Az yemek kılo aldırabilir..

Moss

Üye
Üye
Az yemek kılo aldırabilir..
bebeğime nasıl kilo aldırırım çocuğa nasıl kilo aldırabilirim çocuğuma aldırabilirim bebeğime çocuğuma aldırırım
Dyt. Dilara Koçak
AZ YEMEK YEMEK KİLO ALDIRABİLİR!
NTV'de Burcu Esmersoy ve Yekta Kopan'ın sundukları 'Yaz Gecesi Şovu' programına konuk olan Uzman Diyetisyen Dilara Koçak, az yemek yiyen ama kilo vermeyen insanların yaptıkları yanlışlara değindi.
Televizyon Gazetesi'nin haberine göre; "Az yediğiniz zaman, vücudunuza her gün 1000 kalori 1200 kalori verdiğiniz zaman, az yemeye alışıyor vücudunuz" diyen Koçak, yiyerek zayıflama durumunda metabolizmanın daha fazla çalıştığını ve uyumadığını belirtti.
Koçak, insanların diyet listelerine ve diyetisyenlere olan bağımlılıklarının da yanlışlığına dikkat çekerek, "Bağımlılık kelimesi gerçekten önemli bir kelime. Altını çizerek söylüyorum ki lütfen diyetisyene ve diyet listelerine bağımlı kalmayın" diye konuştu.
Dilara Koçak, kişinin diyet listesine bağımlı olması durumunda bir kaç hafta yüksek motivasyonla devam ettiğini ancak 3. ve 4. haftadan sonara bu motivasyonunu düştüğünü anlatarak "Artık sıkılıyor birilerinin ona bir şeyler söylemesinden. Onu ye, bunu yemek, o yasak bu yasak.. Böyle yaptığınızda insanlar işte vazgeçiyorlar ve bu işi bırakıyorlar. O yüzden diyorum ki sizin beslenmeyi öğrenmeniz lazım ve benim size çözüm üretmem lazım ve diyet listesine bağımlı olmamanız lazım" açıklamasını yaptı.
Her öğlen ve akşam aynı yiyecekleri ve çok az yiyen ama buna rağmen zayıflamadığını söyleyen insanlara da Dilara Koçak şu uyarıyı yaptı:
"Evet o zaman onlar 'Hiç yemiyorum ama kilo veremiyorum' diyorlar. Çünkü metabolizmalarını yavaşlatıyorlar ve durduruyorlar. İşte böyle bir bireye daha fazla yemek verdiğinizde gerçekten kilo verdiğini görüyorsunuz ve kendini daha enerjik hissediyor."
Dilara Koçak, diyetisyenin birey değişmediği sürece hiç bir şey yapamayacağının da altını çizdi.

Geri