Anne hastayken emzirebilir mi fikirlerinizi bekliyorum hanımlar

• Konbuyu başlatan Kaybolan yillarimm
  • Başlangıç tarihi
K

Kaybolan yillarimm

Forum Okuru
Anne hastayken emzirebilir mi fikirlerinizi bekliyorum hanımlar

Anne hastayken emzirebilir mi melek kadınlar kulübü anne gripken bebek emzirilir mi forum'da.​

Arkadaslar bebeğimi emziriyorum 5 aylık dünden beri de hastayım sanki grip oldum anne hastayken bebek emzirilir mi? Bebeğe hastalık geçer mi sütten acaba? Hasta olan anneler ne yapıyorsunuz sizler fikir verir misiniz? Sütten bebeğe geçer mi bu tür hastalıklar? Bu konuda çok evham yaptım ne yapayım acil önerilerinizi bekliyorum.

images (8).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Anneler hasta olduklarında endişe duyabilirler acaba sütümden bebeğime hastalığım geçer mi diye? Anne hastayken emzirebilir mi? Aslında evet anne hastayken hastalığın süt aracılığı ile bebeğe geçmesi düşüncesi yanlış. Bu tür grip soğuk algınlığı gibi hastalıklar sütten bebeğe geçmez. Bu tür hastaliklar solunum yoluyla geçebilir. Bebeğinizi emzirirken maske takıp hastalığınız geçene kadar biraz nefesinizi uzak tutabilirsiniz bebeğinizden. Hatta bu süre içinde de emzirmeye devam edin elbette anne sütünde bebeğin ihtiyacı olan antikorlar yer alır onlar bebeği hastalıktan koruyacaktır. Anne sütü bebeğin direncini artırır.

Emzirme döneminde her türlü zararlı alışkanlıklardan uzak durulmalı. Peki "anne sütünden enfeksiyon geçer mi" konumuzu da incelemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Aslında adminimizin dediği üzere hasta iken de bebeğin emzirilmesi gerekiyor tabiki en doğrusunu hastalığın türüne göre doktorunuzun söylemesi daha mantıklı olacaktır. Ama aksine bir şey demediyse ilaçlarınızı verdiyse size bebişi emzirmeye devam edin. Ama dediğimiz gibi gene de uzmana sorun daha iyi olur.

Geri