asker uğurlarken okunacak dua varmı?

  • Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
asker uğurlarken okunacak dua varmı?
Yakında sözlümü askere uğurlayacağım.Peşinden bol bol dua edeceğim ama özellikle onu uğurlarken edeceğim bir dua var mı?
 

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Ey Kainatı yoktan var eden, her şeyi emrimize yar eden Ulu Allah!

Vessalâtüvesselâmü alê Rasülünê Muhammedin ve ale âlihî ve sahbihî ecmeıyn.

Ey kullarına cihadı emreden; (ve kâne hakkan aleynâ nasrul mü’minîn)ayet-i kerimesiyle inananlara hak yolda yardım edeceğini vadeden (Ve lâ tekûlû limen yüktelü fî sebîlillâhi emvêt. Bel ahyêün ve lâ kin lâ teş’urûn.Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin. Bilakis onlar diridirler lakin sizmanlayamazsınız. diyerek Allah yolunda mücâhedenin büyüklüğünü haber veren Yüce Allah!

Ya Rabeel âlemîn! Biz aciz kullarını doğru yolda yürüyen hakkı söyleyen hakikati duyan mükaddesatı için vatan ve milleti için mücahede eden emirlerini tutup yasaklarından uzaklaşanböylelikle dünyada huzur ve rahata ahrette de ebedi saadete kavuşan kullarından eyle Ya Rabbi. Milletimizi iç ve dış düşmanların şerrinden her türlü mukadesat düşmanlarının fitnesinden birlik ve beraberliğimizi yıkmak bizi birbirimize düşürerek yok etmek isteyen her türlü düşmanlarımızı Kahhâr ism-i şerîfin hurmetine kahr-u perişan eyle Ya Rabbi. Sevgili Peygamberimiz şöyle buyuruyor:İki göze cehennem ateşi dokunmayacaktır. Biri Allah korkusundan ağlayan gözdiğeri Allah yolunda nöbet tutarken uykusuz kalan göz.Mehmetçiklerimizi sen koru sen muhafaza eyle Ya Rabbi.

Mukaddes kitabımız olan Kur’anda bizlere düşmanla savaşmamızı emrediyorsun. Cihadı emrediyorsun. İşte bu emri herkes sırasıyla yerine getirdi ve getiriyorlar ve yerine getirmek üzere yetiştirdiğimiz evlatlarımızı dinimizin vatanımızın ve Müslümanların saadet ve selameti, ırzımızın ve namusumuzun korunması için asker ocağı gibi mübarek bir ocağa gönderiyoruz. Sen onlara sağlık ve afiyet ver.

Yüreklerine cesaret, bileklerine kuvvet ihsan eyle.Ya rabbi bir askere lazım olan sabrı sebatı ve metaneti cesaret ve şeceati kalplerine yerleştir. Onlar belalardan kazalardan musibetlerden koru yarabbi. Bu cennet vatanımızda bize yaşamayı çok gören hainler tarih boyunca olageldi, hala da olmaya devam ediyor. Rabbimden dileğim o dur ki içimizden çıkarılıp aldatılan, kandırılan bizi bizim içimizden çıkardıkları, kandırdıkları kişilerle vurmaya çalışan hainlere rabbim fırsat vermesin.

Kandırılan kardeşlerimize Allah hidayet versin. Gerçeği görebilmeyi, bu vatanı bize emanet eden ecdadının emanetini koruyabilmeyi, hainlik yapmanın inanan bir insana yakışmayacağını bilebilmeyi, bu şuura erebilmeyi, içimizdeki bütün gaflet içinde olanlara rabbim hissedebilmeyi, duyabilmeyi nasip eylesin. Karada, havada, denizde, her yerde, her an nusretini, yardımını esirgeme yarabbim. Rengini şehitlerimizin kanından alan, semalarımızda nazlı nazlı dalgalanan, istikbalimizin sembolü al bayrağımızı indirtme yarabbi.

Alemlerin rabbi olan Allahım Ya rabbi otuz- kırk sene yatsı namazının abdestiyle sabah namazı kılan
İmam-ı Azamların ibadet duygusunu Malazgirt ovalarında Allah Allah nidalarıyla at koşturan Alparslanların mücahede ruhunu misafir kaldığı odada sabaha kadar ayakta duran ve “biz Kur’an’ın bulunduğu odada ayaklarımızı uzatıp yatmaktan haya ederiz” diyen Osman Gazilerin
mukaddesata saygı duygularını bizlere de bahusus gençlerimize de nasip eyle Ya Rabbi. İstanbul’u fethederek Müslümanlara teslim eden ve yeni bir çağ açan Fatih Sultan Mehmet’in fetih ruhundan bizim gönüllerimize de bir kıvılcım nasip eyle Ya Rabbi. Şair’in ifadesiyle; Malazgirtte
Arslan surlarda Ulubatlı Hasan Niğbolu’da Yıldırım Kosova’da Murad Mohaç’ta Süleyman Çanakkale’de diş dişe gırtlak gırtlağa boğuşan hak ve istiklal için çarpışan” ölürsem şehîd kalırsam gaziyim” diyerek koşan Alllah Allah diyerek hamleye geçen “ben ölürsem vatanım milletim
sağolsun varolsun” diyen bütün şehîd ve gazilerimizin ruhlarını şâdeyle

Ya Rabbi

Fenalıktan zevk alan namazı niyazı unutan kullarını ıslah eyle gece gündüz kumar oynayan içki sofrasından kalkmayan zavallıları sen kurtar Ya Rabbi. Ecdaımızın din ve namus duygusunu vatan ve

millet sevgisini ve birlik ve beraberlik ruhunu bizlere de evlatlarımıza da nasip eyle Ya Rabbi.Arkadaş yurduma alçakları uğratma sakın Siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın Doğacaktır sana vaat ettiği günler Hakk’ın Kimbilir belki yarın belki de yarında yakın. Bastığın yerleri toprak diyerek geçme
tanı Düşün altında binlerce kefensiz yatanı Sen şehîd oğlusun incitme yazıktır atanı verme dünyaları alsan da bu cennet vatanı dedirten şuuru bizlere ve nesillerimize nasip eyle Ya Rabbi.

Askerlerimize sağ salim birliklerine varmayı gördüklerinden ibret almayı vazifelerini seve seve canla başla yaptıktan sonra şan ve şerefle evlerine dönmeyi ana-baba kardeş ve bütün sevdiklerine kavuşmayı nasip eyle. Dualarımızı dergah-ı izzetinde kabul eyle Ya Rabbi.

Yardımını esirgeme Allah’ım. komutanlarına karşı birer itaatkar kahraman eyle. Küçük büyük günahlarını affeyle Allah’ım. Vatan ve milletimizin selameti dinimizin bekası milletimizin birlik ve beraberliği için ve Allah rızası için.

Sübhane Rabbike Rabbil izzeti ammê yasıfûn. Ve selamün alel mürselin. Velhamdülillahi Rabbil alemin el Fatiha.
 
Üst