Anne sütünü arttıran kurabiye tarifi

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
kurabiye tarifleri, anne sütünü arttırmanın yolları, anne sütünü arttırmak için ne yemeli süt arttıran tarifler ile ilgili bilgileri sizler için bu konumuz da paylaşıyoruz.

Dünyaya bir bebek getirdikten sonra onun için en iyisini ve doğrusunu yapmak için titiz adımlar atarak ona göre kararlar alırsınız. Onun sağlıklı bir şekil de büyüyüp gelişmesinin en önemli yolu tabi ki beslenmesinden geçeceğini unutmayın. Bebekler için en sağlıklı besin kaynağı tartışmasız anne sütüdür. Uzmanlar özellikle ilk 6 ay bebeklere anne sütünü mutlaka verilmesi konusun da uyarıyor...

Emziren birçok anne bebeği için gereken besin kaynağı anne sütünü arttırmak için farklı yollar dener. Kimi annenin sütü yeterli olurken kimisinin ise ne yazık ki bebeğe yetmemektedir. Bu durum da alınacak besinler anne sütünü artırmak için size yardımcı olacaktır.

ANNE SÜTÜNÜ ARTTIRAN BESİNLER NELERDİR?

Anne sütü yapımına yardımcı olacak bir takım önemli besin kaynakları vardır. Özellikle keten tohumu, buğday tohumu, ve yulaflı yiyecekler süt yapımın da size yardımcı olacağı gibi bebeğinizin de sağlıklı bir şekil de sizden besin almasını sağlayacaktır.

anne sütü.JPG


Sizler için sütünüzü arttıracak hem de lezzeti ile beğeninizi kazanacak bur kurabiye tarifi paylaşıyoruz. Öncelikle kurabiye için gereken malzemeleri sırası ile şöyle sıralayabiliriz;

2 yemek kaşığı keten tohumu unu
¼ fincan su
1 fincan yumuşak tereyağı
1 fincan beyaz şeker
½ fincan esmer şeker
3 yumurta sarısı
½ çay kaşığı vanilya
2 fincan un
¼ fincan bira mayası
1 yemek kaşığı buğday rüşeymi (tohumu)
1 çay kaşığı karbonat
½ çay kaşığı tuz
½ çay kaşığı tartar kremi
½ fincan yulaf
1 fincan çikolata parçaları

Malzemeleri paylaştıktan sonra kurabiye tarifimizin yapılışına geçiyoruz;

Fırını 175 dereceye ayarlayarak ısınmasını sağlıyoruz. Bu arada keten tohumu ve suyu bir kapta karıştırarak 5 dakika kadar bekletiyoruz.

Tereyağı, esmer şeker ve beyaz şekeri başka bir kapta kıvama gelinceye kadar karıştırıyoruz. Kıvama geldikten sonra yumurta sarıları ve vanilyayı ekliyoruz.

Hazırladığımız bu karışıma daha önce hazırlamış olduğumuz keten tohumu karışımını da ekleyerek bir güzel yoğuruyoruz. Son olarak çikolata parçaları ve yulafı da bu karışıma ekliyoruz.

Un, bira mayası, karbonat, buğday ruşeymi, tuz ve tartar kremini ayrı bir kapta karıştırarak diğer tarafta hazırlamış olduğumuz karışımın içine ekliyoruz. Tüm malzemeleri karıştırıp yoğurduktan sonra bu karışımdan ceviz büyüklüğün de parçalar alarak yuvarlayıp tepsiye diziyoruz. Pişme süresi 12/15 dakika yeterli olacaktır.

kurabiye.JPG


Kurabiye yapılışın da kullandığımız besin maddelerinin faydalarına gelince;

Keten tohumu, buğday tohumu ve tam yulaflı yiyecekler annelerin süt üretimine yardımcı olmaktadır.

Buğday tohumu (rüşeym):
Buğday rüşeymi, emziren anneler için olmazsa olmaz besin maddesidir. Çinko içermektedir.

Çinko: Bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve yaygın sorunlar arasında yer alan meme ucu çatlaklarından korunmaya yardımcı olmaktadır. Buğday rüşeymini doğum sonrası depresyondan da kurtulmaya yardım etmektedir.

Yulaf: Emziren annelerin olmazsa olmazları arasında yer alan bir diğer besin de yulaftır. Lif açısından son derece zengindir. Bunun yanı sıra yulaf, yoğun olarak protein, demir ve karbonhidrat kompleksi içermektedir.

Keten tohumu: Anne sütü miktarını arttırmakta önemli olan iyi yağlar ve enzimler içermektedir.
 
Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar Tarih
*MeleK* Bisküviler - Kurabiyeler 1

Benzer Konular


Üst