Badem sütünün faydaları nelerdir ?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Badem , protein ve sağlıklı yağlarla doludur. Hem badem hemde badem suyu bir çok faydaya sahiptir. Badem sütü fosfor, potasyum ve çinko bakımından zengindir. Badem Sütü sağlık yararları arasında kilo kaybını desteklemek, kalp sağlığını desteklemek, iskelet sağlığını geliştirmek, cildi yenilemek , kas büyümesini sağlamak , sindirimi desteklemek, D vitamini sağlamak, beyin sağlığını desteklemek ve arter duvarlarını sağlıklı tutmak sayılabilir.Badem E vitamini açısından doğal olarak yüksektir, E Vitamini vücuttaki iltihap ve stresle mücadele eden güçlü bir antioksidandır. Kalp hastalığına ve kansere karşı korunmaya yardımcı olur ve kemik ve göz sağlığı üzerinde de yararlı etkileri olabilir. Soya, süt veya laktoz toleransı sorunları olanlar için badem sütü harika bir alternatiftir.Badem sütü, osteoporoz riskini azaltırken, dişlerin ve sağlıklı kemiklerin korunması için gerekli olan kalsiyum içerir . Tabi badem sütünün faydaları bu kadarla sınırlı değil . Makalemizin devaımında badem sütünün cilde faydaları , badem sütünün saça faydaları tüm detayları ile ele alınacaktır. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.
badem-sutu-nasil-yapilir-jpg.85851 Badem sütünün faydaları nelerdir ? Melekler Mekanı Forum
Badem sütü kalsiyum kaynağıdır. Yeterli kalsiyum alımı, kırık riskini ve osteoporoz gibi diğer kemik hastalıklarını azaltır . Kalsiyumun yanı sıra, badem sütü aynı zamanda iyi miktarda D vitamini sunar - bu da artrit ve diğer kemik hastalıkları riskini azaltan önemli bir besindir . Kalsiyum ve D vitamini ayrıca diş sağlığını korumak için birlikte çalışır.Badem sütü kolesterol veya doymuş yağ içermez. Süt aynı zamanda kötü kolesterolü düşüren ve iltihabı azaltan iyi bir çoklu doymamış yağ asidi kaynağıdır. Badem sütünde bulunan vitaminler, gözlerinizi ve iskelet yapınızı sağlıklı tutmanıza yardımcı olur. Eklenen kalsiyum osteoporozun ve diğer kemik sorunlarının önlenmesine de yardımcı olabilir. Badem sütünün cilde faydaları da vardır. Badem sütü özellikle cilt, saç ve tırnaklar için faydalıdır. Badem sütü cildi güneşin sert ışınlarından gelebilecek hasara karşı korumak için gerekli olan E vitamini bakımından zengindir.
badem-sutu-nasil-yapilir-dilara-kocak-tarifi-jpg.85852 Badem sütünün faydaları nelerdir ? Melekler Mekanı ForumBadem Sütü Besin Değerleri

Bir fincan şekersiz badem sütü içeriği:
Kalori: 39
Yağ: 3 g
Protein: 1,5 g
Karbonhidrat: 1,5 g
Şeker: 0 g
Kalsiyum: 516 mg (günlük değerin % 52'si)

badem-sutunun-cilde-faydalari-jpg.85853 Badem sütünün faydaları nelerdir ? Melekler Mekanı Forum


Badem sütünün faydaları ; Badem sütü harika bir D vitamini kaynağıdır . Bir çok insan bu vitaminde eksiktir, ancak vücudunuzdaki sağlıklı kemikleri korumak çok önemlidir. Kalbinizi sağlıklı tutmak çok önemlidir. Badem sütü flavonoidler bakımından zengindir, arter duvarlarınızın sağlığını korur. Sağlıklı bir yaşam sürmek için, sağlıklı bir vücuda sahip olmak sadece önemli değil, aynı zamanda sağlıklı bir zihne de sahip olmanız gerekir. Badem sütü sadece fiziksel sağlığınız için iyi değildir, zihin sağlığınız üzerinde de bir çok faydaya sahiptir. Alzheimer hastalığının önlenmesinde bile yardımcı olabilir. A, D ve E vitaminleri ile güçlü olan , badem sütü bağışıklığınızı artırabilir. Badem sütünün alkali bileşimi sayesinde, artık asit reflü ve mide ekşimesi ile vedalaşabilirsiniz. Süt midenizi nötralize eder ve asit reflü veya mide ekşimesi semptomlarını hafifletir.

Badem sütü östrojen üzerindeki etkisi nedir ? Çok sık olarak badem sütü tüketimi östrojeni artırabilir. Her şeyde olduğu gibi badem sütüde ılımlılıkla tüketilmelidir. Badem sütü rengi nasıldır ? Krem rengindedir , beyaz renkte de olmaktadır. Badem sütü carrefour da varmıdır ? Evet vardır. Badem sütündeki E vitamini göz sağlığınızı da artırabilir. Araştırmalar bu antioksidanın oksidatif stresle nasıl mücadele ettiğini ve katarakt ve maküler dejenerasyonu da içeren ciddi göz hastalıklarını nasıl önlediğini göstermektedir. Badem sütündeki kalsiyum, beynin uyku hormonu olan melatonin üretmesine yardımcı olur. Badem sütü hayvansal bir ürün olmadığından kolesterolü yoktur ve daha az kaloriye sahiptir. Bu nedenle, kilo vermek isteyenler badem sütü tüketebilir. Badem sütü nasıl yapılır dilara koçak tarifi ;


Evde badem sütü yapımı

1 su bardağı çiğ badem

3 su bardağı su

1 tatlı kaşığı vanilya

1tatlı kaşığı tarçın

1 su bardağı badem bir gece önceden 2 su bardağı su ile ıslatılır. Ertesi gün bademlerin kabukları soyulur. Ancak bademleri beklettiğiniz suyu dökmeyin. Kabukları ayıklanmış olan ve süzülen badem suyunu bir araya getirin ve blendırdan geçirin . Üzerine bir bardak su ekleyin . Bir tülbent yardımyla bademleri süzün . Güzel bir aroma için badem sütüne tarçın yada vanilya ekleyebilirsiniz.İnek sütü veya keçi sütüne karşı hassasiyeti olanlar, Laktoza hassasiyeti olanlar, Keçi veya inek sütüne karşı sindirim güçlüğü yaşayanlar badem sütünü tüketebilir.Süt, kateşin, epikateşin ve kaempferol gibi flavonoidler içerir - bunların hepsi cilt hücrelerinin oksitlenmesini önler.Sütün içindeki E vitamini cilt sağlığında önemli bir rol oynar. Cildinizi parlak tutar ve hatta zararlı UV radyasyonundan korur.Badem sütündeki tekli doymamış yağ asitleri sivilce ve akneye eğilimli olanlar için faydalıdır.


Badem sütündeki yağ asitleri saçınızı yumuşatır . Sütte bulunan E vitamini, antioksidandır, serbest radikal hasarlarıyla savaşabilir ve saç dökülmesini engellemeye yardımcı olabilir.Kas kuvveti ve iyileşmesine katkıda bulunur.Sindiriminizi kontrol altında tutar. Laktoz içermez.Badem sütü kemikleriniz için iyi olabilir. Badem sütü bağışıklık sisteminizi destekleyebilir. Kadınlar yaşlandıkça kemik kaybına daha yatkındır. Kalsiyum osteoporozun azaltılmasında önemli bir rol oynadığından, kalsiyum takviyeli badem bazlı süt içerek riskinizi azaltabilirsiniz . Badem sütü bazı kanserleri önlemede ve yöntemede etkili olabilir.Badem sütü kalbinize büyük fayda sağlar. Doymuş yağın diğer tekli ve çoklu doymamış yağlarla değiştirilmesi, kalbinizi koroner kalp hastalığına karşı korumaya yardımcı olur .


Badem sütünün doğrudan cildinize uygulanmanın pek çok yararı vardır. Badem sütü cildin beslemesine, yumuşamasına ve nemlendirmesine yardımcı olur ve daha taze ve sağlıklı görünmesini sağlar.Badem sütü düşük konsantrasyonlarda Sodyum ve yüksek E vitamini ve Oleik asit konsantrasyonlarına sahiptir. Badem sütü kan basıncını ve kalp hastalığı riskini azaltabilir.Badem sütü ayrıca B Vitamini ve demir kaynağıdır. B vitamini daha güçlü kaslar oluşturmanıza yardımcı olurken, Demir yorucu bir antrenmandan sonra kas ağrılarını önler.Badem sütü, sağlıklı böbrek fonksiyonlarını destekleyen ve böbrek hastalıkları riskini azaltan D Vitamini, Kalsiyum ve Potasyum ile doludur. D Vitamini, vücudunuzdaki atık ve sıvıların uzaklaştırılmasını düzenleyerek böbreklerinizi kontrol altında tutar.


Sağlıklı hücre büyümesini teşvik etmek için badem sütü içebilir veya doğrudan cildinize uygulayabilirsiniz. Badem sütünde bulunan D Vitamini, ağlıklı hücre büyümesini destekler.E Vitamini, cilt için mükemmel bir antioksidandır, çünkü hücresel hasarı önler.Kemikler doğal olarak kalsiyum kaybeder. Kemiklerinizi sağlam tutmak için günlük diyetinize sürekli olarak yüksek konsantrasyonlarda kalsiyum katmanız gerekir. Başka bir deyişle, kaybedilenin yerine koymak için yeterli kalsiyum almak zorundasınız.Sonuç olarak, yüksek kalsiyum seviyeleri osteoporoz olasılığını azaltacaktır.Badem sütündeki E vitamini, hücre zarı sağlığını koruyarak ve DNA onarımını teşvik ederek sağlıklı bir bağışıklık sistemini destekler.Beyin hücreleri düzgün çalışma yeteneklerini kaybettiğinde hafıza kaybı meydana gelir. Nöronlar gibi beyin hücreleri, bilgilerin depolanması ve taşınması için önemlidir. Nöronlar bilgi depolayamıyor ve taşıyamıyorsa, beyniniz değerli verileri kaybeder. Bu, hafıza kaybına ve Alzheimer için yüksek bir riske yol açar.Badem sütündeki yüksek D Vitamini, sağlıklı hücre fonksiyonlarını arttırır ve hücre bağışıklıklarını destekler. Badem sütü, beyninizdeki ve omuriliğinizdeki nöronların daha verimli çalışmasına yardımcı olabilir.
 
Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar
Uzman SühaN Tüm Sağlık Konuları 2
Uzman SühaN Tüm Sağlık Konuları 2
Uzman SühaN Tüm Sağlık Konuları 1
Uzman SühaN Tüm Sağlık Konuları 1
Uzman SühaN Tüm Sağlık Konuları 3
Uzman SühaN Tüm Sağlık Konuları 0
Uzman SühaN Tüm Sağlık Konuları 0
M Tüm Sağlık Konuları 0

Üst