebilir ama alıştıkça tarifteki kodları kolayca yapabiliyorsunuz hatta yabancı tarifleri bile çevirip kendinize amigurumi yapabilirsiniz. Yaptığınız amigurumi örgüde çoğunlukla sık iğne var. Örerken yapmanız gereken sadece artırma eksiltmelere dikkat ederek ilerlemek bu sayede istediğiniz şey ortaya çıkıyor kendiliğinden. Örneğin tavşanın başını yapacaksınız sık iğne ile başlayıp ilk artırmalarla bir miktar başı büyütüyorsunuz. Bu sıradan sonra bir miktar artırma yapmadan düz örüyorsunuz. Sonrasında eksiltmelere başlayarak kafaya yuvarlak bir form veriyorsunuz. Bu şekilde anlaşılmamış olabilir kabul ediyorum size aşağıda linkini verdiğim videodan izlerseniz nasıl yapıldığını daha iyi anlayacaksınız. Tabii aynı tekniği gövde de de yapıyorsunuz kol bacaklar için küçük sayı ile başlıyorsunuz kafa kadar büyük sayı ile başlanırsa ayaklar kocaman olur. Ayakları örerken en alt kısım bir miktar büyük oluyor sonrasında bacak için artık düze inip düz bir şekilde aynı sayı ile yukarı kadar çıkıyorsunuz. Yapılan baş gövde kol bacaklar için içini elyaf ile doldurabilirsiniz. Gözler ise ister ipten dikin isterseniz ip aldığınız yerde amigurumi gözü diye sorarsanız zaten mutlaka vardır.

amigurumi orgu oyuncak tavsan.jpg

AMİGURUMİ TAVŞAN SAĞLIKLI OYUNCAK

Bebeğiniz çocuklar için hem ilgi çekici hem dışarıda satılan çin malı oyuncaklardan kat kat sağlıklı ve daha kullanışlı. Çin malı oyuncaklarla kıyaslanamaz bile inanın. Benim ikizlerimin bebekliği bu oyuncaklarla oynayarak geçti ve hala yıpranma kesinlikle yok hala oynarlar. Gerçi çocuklarım 4 yaşında ama ben inanıyorum çok sağlam el örgüsü kesinlikle yıpranmıyor yırtılmıyor. İp de sağlam olunca oyuncakların renklerinde solma dahi olmuyor. Beyaz olanlar biraz kirleniyor itiraf edeyim özellikle tavşan iki adet yaptım ben ama arada mutlaka makineye atmak gerekiyor. Tavşan yaptığınızda ya bej rengini de tercih edebilirsiniz sık sık yıkamamak için. Bir önceki yazımız olan örgü diş kaşıyıcı yapımını buradan inceleyebilirsiniz.

amigurumi tavsan yapimi.jpg

Çok güzeller ya aslında bu işlemi yapabilen bir üyemiz ya da satışını yapan bir kişi olsa sitemize üye olsa bizlere yaptığı ürünleri atsa anlatsa nasıl yaptığını satsa kazanç sağlasa süper olur çok şekerler çok :A

Çok güzeller ya aslında bu işlemi yapabilen bir üyemiz ya da satışını yapan bir kişi olsa sitemize üye olsa bizlere yaptığı ürünleri atsa anlatsa nasıl yaptığını satsa kazanç sağlasa süper olur çok şekerler çok :A
ben uzun süre yaptım ama ipleri çok pahalı oldu hevesim kaçtı epey model de yaptım ikizler oynuyorlar hala :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Örgüyle ilgilenenler için anlatım çok güzel olmuş , paylaşım için teşekkür ederiz lavinyam. Bir dönem sende bunlardan yapıyordun , hala ilgileniyorsan sipariş alabilirsin. Melek tasvirli örnekler var mı acaba ?

Örgüyle ilgilenenler için anlatım çok güzel olmuş , paylaşım için teşekkür ederiz lavinyam. Bir dönem sende bunlardan yapıyordun , hala ilgileniyorsan sipariş alabilirsin. Melek tasvirli örnekler var mı acaba ?
tesekkür ederim :oppucuk: şimdi ara verdim ipler çok pahalı gerçekten arkadaş cevreme yapmıştım çocuklara yaptım çok zevkli güzel yapması ama fiyat pahalılığı hevesimi kaçırdı normalde çok pahalı bu el örgüsü oyuncaklar daha fazla fiyat koysan alan olmaz :S

tesekkür ederim :oppucuk: şimdi ara verdim ipler çok pahalı gerçekten arkadaş cevreme yapmıştım çocuklara yaptım çok zevkli güzel yapması ama fiyat pahalılığı hevesimi kaçırdı normalde çok pahalı bu el örgüsü oyuncaklar daha fazla fiyat koysan alan olmaz :S

Sen yinede gerekli açıklamayı yaparak konu altında sipariş alınır diye belirt , fiyata takılmayanlar hesabına uyanlar sipariş verebilir

Geri