Aspirin almak hamile kalmayı kolaylaştırırmı?

• Konbuyu başlatan aspirin34
  • Başlangıç tarihi
A

aspirin34

Forum Okuru
Aspirin almak hamile kalmayı kolaylaştırırmı?
Merhaba ben 6 yıllık evliyim bebeğimiz olmuyor. Bir yerde okudum aspirin hamile kalmayı kolaylaştırıyormuş acaba doğrumu? Benim tüplerimde tıkanıklık var. Ayrıca yumurtalarım tembel . Eşiminde sperm sayısı düşük . Aspirin işe yararmı?

Selamlar ,
Gebe kalmaya çalışan bazı kadınlar için günlük düşük dozda aspirin almak yeni bir analize göre bebek sahibi olma şansını artırabilir.Daha önce gebelik kaybı olan ve daha önceki bir çalışmada yer alan aspirin rejiminden yararlanan kadınların, kandaki C-reaktif proteinin (CRP) yüksek kan seviyelerine sahip olduğunu bulmuştur .Bu rapordan önce araştırmacılar vücuttaki iltihapların üreme sorunlarına katkıda bulunabileceğini biliyorlardı. Örneğin, pelvik inflamatuar hastalığı olan veya polikistik over sendromu olan kadınların infertilite riski artar. Ancak az sayıda çalışma, bir kadının vücudundaki inflamasyon düzeylerinin düşürülmesinin, gebe kalma ve doğum yapma şansını etkileyip etkilemeyeceğini incelemiştir. Yeni bulgular, "inflamasyonun kadınların gebe kalma kabiliyetine önemli ölçüde zarar verebileceğini" öne sürüyor ve araştırmacılar, gebe kalmadan önce aspirin almanın bu riski azaltabileceğini belirtiyor.

18 ila 40 yaş arası 1.228 kadın üzerinde yapılan bir çalışmada, ilacın günlük olarak küçük bir dozunu alanların, gebe kalma olasılığı % 17 arttığını göstermektedir. Aspirin Pelvise giden kan akışını arttırır, endometriyal kalınlığı arttırır.Ancak, çoğu doktorlar, hamile kalmak isteyen her kadının ilacı almaya başlamak için yeterli kanıt bulunmadığına dikkat çekiyor. İnfertilite, gebe kalmaya çalışan çok sayıda çift ve kişiyi etkiler. Yeni araştırmalar, günlük düşük dozda aspirinin, kronik enflamasyonu olan kadınlar için gebe kalma olasılığını artırabileceğini düşündürmektedir. Gebe kalamamanın bir kaç nedeni vardır. Sperm problemleri,pelvik problemler,yumurtlama problemleri gibi. Hamile kalmakta güçlük çekiyorsanız bu problemlerden her hangi birine sahip olup olmadığınızı öğrenmek için doktora görünmeniz gerekir.Aspirin yumurtlamayı sağlamaz, aspirin sperm sayısını artırmaz yada fallop tüpleri ile ilgili her hangi bir sorunu düzeltemez. Dolaysıyla aspirin almak hamile kalma şansınız artmayacaktır..

Geri