Android Telefonlarda Bataryanın Çabuk Bitmesi Sorunu ve Çözümleri

T

TİTAN

Forum Okuru
Android Telefonlarda Bataryanın Çabuk Bitmesi Sorunu ve Çözümleri

Android Telefonların Batarya Problemi

Android Telefonların Batarya Jarz Sorunu

Tam önemli bir konuda konuşurken telefonunuzun şarjı mı itiyor melekler ? Yoksa şarjı çabuk bittiği için android telefonunuzun bozulduğunu mu düşünüyorsunuz ? Merak etmeyin bozulmadı buna kullanım hatası diyelim. Çünkü Android Telefonların Batarya Problemi hemen herkeste var. Peki batarya kullanımını nasıl en aza indireceksiniz ? İşte öneriler...

andorid-22a.jpg

Android telefonlarda şarj problem oluyor. Yani mesajlaşıp arama yapıp, 3G ve wifi’yi kullanmazsanız bir buçuk veya bir günde şarjınız bitiyor. Wifi ve 3G’ye girdiğinizde ise 5-6 saatte bitebiliyor.

Telefonunuzun şarj problemini çözmenizin bir kaç yolu var işte bu yollar kısaca şöyle

1)Telefonunuzun ekran parlaklığını, Ayarlar > Ekran > Parlaklık’tan %30un altına düşürmeniz gerekir.

2) Ekran zaman aşımını kapatarak, ekranın kullandığı enerjiyi aza indirebilirsiniz. Bunun için ise;
Ayarlar > Ekran > Ekran Zaman aşımı > 30 saniye olarak belirleyin.

3) Mobil bağlantı olarak 3G’yi değilde 2G yani Edge hızını kullanmalısınız. Bunun için ise ayarlar > Kablosuz ve Ağlar > Mobil Ağlar > Sadece 2G ağlarını kullan seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir.

4) Wifi bağlantınızı kullanmadığınız da kapalı tutun. Özellikle Wifi şarjı sömüren başlıca bileşenlerden biri. İhtiyacınız olduğunda açın.

5) Otomatik senkronizeleri kapatarak telefonunuzun boştayken işlem yapmasını durdurabilirsiniz. Bunun için
Ayarlar > Hesaplar ve Senkr > Otomatik Senk. işaretini kaldırmanız gerekir.

6) Can alıcı bir nokta ise kullandığınız, açtığınız uygulamalar. Uygulamaların kapalı olup olmadığından emin değilseniz Görev Yöneticisine girip açık olan uygulamaları kapatın ve RAM seçeneğinden Belleği sil butonuna basın.

7) Telefonunuzu da şarj ederken bilgisayardan telefon prizden şarj edin. Voltaj farkından bahsediyorlar.

Bu şekilde yaparsanız telefonunuzun en az şarj kullanan moda getirmiş olursunuz.

Şimdi arkadaşlar eğer telefonunuzun bataryası bozulduysa en geç 1 gün onu pirincin içine koyun yani pirinç paketin içinde veya bi kovanın içindeyse o pirincin içine telefonun arkasındaki batarya ' yı koyun pirinç bataryayı düzeltiyo yani pirincin içine bataryayı 1 gün bekletin ve bi günden sonra biliyosunuz ki prinç tozludur o yüzden telefonla birleşen yerini üfürün ve telefon taş gibi oluyor şarj olmuyorsa bunu yapın :)

İyide ben hepsini yapıyorum telefonu hiç kulanmadım 1 saat bouyunca % 6 sarz gitmis ?
nasıl olucak bu iş

iyi daha onuda mı beğen miyosun:eek: benim telefon kafayı üşüttü ve alalı bir sene bile olmadı :( şarj ederken şarjı azalıyo......

Geri