Anneler, babalardan daha çok dövüyor

Dayak asla bir terbiye metodu degildir. Ne insani ne de islami anlamda.. Herkesin cocugu yaramazlik yapar ve ister dovun ister guzel bir uslupla uyarin cocuk o hareketi tekrar yapacaktir burda uyarmak ancak yaptiginin yanlis oldugunu anlamasini saglamaktir uyari ne sekilde olursa olsun zaten bir kac kez bu hareketi yaptiginda sizin tepkinizi hatirlayip vazgececektir fakat siz doverseniz cocuk size karsilik veremeyecek yastaysa onu dovmenize karsilik inadiniza o hareketi yaparak oc almaya calisabilir ve eger size karsilik verebilecegini dusunuyorsa ve karsilik verirse ona ve kendinize en kotu sonu kendi ellerinizle hazirlamis olursunuz ve sonra bunu duzeltemeyebilirsiniz.. Bende siddet gordum annemden kardeslerimde annemle bir cok defa konustum beni cezalandir ama doverek degil seklinde ama o beni hic anlamadi dusunsenize sinirinizi bastirmak icin bir baskasinin canini acitiyorsunuz cok igrenc ve hayvani bir haslet.. Cocugunuzu dovmedende caydirici cezalar verebilir ve cocugun yanlisini anlamasini saglayabilirsiniz dogru olanda budur zaten..

Ben çocuğumu çok dövüyorum çok terbiyeli 3 Çocuğum var üçüncüde Döverek büyüttüm benden gizli bir şey yapsınlar döverim pişman Değilim şu an dördüncü çocuğumu Döverek büyütüyorum büyük oğlum bir karı ile evlendi onlarda döverler bende torunumu döverim dövmek derken bir tokat saç Çekme falan

Bende sürekli şiddet görüyorum annemden her yerim mor sopa beresi abim bir keresinde arsayı yakmıştı ona bişiy yapmadılar beni annem her sabah dövüyor bazen sebepsiz bi keresinde annrm babamla konuşuyordu bende babamla konuşmak istedim ve beni öldüresiye dövdüler

Sebebli sebepsiz çok dayak yedim ailemden en çok babamdan bazen cocukken uveymiyim diye düşünürdüm babamdan hiç sevgi görmedim sadece çocukluğumdan bana hatta kalan yediğim dayaklar öyle bir iki tokat değil ellerimi ayaklarımı bağlayıp sopayla ayaklarımın altı morarincaya ve bayilincaya kadar hatta en net hatırladığım ilkokul bitmişti okullar acilacakti okumak istedim izin vermedi ağladım saçlarımdan tutup kafamı defalarca top sektirir gibi duvara vuruyordu biran başımın döndüğünü gözümün karardigini hatirliyom kendime geldiğimde altıma istemiştim kapıda arkadaslarimla oturuyorum evde niye değilim diye dayak yerdim sokakta tekme tokat şimdi 37 yaşındayım ve kadar dayaktan sonra hala olmemisim hayret babamdan bana kalan kocaman bir nefret bunu başardın baba sağol

Valla çocukken annemden çok dayak yedim.Babam çok sinirli ve kuralcı olmasına rağmen hiç şiddet görmedim.Bir anne çocuğunu dövmemeli goygoylarını hiç sevmiyorum.Dayak çocuktan azizdir. Yeri geldimi terbiyesi için döversin.Döversin dediysek ağzı burun dalmaktan bahsetmiyorum. Bunada bir kulp takmayın.Ben çok asi bir çocuktum nasihat tarzı uyarıları hiç önemsemezdim. Annem tarafından bir tokata yada cezaya maruz kalınca davranışıma çeki düzen verirdim. İyikide annem den yemişim tokadımı. Herkesin imrendiği bir karektere sahip saygın biri olduysam annemden aldığım terbiyeden yediğim dayaktandır.

Geri