Aşkımın arkadaşı vefat etti...:(

Moss

Üye
Üye
Aşkımın arkadaşı vefat etti...:(

Bilmiyorum paylaşmak istedim, bu 2. arkadaşı onun kurban giden, duanızı esirgemeyin bu tür şeyler için MM :cry:

Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'deki gemi yangınında hayatını kaybeden itfaiye görevlisi iki Türk gencinden Burak Taçyıldız'ın ailesi cenazenin Sivas'a gelmesini bekliyor.

Burak Taçyıldız, 2 yıl önce işsizlik nedeniyle memleketi Sivas'tan ayrılarak Abu Dabi'ye yerleşti. Burada itfaiye teşkilatında işe başlayan ve bir gemide çıkan yangında yanarak hayatını kaybeden Burak Taçyıldız'ın Sivas'ta ikamet eden babası Vahap Taçyıldız, oğlunun daha askerliğini yapmadığını ve tecil ettirdiğini belirterek, Burak'ı işsizlik nedeniyle Abu- Dabi'ye gönderdiklerini söyledi. Yetkililerin Burak'ın Abu-Dabi'de ufak bir kaza geçirdiğini söylediklerini ifade eden Baba Taçyıldız, "Daha sonra

ölüm haberi geldi. Bizim Sivas'ta 4-5 tane milletvekilimiz var. Bunlar duymadılar mı? Tabii ki duydular. İlgilenen hiç kimse yok. Otopsi yapıyoruz diye bizi oyalıyorlar. Belediye başkanımız buradan Ankara'ya gitti. Ankara'da Dışişleri Bakanlığı ile orada irtibat sağlıyor. O nedenle otopsi yapılıyor diye bizi oyalıyorlar. Belediye başkanımız girişim yapmasaydı onu da haber vermeyeceklerdi. Bizim milletvekillerimiz var, Dışişleri Bakanlığımız var, bunlar uyuyorlar mı? Benim çocuğum oraya giderken devletin

kasasına 175 dolar para bıraktı. Burada iş olsaydı benim çocuğumun Dubai'de ne işi vardı. Ben cenazemi istiyorum. Ben çocuğumu istiyorum. Ne yaparlarsa yapsınlar benim çocuğumu göndersinler. Benim ailem, çocuklarım ve komşularım burada perişan vaziyette" dedi.

Ağabey Fatih Taçyıldız ise, kendi araştırmaları sonucunda kardeşinin cenazesi ile ilgil bilgilere ulaştıklarını kaydederek, "İş kazası olduğu için Dışişleri Bakanlığı tarafından soruşturma başlatılmış. Detaylı bir otopsi yapıldıktan sonra oradan da bir heyet gelecekmiş. Bize anlatılan kendi çabalarımızla öğrendiğimiz bu şekilde. Otopsi ne zaman biterse cenaze o zaman gönderilecek diyorlar. Şu gün cenazemiz gelecek diye bir şey söylenmiyor. 4 gündür gelmiyor" diye konuştu.

2 yıl önce işsizlik nedeniyle Abu Dabi'ye yerleşen ve burada itfaiye teşkilatında iş bularak çalışmaya başlayan Burak Taçyıldız(23) ve Deniz Toprak(29) isimli Türk vatandaşları "Regina 250" isimli gemide çıkan yangına müdahale etmek için bölgeye gönderilmiş Taçyıldız ve Toprak, yangına müdahale sırasında yanarak hayatını kaybetmişti.

haberfx

Basligi pek anlamadim ama neyse :S

Konuya cok üzüldüm ya. rabbim mekanini cennet eylesin genc kardesimizin :uhu:

allah ailesine sabir ihsan eylesin.. cok zor bir durumdur eminim, kaldiki daha rahmetli vatanina göderilmemis bile..

Insallah en kisa zmnda ulasir....

Tskler cnm paylasim icin...

Allah rahmet eylesin...Ailesine sabır versin...Ölen rahmetli,erkek arkadaşının arkadaşı öyle mi...doğru anladım sanırım

Teşekkürler canımcıklarım, evet onun arkadaşı....En zor ölümlerden bir tanesi, yanarak ölmek....:uhu: Allah sabır etsin....

Geri