anne karnındaki bebekten mektup var(son 3 ay)

Onurlu_Deniz

Yeni Üye
Üye
anne karnındaki bebekten mektup var(son 3 ay)
bebekten anneye mektup doğmamış bebekten anneye mektup anne karnındaki bebeğin annesine mektubu doğmamış bebeğin annesine mektubu bir
Yedinci Ay:
[FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]Anne bu ay Rabbim büyük bir [/FONT][FONT=Warnock Pro,Warnock Pro]Ehadiyet turrasını [/FONT][FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]benim üzerimde gösterdi. Beni diğer insanlardan ayırt edecek el ve ayak izlerimi yarattı. [/FONT]
[FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]Bu ay içindede beyin dokum hızlı gelişimini sürdürüyor ve akciğğerlerim de gelişimlerine devam ediyyorlar. Ama akciğerlerimi ilk senin yanında kullanmaya başlayacağım. Şu an akciğerlerim olmadan nasıl nefes aldığımı mı merak ediyorsun. Ben daha nefes alamıyorum. Ama oksijen ihtiyacımı senin vasıtan ile senin kanından alıyorum. Sanki bir balık gibi…[/FONT]
[FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]Bu aylardan itibaren de gözlerimi açıp kapama hareketlerini yapmaya başlayacağım. Bak Anneciğim güllücüklerimi görebilirsin. Anneciğim kaşlarım ve kirpiklerim çoktan oluştu, saçım uzamaya devam ediyor. Gözlerrim tümüyle işler durumda. yağ deppolarım oluşmaya başladı.[/FONT]
[FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]Bu arada benimle konuş bana bol bol Kur’an oku, oku ki Rabbimi daha iyi tanıyayım, hadisler oku, oku ki onun Habibine ben de aşık olayım.[/FONT]
[FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]Bu ayın sonunda boyum yaklaşık 36 cm. ve ağırlığım 1050 (750-1680) gram civarında olacak.[/FONT]

[FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]Sekizinci Ay:[/FONT]
[FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light][FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]Kemik iliğim artık kan yapma işini yavaş yavaş karaciğerimden devralmmaya başladı bu aylardan itibaren büyyüme hızım nispeten azalacak. Beyin dokum işlevsel gelişimini sürdürmeye devam ediyor[/FONT]
[FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]Doğmamış olduğum için akciğerllerimin görevini plasenta üstleniyor ve plasenta göbek kordonumdaki dammarlardan topladığı kirli kanı senden aldığı oksijen sayesinde temiz kana dönüştürür ve yine göbek kordonummun yardımıyla bana getirir Benzer şekilde benim artık maddelerimin tümü, normalde böbreklerimden ve karaciğerimden atılacağı yerde plassentaya ve buradan da senin dolaşım sistemine gönderilerek atılır. Plasenta bu nedenle hem akciğerim, hem böbrreğim, hem de karaciğerimdir.[/FONT]
[FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]Kirli kan ile temiz kan değişiminin plasentada olması nedeniyle sağ kalp boşluğumda toplanan kan kalbimddeki açıklıklar (delikler) yardımıyla akciğere uğramadan göbek kordonnuna yönlendirilir. Doğumda göbek kordonunun kesilmesiyle bu delikler hemen kapanır ve akciğerlerim ilk alınan nefesle tam kapasite çalışmaya başlarlar. Benzer şekilde karaciğerim ve böbreklerim de hemen doğum [/FONT]
[FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]sonrasında işlerinin başına geçerler. Görevi tamamlanan plasenta rahimdde tutunduğu yerden tümüyle ayrılarrak benim doğmamdan hemen sonra dışarıya atılır. [/FONT]
[FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]Bacaklarım kalçamdan ve dizllerimden tam bükülmüş, ayaklarım çaprazlanmış, kollarım omuzlarımddan ve dirseklerimden tam bükülmmüş, ellerim çaprazlanmış ve iki elim karşı dirseğimi kavrıyor. Sırtım sol yana yaslanmış, boynum öne doğru bükülmüş ve çenem göğüs kafesime değmiş durumdadır. Sanki tam bir tevazu ile Rabbimin yaratma mucizessi karşısında tam bir hayret ile secde halindeyim.[/FONT]
[FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]Bu ayın sonunda ise boyum yakllaşık 41 cm. ve ağırlığım 1780 (1300-2500) gram olacak![/FONT]

[FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light][FONT=Franklin Gothic Medium,Franklin Gothic Medium]Dokuzuncu Ay:[/FONT]
Müjde anneciğim uzun bir marratonun sonuna geldik. Bu sana artık son mektubum. Bu ay dış ortama hazzırlık amacıyla solunum hareketlerim de sık yaptığım hareketlerden. Akciğğerlerimin içi havayla dolu olmasa da gün boyunca yüzlerce kez yinelenen bu hareketlerimin amacı solunum kaslarımı güçlendirmektir. Anneciğğim inanıyorum ki beni kucağına alıp okşadığında sabrının mükafatını görmmüş olacaksın.
Senin için anne olmak dünyadda yaşanacak en güzel duygulardan biri olmalı. Benim içinse melek gibi bir anneye sahip olmak en güzel nimmetlerden birisidir. Bana hazırladığın yatağımda yatmak ve özenle seçtiğin elbiselerimi giymek düşüncesi beni heyecanlandırıyor.
Anneciğim bu ayın sonunda da boyum yaklaşık 50 cm. ve ağırlığım da 3350 (2770-3900) gram olacak. Kısa bir süre sonra artık kucağına atılacağım! Rabbime beni en güzel surette yaratmasından ve senin gibi bir koruyucu tayin etmesinden dolayı şükrediyorum!
[/FONT]
[/FONT]

Geri