Avusturya´daki Schönbrunn Sarayı

Avusturya´daki Schönbrunn Sarayı
Schloss Schönbrunn
Schloss Schönbrunn Wien
Schloss Schönbrunn geschichteSchönbrunn Sarayı (Almanca : Das Schloss Schönbrunn), Avusturya ' nın başkenti Viyana 'daki Kraliyet sarayıdır. Ülkede en önemli kültürel anıtların bulunduğu saray 1960 lar'dan beri Viyana'ya gelen turist cazibelerinin biri oldu. Schonbrunn Sarayı'nın ve bahçesinin yapımı ancak 1744 - 1749 yılları arasında imparatoriçe Maria Theresia tarafından tamamlatılmıştır. 1683 'deki II. Viyana Kusatmasi 'nda, çevredeki binalar, yok edildi.
1569'da, Kutsal Roma İmparatoru Maximilian II, bir tepenin altında Viyana nehrinin büyük bir su ovasını satın aldı. Ovanın önceki bir sahibini 1548'de bir konağı dikmiş olduğu Meidling ve Hietzing'in arasında yerleştirdi. İmparator, eskrim yapılması için alana, sülünler, ördekler, karaca ve damızlık domuzu ve eğlenceli avlanma bölgesi olarak hizmet vermesini için emretti.
İmparator I. Karl ,1918'de tahtı bıraktığını bildiren ve Habsburg Hanedanı hakimiyetine son veren anlaşmayı burada imzalamıştır.
Schonbrunn Sarayı Avrupa'nın en güzel saraylarından biridir.
 
CeMoŞ

CeMoŞ

Daimi Üye
Üye
karakuzu' Alıntı:
eh tabi banada.niye öyle diyosun cemos valla benim sarayim olursa yok demem yani.ama temizlik icin bikac yardimci lazim hahaha

yok kısss saray istemem kaybolurum ben sarayda 3 gün arama başlatılır sonra hahahaha ben bahçeli olsun daha bişe istemem hıyar domatis ekicim hahahah
 
Üst