Aşılama (İnseminasyon)

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Aşılama (İnseminasyon)
aşılama sonrası gebelik belirtileri aşılamadan sonra hamilelik belirtileri aşılama sonrası belirtiler aşılamadan kaç gün sonra adet olunur ile gebelik
İlk amaç, gerekli hormon ilaçlarını vererek, kadında takip altında gebelik oluşturabilecek bir yumurtanın gelişmesini sağlamaktır.

İkinci amaç, erkeğin spermlerinin alınarak yumurtayı döllemesini kolaylaştıracak işlemlerden geçirdikten sonra kadının rahim ağzından içeriye vermektir.

Bu tedaviye adet kanamasının 1. Günü başlanır.Yapılan ilk kontrol ultrasonunun ardından, kadının kullanması gereken ilaçların isimleri ve dozlar bildirilir. Kadın önerilen dozda günlük olarak bu ilaçları kullanmaya başlar. İlaçların etkinliği ve yumurta gelişimini takip edebilmek amacıyla kadın, belirli aralıklarla ultrasona alınır. Yumurtalıklarda, yumurta gelişimi istenilen düzeye gelene kadar hormon ilaçlarının uygulanmasına devam edilir. Aşılamada amaç, çapı yaklaşık 20mm olan bir veya en fazla yumurta gelişimini sağlamaktır. Bu gelişim tamamlanınca yumurta hücresinin yumurtalıklardan atılmasını sağlamak için, çatlatma iğnesi adı verilen hormon ilacının (birkez) yapılması gerekir. Çatlatma iğnesinin yapılmasını takiben, 36 saat sonra aşılama işlemini gerçekleştirmek üzere kadının eşinin sperm vermesi istenir. Alınan bu spermler laboratuvarda, en iyilerini gebelik oluşturma ihtimali en yüksek olanlarını seçerek kadın rahmi içine vermek için bir dizi işlemden geçirilir.

Hazırlanan bu spermler, ince bir katetere çekilerek kadın rahminin içerisine konur. Aşılama işlemini takip eden 14 gün içerisinde beklenen adet gerçekleşmez ise, kanda gebelik hormonuna bakılarak sonuç alınır. Eğer gebelik oluşmadı ise, aynı işlemler hemen o ay veya istenilen başka bir ay tekrarlanır.

Aşılamada gebelik oluşma şansı %15-20 civarındadır.

Cevap: Aşılama (İnseminasyon)

Hmm umarim kimsenin ihtiyaci kalmaz buna ve dogal yollardan gebe kalirlar :)
Paylasim icin sagol adminim

Cevap: Aşılama (İnseminasyon)

arkadaslar asılamadan sonra gebelık belırtılerı nasıl olur ve en erken ne zaman ogrenebılırım gebe oldugumu doktorum 14 gun sonra dedı ve 14 gunun dolmasına daha 5 gun var denesemmı acaba yaaaaa....

arzu

arkadaslar asılamadan sonra gebelık belırtılerı nasıl olur ve en erken ne zaman ogrenebılırım gebe oldugumu doktorum 14 gun sonra dedı ve 14 gunun dolmasına daha 5 gun var denesemmı acaba yaaaaa....

bende çok merak ediyorum aşılama olalı 15 gün oldu ama doktora gitmedim

smlar bizde 10 martta asılama yaptırdık.yarın 15 gün oluyor kan testi yaptırcam benim için dua edin.ins. güzel haberlerle gelirim.

aşılama

merhaba kızlar bende aşılama oldum pazartesi günü 29 mart yani oldu o gün adetimden 16 gün sonrasıydı yumurtalar ancak olgunlaştı şimdi bekliyorum ama hiç bir şey hissetmiyorum ve çok merak ediyorum adetim 12-13 nisan arası olması lazım off bu beklemek beni deli ediyor...

aşılama

selam kızlar ben yeni katıldım aranıza.bende 12 martta aşılama oldum ilk 3gün sadece kasık ve bel ağrılarım vardı su son 2 gündür ağrılarım kesildi ama buseferde midem bulanıyor hemde hiç kesilmeksizin gece gündüz.bu belirtilerin olması normalmi?offff test gününe daha 10 gün var nasıl bekliycm bilmiyorum

Geri