Asker Eşleri Paylaşım Alanı

bende jan.astsubay eşiyim türkiyenin en mahrum yerinde bulunuyorum şuan tokattayız orası mahrummu dersiniz.bi dış karakolundayız tek 2 arkadaşız ben karakolda tek başıma yaşıyorum tek lojman kızım okula her gün ilçeye gidiyor.bir kar yagdımı 6 ay kalkmıyor.böyle bir yere karakol kurmaları çok saçmalık.gerçi ben evlendiğimden beri bu şartlarda yaşıyorum.pskolojim alt üst diger arkadasın çoçugu olmadıgı için kışın memlekete gidiyor ben yine yanlız.lojmana lojman demeye ispat lazım ahır gibi.heryerlere su gibi para harcarken bu mahrumiyet niye bilmiyorum.daha üst rütbeliler gelsinde bir böyle yerlerde görev yapsınlar.hadi kendimde geçtim kızım hergün aglıyor canım sıkılıyor diye.anne beni uyutta vakit geçsin diyordu daha küçükken .kim verecek benim çoçugumun çoçuklugunu benim gençligimi.diyarbakır dış karakol.siirt dış karakol.şınak komando olmak üzere 3 dogu bitirdik.birileri rahat etsinler diye biz kendimizden geçtik.halende geçmekteyiz.

zor şartlar

çok rahat yerlerde görev yapan arkadaşlar eminim ki yok böyle birşey diyorlardır.ama ne yazıkki var. 2 kişiyiz dediğim arkadaşım yeni evli bu sıkıntıları gencecik yaşında gögüslüyor.ben ise çok erken başladım bunları yaşamaya.insallah arkadaşım şansı benim gibi olmaz.

merkez bir yerde 7 yıldır görev yapıyoruz.sizin yazdıgını okuyunca çok büyük haksızlık oldugunu anladım.çok rahatız.çoçugun olması böyle bir yerde şanssızlık olsa gerek.ona baktıkça dahada üzülür insan.okula gitmeseydi kızın sende en az 1ay gitsen yeterdi sana.ne diyeyim büyük adeletsizilik allah yardımcınız olsun.

merhabalar bende jandarma uzman eşiyim bu yıl tayinimiz van a çıktı.vanın çatak ilçesi dış karakolu ev lojman hiç bişey yok var dediler ama ne ev ne okul küçük oğlum 6.sınıfa gidiyor k.komutanımız okulda var dedi ama yok yok yok....eşim atamaya esas rapor aldı ev okul olan biyer olsun diye bu seferde deprem vurdu.anlıycanız eşyalarımız bi yerde eşim bi yerde ben ve çocuklar biyerde...çıldırmamak için sürekli kendimi telkin ediyorum ama olmuyor.

merhaba arkadaşlar ben 4 aylık evliyim eşim askere gideli 1,5 ay oldu ailemle kalıyorm asker eşlerine maaş veriliyor diye duydum lütfen biraz yardımcı olabilir misiniz nasıl oluyor. özellikle şuan maaş alan arkadaşlar neler yaptıklarını nasıl aldıklarını anlatırlarsa çok sevinirim. ailemle kalıyorum ama paraya ihtiyacım var hamileyim yardımcı olur anlatırsanız gerçekten çok sevinicem. etrafımda maaş alan kimse olmadığını için yardımcı olucak neler yapmam gerektiğini anlatıcak birilerini bulamyorum.

madurum..

slm arkadaslar benm eşimde henüz 1 haftalık asker gercekten cok zormus.. günler gecmek nedir bilmiyo .. bide mddi yönden sıkıntılıyım cocugumda var maasa yazılcam gercekte ihtiyacım var.. acaba ne kadar veriyolar bi bilgisi olan varmı.. cocugumu ihtiyaclarını karsılamama yetermi benimle pylasırsanız cok mutlu olurum...

lütfen biri beni bilgilendirsin :(
benim sevgilimde jandarma astsubay olmak istiyor. sorun şu ki ben kapalıyım ve imama hatip mezunu olacağım bu sorun olur mu? bir de çalışma şartları ne ki hep yalnız mı kalıcam ben evimde? taşınmak sorun değilde.. sabah 8 akşam 5 mesai saatleri falan diyor kimileri hangisi doğru bende çözemedim :S öğretmen olamyı planlıyorum inş. bu eşimin yanında görev almama engel olur mu tayinimi aldırabilir miyim? ve sanırım doğu görevi süreli değil?

Geri