Ankara Kızılay

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Ankara Kızılay
ankara prenses otel prenses otel ankara kızılay kızılay abiye abiye
Kızılay Türkiye'nin başkenti Ankara'nın merkezinde bulunan semttir. Kızılay Meydanı'nı bünyesinde barındıran semt ismini; (1970 li yılların başında yıkılıncaya kadar mevcut bulunan) Kızılay meydanının hemen yanıbaşındaki, Kızılay Merkez binasından almıştır. Konumu itibariyle ulaşımı çok kolay olan Kızılay'dan Ankara'nın her tarafına toplu taşıma araçlarıyla ulaşılabilir. Metro ve Ankaray'ın merkezi olan semtte dolmuş ve otobüs olanakları da vardır.Kızılay Ankara'nın kalbi konumundadır.Kültür ve eğlence aynı zamanda alışveriş merkezidir.Kızılay, sadece Ankara'nın değil, tüm Türkiye'nin en çok Metropolleşmiş, en yoğun nüfus barındıran bir semtidir.Gündüz saatlerinde kilometrekareye düşen nüfus yoğunluğu ile Türkiye rekortmenidir. Örnek vermek gerekirse: NewYork için Manhattan ne ise, Ankara için de Kızılay o dur. Aynı zamanda Kızılay bir dershaneler, barlar, sinemalar, tiyatrolar, alışveriş merkezleri semtidir.

Cevap: Ankara Kızılay

kızılaya nezaman çıksam kendimi vitrinlerin kenarında gezerken bulurum içim açılır o koşturmacadaki insan selinde hareketlidir hele yazları daha da güzeldir paylaşımın için tşkler adminim

Kızılay daimi gezme yerim okuldan çıkışta ders aralarında arkadaşlarla sevgilimle alışveriş için gezdiğim en güzel yerr.. İyiki varsın kızılay :)

offffffff ya çok özledim kızılayı Ankarayı benim güzel memleketim oraya giittimmi bütün sitresimi herşeyi atıyordum kafamı diniyordum ya harika biyer

Kızılay gibi yer yok ya bi gezmeye başlıyorsun dert tasa unutuluyor anında birde büyük bir alan olması çok iyi şimdilerde kızılay alışveriş merkezi yaptılar ızmir caddesi yakınlarına 6 yılın sonunda fakat içini pek beğenmedim

Geri