Bakın giydiğiniz kürk, kullandığınız kozmetik ürünleri ne şartlarda yapılıyo

RefRa

Daimi Üye
Üye
Bakın giydiğiniz kürk, kullandığınız kozmetik ürünleri ne şartlarda yapılıyo
Yaa ne istiyosunuz bu hayvanlardan yazık günah değil mi?
Foklardan bahsediyorum arkadaşlar Kanadanın fok avı başladı nasıl bi avsa resmen katliam bu yaptıkları. Çoğu yavru 320 bin fok öldürücekler ve bu, bugüne kadar olan rekor sayı.
Ellerindeki sivri çelik uçlu sopalarla o masum hayvanların kafalarını ezip diri diri derilerini yüzüyolar...
Ve bütün bu zalimlikleri ne için yapıyolar biliyo musunuz? Sadece kürk için, sadece kürk yapmak için bu masum hayvanları zalimce katlediyolar bi de yağlarını da kozmetikte kullanıyolarmış...
Nolur arkadaşlar aldığınız ürünlerde hayvansal yağ olup olmadığını kontrol edip öyle alın yazık günah bu hayvanlara... Bizim makyajımız süsümüz kürkümüz yüzünden o masum hayvanlara kıyıyolar lütfen bundan sonra daha dikkatli olun... Ben avon temsilcisiyim araşrıcam ve avon ürünlerinde kullanılayosa eğer hayvansal yağ bırakıcam temsilciliğini ve kullanmıycamda. Nolur ssizde kullandığınız ürünlere dikkat edin...
İnanın dün tvde gördükten sonra öyle kötü oldum ki...
Yazık yaa düşünün bi kürk ya bi kürk için o sevimli hayvanlara kıyılır mı yazık günah bunun hesabı nasıl verilir...

Şunun güzelliğine bakın buna kıyılır mı yaa :(

Son düzenleme:
kesinlikle kaılıyoum bu düşünceye ... zaman geçtikçe küreselleşiyoruz ve nesiller tükeniyo dediğin gibi bende avon ve oriflame kullanıyorum bakalım onlarda varmı bu hayvansal yağlar. kürklerde hayvanların öldüğünü biliyordum da makyaj eşyalarında kullanılıyormuyda hiç bilmiyordum ... paylaşım için teşekkürler..

Evet canim haklisin,duyarli olmak gerekiyor yinede dayanamayip bir kurk almistim ve giyemedim duruyor oylece.Anladim ki imitasyonlari varken gercegini almya gerek yokmus.

zaten dünyada ne kadar katliam varsa insanlar yapmıyolarmı.bi düşün insan insanı öldürürken hayvanlar onlar için ne önem taşır ki.hem vicdan denen bişey olsa onlara kıymayı bırak yaşasınlar diye mücadele ederler.bu sadece foklara yapılan bi işkence değil. hem kedilere ,köpeklere yapılan çeşitli taciz,tecavüz,öldürme,sakat bırakma insanoğlu gittikçe zalimleşiyor.

Bİ DUR DİYEN YOK ARTIK!!!!

Arkadaşlar şimdi araştırdım ve bunu buldum yararlı olucanı düşünüyorum...

avon üyesiydm kendimde her türlü ürünü kullanıyordm ta ki önümde avonun nerede üretildiği hangi kimyasal maddeler,hayvansal yağlar kullanıldığı önüme gelipte bir de pişkin pişkin ne varki her üründe var bunlar denene kadar..okudum domuz yağı da kullanıldığını gördm..evde ne kadar avon ürünü vrsa attım arkadaşlarıma ve müşterilerime de anlattım..

daha sonra oriflame yi araştırdım oriflame bitkisel tamamen neden derseniz arabistanda bile satılması bunun en iyi kanıtıdır oraya giriş çok zordur çünkü katkı maddeli veya domuz yağlı bi ürünün arabistana giremeyeceğini hepimiz biliyourz sanırım..ayrıca kimyasal maddeler kullanılmadığını alkol bile kullanılmadığını şöyle anlayabilirsiniz oriflame makyaj ürünleri pek kalıcı değildir katkı maddesi olsa avon gibi kalıcı olur ve oriflamenin parfümleri de kalıcı değildir çünkü içinde alkol yoktur..

Amann Avonda domuz yağımı varmış?? Valla bi göz çevresi için kullanıyom avonu diğer ürünlerim maxfaktör..Böyle önemli bir konuyu bizimle paylaştığın için teşekkür ederim canım..Bundan sonra araştırıp incelemeden almam vallahi

Bende artık karar verdim bırakıyorum avonu satmam öyle şeyler bundan sonra da kullanmam avon..
Bu arada önemli değil canım bildiklerimizi paylaşmak bilmediklerimizi öğrenmek adına burdayız hepimiz :)

Avonun satisini yapiyordum bir ara,kendimde kullandim urunlerini tabiki fakat benim cildim kremleri vs kabul etmiyor ne olursa olsun aninda sivilce yapiyor,simdi hicbirsey kullanmiyorum oluruna biraktim,satisini da yapmiyorum zaten,bilgi icin sagol.

canım çok güzel bir konu açmişsın emeğine sağlık verdiğin bilgiler çok işime yarıycak çok teşekkürler

çok haklısınız insanlar gittikçe zalimleşiyor çünkü allah korkusu yok eğer allah korkusu olsa aslA böyle bişey yapamazlar allah ıslah etsin ne diyimki raabim içimizden vidamızı almasın çünkü insanı ,insan yapan en önemli duygu bu nitekim merhamet etmeyene merhamet edilmez diye güzel bir söz var

Geri