avon ve orıflameden sıkayetı olan varmıı

ben şikayetçiyim oriflame den katologda koskoca gösterilen şeyler küçücük çıkıyo bi maskara aldım kocamandı katologda elime gelince inanamadım böle şey olurmu ya o boyda maskara görmedim hayatımda.avonda böle şeyler hiç görmedim çok sinirliyim şuan
katalogta kaç ml olduğu yazıyo dikkat etseydin sipariş vermeden, sinirlenmeni gerektiren bir durum olmazdı... ayrıca 28 mayısta oriflame büyük kutlamasına katılmış olsaydınız avonun ne kadar alt seviyede olsuğunu görürdünüz ama oriflame türkiye 1 numara seçildi;)

oriflame üye oldum.ürün almak gerekiyormuş.ürün aldım,güya 1 tl.14 tl lik ürüne birşeyler eklenmiş 24 tl ödedim.ödememi son tarihten bir gün sonra ptt ye yaptım ama 19 gün sonra eve ihtar geldi elimde makbuzum var.
ya oriflame dekiler takip edemiyor,yada tekrar tekrar ödetmek istiyorlar.öyleyse eğer avucunuzu yalayın.sizi tüketici derneğine şikayet ederim.hemen düzeltin.

oriflame kullanmadım ama avondan nefret ediyorum ,hiçbir ürününü sevmiyrum ,işe yaramaz hiçbiri ..hele maskaraları bi işe yaramıyor ..rujları desen iğrenç ,ne aldıysam elimde kaldı ,uzak durun avondan derim

oriflame üye oldum.ürün almak gerekiyormuş.ürün aldım,güya 1 tl.14 tl lik ürüne birşeyler eklenmiş 24 tl ödedim.ödememi son tarihten bir gün sonra ptt ye yaptım ama 19 gün sonra eve ihtar geldi elimde makbuzum var.
ya oriflame dekiler takip edemiyor,yada tekrar tekrar ödetmek istiyorlar.öyleyse eğer avucunuzu yalayın.sizi tüketici derneğine şikayet ederim.hemen düzeltin.

Böyle bir şey Avon satarken benim de başıma gelmişti. Ama ödeme yaptığım için sorun çıkmamıştı.

Avon satışı yaptım, hiçbir şey kazanmadım. Uğraşmadım zaten, uğraşanlar kazanıyordu. Aldığım ürünlerden genelde memnun kaldım; ama Oriflame'i denemesem de daha iyi olduğunu düşünüyorum. Gerçi o da ürünlerini Avon'un ürünlerine benzetmiş sanki. Zaten kozmetik işi yaptığım için artık Avon'dan ürün almıyorum. Bazen çanta alıyorum, o kadar.

aman ikiside yalan dolannn kaliteyle alakası falan yok bende kulandımm ama hiç işe yaramıyolarrr ancaa bol bol paraa alıyolarr ne alırsam alım eczanedekiler daha güvenlii..geris boş anca mileti kandırıyolarrrrr....

bende oriflame kullanıyorum avondan aldığım ürünlerin hiç biri işe yaramadı. maskara aldım sürdükten 5 dk sonra akıyordu krem aldım yüzümü mahvetti kızardı lekeler çıktı arkadaşım göz kalemi aldı gözünde yaralar oluştu doktor göz kaleminden olabileceğini söyledi yani kısaca avon kullanmamanızı tavsiye ederim..

bence almak istediğin ürünü bakıp deneyerek almak hepsinden daha ii avonu bende begenmiyorum oriflame den bir sikayetim yok ama sikayeti olanlar için diyorum deneyerek alın

avon satışıyla ilgilenmiştim bir aralar. ama şikayetler çok oldu ve zararla bıraktım bu işi. şimdi oriflame satışı yapıyorum ve çok memnunum. alanlardan da bir şikayet gelmedi.

Oriflame'den sömürge faizi uygulaması...

Malesef yakın zamana kadar ben de bir Oriflame üyesi idim. Fakat Sadece Türkiye'de uyguladıkları "saygısız ve ölçüsüz" faizi protesto ederek tüm ilişkimi kestim.

Şöyle ki;
2 yıl boyunca faturalarımı hep zamanında ödediğim için konuyu hiç farkında değildim, meğerse oriflameciler ben bir faturamı aksatayım diye sütre gerisinde bekler dururmuş.

O gün geldiğinde 1 haziranda ödemem gereken 165.-TL'lik faturayı faiziyle 177.-TL olarak Temmuz'da fırsat bulup ödeyebildim ama bu 37 gün için benden ne kadar para istediler biliyor musunuz? Tam 457.-TL. Bu faiz, bu uygulama fahiş kelimesini bile kifayetsiz kılar.

Tabi telefon açıp "ne oluyoruz yahu?" demeye çalıştım ama ne yaptılar biliyor musunuz? Sizi icraya vereceğiz deyip telefonu yüzüme kapattılar. Daha da üzücüsü öğrendiğime göre bu uygulama sadece Türkiye'deki oriflame'de yapılıyor, başka hiç bir ülkede böyle bir uygulamaya cesaret edemiyorlar. Üzgünüm...

Sonuçta ne mi oldu? Benden alamadılar tabi ...

Avona dikkat

avon ürünlerini 3sene kullandım ve memnun kalmadım. üzerindeki tarihin ne olduğu belli değil. yani geri tarih yazıyorsa üretim tarihi, ileri tarih yazıyorsa son kullanma tarihi diyorlar. tarihlere dikkat edin ya 1 2hafta yada ay sonra bitiyor ya da tarihi geçik geliyor. ya üretim tarihidir ya son kullanma diye bişey olmaz.kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin üstünde muhakkak ve sadece son kullanma tarihi yazar. elimize aldığımız ürün üretilmiş ki elimde, bu yüzden kimseyi üretim tarihi ilgilendirmez. son kullanma tarihi geçik olduğu için üretim tarihi diye yutturuyorlar millete. DİKKATLİ OLUN, ÜRETİM TARİHİ DEMELERİNE KANMAYIN. O SON KULLANMA TARİHİ. benim yüzümdeki tüyleri uzattı avon. AVONA SAĞLIĞA ZARARLI OLDUĞU İÇİN MAHKEME ÜSTÜNE MAHKEME AÇILDIĞINI VE 2 DEFA KAPATILDIĞINI VE SAHİP DEĞİŞTİREREK TÜRKİYE GİBİ GELİŞMEKTE OLAN VE GELİŞMEMİŞ ÜLKELERDE SATILDIĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ. VE HALA DAHA MAHKEMELİK

Geri