Anneler, babalardan daha çok dövüyor

ben size katılmıyorum

benim oğlum 4 yaşida ama dört demeye bin şahit gerek oğlum çok yaramaz şimarık asabı ınatçı bır çocuk yapma dedımın tam tersını yapıyo kırıyo dağıtıyo kafasını yere vuruyo kardeşini dövuyo mesela toplu taşıta bınınce durduk yere kızar bahane arar kendını yere atar munubuste kaldırırım kalkmaz daha çok surunur vursan ınsanların ıçınde dövemesın pazarda hastanede markete kısacası heryerde bahanecı yaramaz ısteklerı bıtmez dur dıye cışey bılmez evede kapıları tekmeler duvarlara bışeylarle vurur bağırır ben delırmışım artık dayanamıyorum yalvafrıyorum öpuyorum görmemezlıkten gelıyorum ama ne fayda ben apartmanda oturuyorum toplum ıçınde ben rahatsız olmasam başkaları oluyo bende dayanamıyorum ve dövuyorum yapa döverım dıyo dövuyorum yıne yapıyo dövuyorum yıne yapıyo pıskıyatrıye göturdum onlar bıle çaresız kaldılar ben ne yapacağımı şaşırdım artık

bu çocuğun böyle olmasında mıutlaka bir sebep vardır her çocuk kendi duygu ve huylarıyla doğmaz tamam var olan huyları vardır mizacı böyledir denilir daha çok ilgi ister şımartılmak ister vs ama anne ve babalar çocuğun hareketlerin oluşturur çok ünlü bir düşünür bana bir çocuk verin isterseniz dahi yapayım isterseniz cani yapayım demiş benimde 16 aylık oğlum var ve ben onda gördüğüm yanlışlara bakıyorum bende ve eşimde olanlar gibi yani çocuklar bizim aynamızdır bence...

valla benim 4 buçuk yaşınsda bir oğlum var çokk yaramaz ben her yolu denedim sevdim ceza verdim dövdüm bilmyiyorum ama yine en iyi dövme yolu oldu dövdüğümde yaramazlıkyapmıyor ben de dayakla büyüdüm ve iyi oldu bu da benim fi,krimöm.

genetik peşini bırakmıyo

Bende küçüklüğümde babamdan şiddet gördüm.Onunla ilgili hatırladığım hep ondan korktuğum.Bir ses tonuyla bile altımı ıslattığımı hatırlıyorum ne üzücü ve şu an 40 yaşındayım hala genetik problemlerimle uğraşıyorum babamın yaptığunu hissettirdiğini çocuklarıma hisssettirmeme savaşındayım.Okudum yılarca psikoloji kitapları okuyorum çocuk psikolojisi 36 yaşında anne oldum hep korkardım bende babamın yaptığını yaparmıyım diye ikizlerim var oğlum ve kızım bu kadar bilincinde olmama rağmen babam gibi olmasada bi kaç kız onları hırpaladım ama ne iğrenç bi duygu anlatamam çok acı verici

annem beni dövüyor

benim yaşım 14 8'e gidiyorum ama annem hala dövüyor herşeye kızıyorda :( annemle konuştum üstüme gelmeyin herşeye kızmayın falan dedim hiç etkilenmedi bir defa laptopla kafama vurmuştu ve kardeşimin tokasını taktım diye yapmadığını bırakmadı hemde okulda sınavım olduğu gün :( giyimimede karışıyor kahkül yaptırmak istiyorum ona bile izin vermiyor lütfen yardım edin :( ne yapabilirim ?

Ben 12 yaşındayım sevgili ablalarım biraz önce annemden kumandanın pil kapağı ile oynadığım için dayak yedim burdan bütün annelere sesleniyorum cocuğunuza bedensel ceza vermeyin siz bunu eninde sonunda unutursunuz ama o unutmaz lütfen cocuklarinizi dövmeyin onların kalbini kırmayın

Bir kamyon 1 taşı ezer o taş kırılır ama kamyon arkasına bakmadan gider belki ama o taş kAlp gibidir ki kırılınca düzelmez

Ben annemle B'nden özür dileyene kadar konuşmayacağım

Benimde kızım var 5 yaşında bazen çok sımarabiliyo ama acımıyorum poposuna vuruyorum güzelce sonra sesi çıkamıyob

yanlış anlamayın ama ben çocukluğumdan beri en küçük şeyde dayak yedim aşağılandım eğer çocuğunuzu dövüyorsanız bunu çocuğunuz 5 yaşını geçtikten sonra lütfen dövüp aşağılamayın ve dövdüğünüzüde çocuğunuz yanında kimseye anlatmayın.
çünkü bir yaştan sonra çok gurur kırıcı oluyorinanın bana ben 16 yaşındayım ve hala dayak yiyiyorum ve çok utanıyorum birde herkese bir marifetmiş gibi anlatıyorlar.

ayni sorun bendede var

Annem benide dovuyor 14 yasina yeni girdim .dogum gunumde bile beni dovdu aklima o gun geldikce hala agliyorum hic unutmam .Ama babam annemin aksine iyi biridir.Istedigim seylere izin verir.Ama annem beni korumaya calisirken beni surekli dovuyo .Bazen unuttugum seylerden dolayi yine dovuyo cevap versem ona bu sefer yine vuruyo hayatim berbat kac kere olmeyi istedim ama olmuyo iste Allahin verdigi cani Allah alir normalde okuldada iyiyim derslerimin hepsi bes bi tek matematik 4 .Bide annemin bi huyu var : onceden yaptigim seyleri suratima cok vuruyo bana kotu kotu lakaplar takiyo sonra kendini affettirmeye calisiyo sonra yine ayni seyler tekrar oluyo artik biktim biktim .Baska biseye sinirleniyo hincini benden aliyo.Bu da tabii ki annemden. nefret etmemi sagliyo bazen. terlikle vuruyo o daha kotu bazen de cimdikliyo o derim mosmor oluyo tirnaklarini felan batiriyo derim yolunuyo ama beterin de beteri vardir bakiyorum tv lerde bazi anneler cocuklarinin kollarinda sigara fln sonduruyo ama annem bazen tehdit ediyo seni oldurcem diyo insallah o da olur bi gun bide biz 3 kardesiz ikisi kiz biri oglan kucuk kardesim oglan olanidir o hep yaptigi isleri bana kakar bende ona tabii ...bazen annem beni dovsun diye iftira atar bu bazen olur bazen olmaz ablam deseniz o da bazen beni korumaya calisiyo ama genellikle o da annem gibi beni dover oda bi gun evlencek ayvayi yicem o gun :( Her istedigimi o alir cunku babam iyi kalpli sagolsun ama annem yuzunden o da sinirleniyo isledigi sevaplara kiziyo hep annem hep kendini dusunur zaten BENIM COCUGUM OLURSA ASLA BOYLE YAPMAYACAGIM SIZ SIZ OLUN ASLA COCUGUNUZU DOVMEYIN EMINIM PISMAN OLURSUNUZ LUTFEN BENI CIDDIYE ALIN !!!

ya siz nasıl insanlarsınız ya gülerek yazmışsınız birde. 20 yaşındayım annemden öldüresiye dayak yiyorum. 2 senedir anne demeyi bıraktım ismiyle hitap ediyorum. ÇOCUĞUNUZUN SİZDEN ENFRET ETMESİNİ İSTEMİYORSANIZ DÖVMEYİN. Çocuklar gençler hiçbirşeyi unutmaz. Annemden kurtulmak kendimi öldürmeyi bile denedim işe yaramadı. Çocuğunuzu seviyorsanız dövmeyin. Haklı olsanız bile konuşun.

nasil bisey en iyi yasayan bilir,bende annemin dayaklarindan ,beni asagilamasindan,küfüründen,afedersiniz.........kadinlara söylemeye bile cekinir insan ,otarz laflarindan kactim ve evlendim,ablamda aynisini yapti,sonuc gurbet....simdi bazen onu görmek bile istemiyorum,8 senelik evliyim,18 yasinda evlendim ve ozamana kadar devam etti...ne aci simdi düsünüyorumda ne olursa olsun yapmamali insan.malesef bende bazen cocuklarima yaptim ama vicdanim halen sizlar.......

Geri