Aşılamadan sonra gebe kalanların paşlaşım alanı

beyza hnm merhaba ben aşılama yaptım her iki kasığımda aşırı ağrı var ve yumurta sarısı gibi yoğun akıntı nedeni nedir?

Merhaba,

Aşılama öncesi yumurtalarınızın büyümesi için uyaran hormonal bazlı ilaçlar kullanılmakta. Bu ilaçlar yumurtalarınızı aşırı uyarmış olabilir .OHSS sendromu denilen bu durumla karşılaşıldığı taktirde hastaneye yatış gerekebilir. Lütfen hekiminizle irtibata geçin..

Merhaba arkadaşlar
Bende dün öğlen ilk aşılamamı oldum. Aşılama yaptıran veya aşılaması tutan arkadaşlar yaşadıklarını buradan paylaşabilirler mi acaba

beyza hanım ben yarın aşılama olucam ama kanama başladı ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz.

Merhaba ,

Aşılama yapıldıktan 14 gün sonra gebe olup olmadığınızı öğrenebiirsiniz.Aşılamadan sonraki hamilelik belirtileri ise şunlardır.

Farklı renklere sahip akıntılar,
Damarların daha belirgin hale gelmesi,
Kasık bölgesinde, adet döneminde görülen ağrılara benzer ağrıların ortaya çıkması,
Aniden ortaya çıkan uykusuzluk durumu,
Kabızlık ve karında şişkinlik oluşumu,
Midede bulantı ve iştahın artışı,
Dudakların kuruması.
Hamilelik belirtileri genellikle en erken aşılamadan 3 hafta sonra başlar. Belirtilerin başlaması ve bulgular aynen normal gebeliklerde olduğu gibidir. Aşılama sonrası kanda veya idrarda gebelik testi yapılması kuralları aynı normal kendiliğinden oluşan gebeliklerde olduğu gibidir. Yaklaşık olarak aşılama işleminden 14 gün sonra gebelik testinde belli olabilecek hale gelir veya adet gecikmesi olduktan sonra test yapılabilir

Geri