Balık Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu

  • Konbuyu başlatan PaSikA
PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
2009 eylül ayı burç yorumları 2009 eylül ayı burç yorumu ayının burcu burc yorumu yorumları
Aşk ve İlişkiler

Eylül ayı içindeki en önemli transit Satürn gezegeninin ciddi ilişkiler evinizdeki seyrine başlayacak oluşudur. Bu konuyla ilgili bilgileri Yaşam Enerjisi bölümünde geniş bir şekilde ele aldım. Güneş gezegeni ise, 23 Eylül tarihine kadar Başak burcunda seyrini sürdürecek ve 11 Eylül parçalı güneş tutulması, ilişkiler evinizde gerçekleşecek. Bu tutulma yeni bir ilişkinin gündeme gelmesi olduğu gibi, devam eden beraberlikler için de önem arzetmektedir. Sorunlarınız varsa bunları karşılıklı olarak halletmeniz halinde ilişkiniz açısından yeni bir sayfa açılıyor anlamı taşır. Eğer problemlerin altından kalkamadıysanız bunların aylar boyu devam edeceği anlamı taşır. Tutulmalar gününde başlayıp biten etkiler değildir. Bir tutulmanın etkisi aylar hatta yıllarca sürebilir. O nedenle Satürn gezegenin de burada olduğunu düşünürsek, beraberlikler açısından ciddi ciddi düşünme ve var olan sorunları mutlaka halletmek gerektiğinin işaretidir.

İlişkisi olmayanlar için bu tutulmanın anlamı yenilik veya bir başlangıç anlamına gelir. Fakat epeyce çaba sarfedilmesi, ince eleyip sık dokunması ve muhakkak üzerinde düşünülmesi gereken bir beraberlik olacağını söylemek mümkün. Önemli olan sizin kendi iç dünyanızda, ilişkiye bakış tarzınız ve kendi özgüveninizdir. Sizler kendinizle ilgili şüphelere düştükçe, negatif bir şekilde düşündükçe, beraberliğinizi hayatınızın odak noktası yaparak kendinizden bile vazgeçecek hale geldikçe, mutluluğun sağlanması mümkün olmayacaktır. Önemli olan her zaman söylediğim gibi, sizsiniz. Unutulmaması gereken yine en önemli şey, eğer bir ilişki yürümüyorsa, bir şeyler sürekli can yakıyorsa veya huzur olgusu birtürlü sağlanıyorsa ve sonunda ilişki bitiyorsa, bilin ki, yaşam size bir ders vermeye çalışıyor. biten bir şeyin ardından güzel günleri karşılamak için, öncelikle dünyanın sonunun gelmediğini, sizi gerçek anlamda sevecek bir kişinin bu dünyada olduğunu sakın unutmayın. Siz her zamanki gibi sezgi ve inancınızı ayakta tutun ve emin adımlarla yolunuza devam edin.

Gelecek ve geçmişle alakalı karmik noktaları simgeleyen Aydüğümleri, kuzey ucu ile geliştirilmesi gereken yönlerimizi, güney ucuyla kurtulması gereken yönlerimizi simgeler. Haziran 2006 yılından beri Başak burcunda seyreden güney düğümün ciddi ilişkiler evinizdeki transiti nedeniyle, beraberlik konusunda hem çok istekli hem de zorlu deneyimler yaşayarak kopma noktasına gelmektesiniz. Güney düğüm 2008 Ocak ayına kadar burada kalacağı için doğal olarak bu durum beraberlik konusunda hem sizin hem de karşınızdaki kişinin, endişeli ve korku dolu olduğunun göstergesi haline gelmekte. O kadar önemsiz şeylerin üstünde duruluyor ki, doğal olarak herşey abartılıyor ve negatif bir şekilde algılanmasına sebep oluyor. Bu bilgiyi öğrendiğinize göre şimdi yapmanız gereken, öncelikle seçimlerinizi doğru yapmak, karşınızdaki kişiyi gerçekçi bir şekilde gözlemlemek, kusur bulucu veya yanlış yapmasını bekleyici tarzda davranmadan, sevilmeye layık olduğunuzu düşünmek ve hatta bunu karşınızdan beklemek yerine, öncelikle kendinizi sevmeyi bilmek olmalıdır. İlişkinin bir sorumluluk ve özveri olduğunu unutmadan, bunu beceremeyecek veya bencil davranarak sadece kendi isteklerini dayatan, biz olmaktan uzak insanlar için ne zamanınızı ne de yüreğinizi vermemek olmalıdır.

İş ve Kariyer

Sevgili Balıklar, Satürn gezegeninin gündelik iş temposu evinizdeki transitinin etkilerini Yaşam enerjisi bölümünde ele almıştım. Bu süreç sizler için hakikaten son derece zorlu geçti. Fakat öğretici, eğitici ve ders verici bu dönemin sizde bıraktığı izleri senelerce unutmayacağınızı, yaşadığınız deneyimlerden çıkardığınız derslerle bundan sonra çok daha sağlıklı bir iş yaşamına kavuşacağınızı bilmelisiniz. Tabiki ders almaktan ziyade, ödül almayı seven insanlar olarak oldukça sıkıntılı bir dönem geçirdiğiniz kuşkusuz. Dostunuzu düşmanınızı, birebir çalıştığınız insanları, işyeri ortamınızı ve direk işinizle alakalı herşeyi gözden geçirerek, yeni bir sayfadan yaşama bakabilecek hale geldiyseniz, bilin ki Satürnün sınavını başarmışsınız demektir. Bundan sonrası öğrenilenlerin bu alanda hayata geçirilmesi olacaktır. kimileriniz iyi bir iş sahibi olarak yollarına devam ediyor, kimileriniz ise radikal bir kararın tam ortasındalar. Her ne olursa olsun, artık böyle imtihanlardan geçmenize uzun yıllar boyu gerek kalmayacaktır.

Evet bütün bu bilgilerden sonra asıl güzel bir konuya değinmek istiyorum. Sanırım bu içinize biraz olsun su serpecektir. Yönetici 2. gezegeniniz olan Jüpiter sizin de bildiğiniz gibi bir yıldan uzun süredir Yay burcunda transitini sürdürmekteydi. Fakat rahmetinden bir türlü faydalanamayışınızın sebebi iş evinizdeki Satürn gezegeninin sorumluluk yükleyici baskısıydı. Şimdi Satürn gezegeni buradan ayrılmış durumda ve Jüpiter gezegeni, bilinçli bir şekilde iş yaşamını düzenlemiş, ustalaşmış ve artık işinin sahibi olmuş kişiler için kariyer anlamında güzellikler sunmak için daha bir hırsla yol alacaktır. Tabii önünüzdeki bu 3 ayı en iyi şekilde değerlendirerek, hemen atağa geçmeniz gerekir. Eğer işinizden memnun değilseniz, bulunduğunuz meslek size gelecek sunmuyorsa, başka bir iş girişimde bulunmaya başlayın. Jüpiter gezegeni Aralık ayında çok güçlü olmadığı Oğlak burcunda ve yine zararlı etkiler sunabilecek meslek evinizde ilerlemeye başlamadan lütfen gerekli şekilde harekete geçin. Maaşınız veya kariyerinizi ilgilendiren konularda otorite konumundaki işverenlerinizle muhakkak konuşun, konumunuzla ilgili iyileştirme isteyin, bu karşılanmadığı takdirde hızlı bir araştırma yaparak yeni bir iş için başvurularınızı yapın.

Yaşam Enerjisi

Eğitici ve oldukça zorlayıcı dersler veren, deneyimler yaşatan Satürn gezegeni son ikibuçuk yıldır, gündelik iş temponuz, işyeri şartlarınız ve işyerinizdeki birebir ilişkiler kanalıyla sizi sınavlara tabi tutmuş ve oldukça zorlamıştı. Bu dönemde oldukça zararlı etkiler sergilediği Aslan burcunda transit geçtiği için, sizler de diğer burçlar gibi zorlu yıllar geçirdiniz. Bu dönem, 2 Eylül 2007 tarihinde sona eriyor ve sizler edindiğiniz tecrübeler ışığında kendinizi iş alanında umarım ki yeterince tecrübelendirdiniz, geliştirdiniz ve sonunda sağlam temelli bir iş güvenliği oluşturdunuz. Eğer hala yarım kalan veya memnun olmadığınız bazı şeyler varsa, bilin ki, bu yeteri kadar iyi çalışılmadığını veya ders alınmadığını göstermekte. Şimdi tekrar geriye bakın ve nelerin eksik kaldığını gözlemleyin, kendi payınıza düşünleri son bir kez gözden geçirin kimbilir belki de hala düzenlemediğiniz yanlışlarınız var.

Şimdi Satürn bu tarihten itibaren 29 Ekim 2009 yılına kadar ciddi ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik evinizin kapısına dayanmış durumda. Başak burcunda seyrine başladığı için, Aslan burcundaki kadar zararlı etkiler altında değil. Ayrıca bu burçta bulunurken, güneşinizle uyumlu bir açıya da sahip olacak. Bunun anlamı ilişkiler konusunda yepyeni bir dönemin başlayacağıdır. Ayrıca astrolojik haritada yedinci ev(ilişki ve evlilik evi) Satürn açısından oldukça beğenilen bir alandır. Bu yüzden aşağıda belirteceğim olumlu veya olumsuz etkileri iyice gözden geçirirseniz, bu sizin için son derece güzel bir dönem olarak geçebilir

Süreç içinde yaşanacak tüm deneyimleri izah ederek başlamak istiyorum. Öncelikle sürecin başlamasıyla beraber, bugüne dek yaşadığınız ilişkilerden farklı bir sorumluluk anlayışı sizi sarmaya başlayacaktır. İlişkisi olanlar bu süreçte birlikte oldukları kişiye karşı daha fazla bağlılık gösterdikleri gibi beraber oldukları kişi de aynı şekilde davranmaya başlayabilir. İlişkisi olmayanlar ise, karşılarına çıkan kişinin yaşça deneyimli, olgun ve hoşgörülü tarzda olmasına dikkat edecektir. Genelde kendinizden küçük veya oldukça büyük kişiler (yaş farkı) dikkatinizi çekmeye başlar. Bu durum yaş olarak görüleceği gibi, kişinin düşünce yapısının yaşıtlarına oranla farklılığı olarak ta ele alınabilir.

Genel anlamda hayatınıza giren kişi, öncelikle sizin ilişki konusuna eskisinden daha fazla ciddi olarak bakmanızı sağlayacak derecededir. O güne dek sadece kendi isteklerinizle yaşayan biri iseniz, biliniz ki bu kişi sayesinde biz olmayı daha fazla öğrenmeye başlayacaksınız. Ayrıca artık yaşadığınız ilişki aşk oyunu ve flört deneyimlerden oldukça farklı, tamamen ciddiyete dönük hatta bir yaşam kurmaya kadar varacak boyutta olan beraberliktir.

Satürn gezegeni bu süreçte Başak burcunda ilerlediği için ve sizin güneşinizle uygun açıda olması dolayısıyla ilişkiler, genel anlamda beraber aynı gündelik iş temposunu paylaştığınız kişiler olabileceği gibi, çeşitli hizmetler yoluyla tanışacağınız bir kişi de olabilir. Mükemmellik anlayışınız bu dönemde yüksektir, karşınızdaki insana eskisi gibi iyimser gözlerle bakmak yerine, daha seçici ve detaylarına kadar dikkat edecek şekilde bakabilirsiniz. Bugüne dek beraberliklerde yaşadığınız zorlu günlerin biraz da sebebi iyi niyetinizin haddinden fazla oluşu ve inceleme gereği bile duymadan sadece aşık olduğunuz bir kişiyi tercih etmenizdi. Oysaki bu süreçte karşınıza çıkacak kişi sizi, siz de onu yakından tanımak için oldukça çaba sarfedecek, her şeyini öğrenmek isteyecek ve ilişkinin uzun ömürlü olması için temelinin sağlam olmasına çalışacaksınız. Bu süreçte öğreneceğiniz en büyük ders, yaşadığınız ilişkiyi her ne olursa olsun abartmamanız, karşınızdaki insanı kendiniz gibi görme yerine, onu bir birey olarak kimliğini net olarak saptamanızdır. Unutmamalısınız ki, onu ne kadar gerçekçi bir şekilde düşünürseniz yanılma payınız o denli düşük olacaktır. Bu evli olanlar için de geçerli bir durumdur. Eşiniz nasıl biridir, ilişkinizde aksayan yönler nelerdir, huzursuzluk ve mutsuzluğunuzun sebebi nedir ve bunların düzeltilmesi yolunda kim kendi payına ne yapmaktadır gibi soruların cevaplarını tam olarak vermelisiniz. Bütün bunların kafanızda oturma süreci ikibuçuk yıllık zaman dilimidir. Bu dönemin sonunda hakikatler yerine oturacak, temeli kuvvetli olan evlilikler sürecek, yıllardır kanayan yara gibi devam eden ve kangren halini alan kimi evlilikler de bitecektir. O nedenle o güzelim iyi niyetinizi sınırda tutmayı, kendinizi ve onu gerçekçi bir şekilde değerlendirmeyi ve yaşamınız adına yeni bir yön çizmeyi asla ihmal etmeyiniz. Kısaca eğer yaşadığınız beraberlik sizin içsel huzurunuz ve güvenliğinizi tam olarak sağlamıyorsa ve evlilik, ilişki bağınız kuvvetli değilse, bir sürü zorlukla baş etmenizi sağlamıyorsa ve garip bir şekilde güven oluşturmuyorsa sonuç olumsuz demektir. Tabiki bunu tam olarak anlamak yukarıda da belirttiğim gibi bu süreç sonunda gerçekleşecektir.

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-7-15-16-17-20-21-25-26-29-30

Zayıf Enerjili Günler : 3-4-5-10-11-12-18-19

Ay Takviminiz : 25-26

(Ay gezegeninin Balık burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay Takviminiz : 10-11-12

(Ay gezegeninin Başak burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Not:

Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, Astroloğa Sorun köşesinden bana ulaşabilirsiniz.

Sevgili Balıklar, siz değişken su burcusunuz, güç kaynağınız olan sezgileriniz, şefkatiniz ve hayalleriniz sayesinde yaşamınızda değişim yaratabilirsiniz.

Mutlu ve başarılı bir Eylül ayı geçirmeniz dileğimle,

 
kar_tanesi

kar_tanesi

Yeni Üye
Üye
Canım çok tşk ederim yorum için dikkate alıcam bir çoğunu
Emegine saglık canım
 

Benzer Konular


Üst