Balık burcu 2009 Nisan ayı Yorumu

  • Konbuyu başlatan PaSikA
PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
balık burcu nisan ayı balik burcu nisan ayi balık ayı yorumu yorumu yorumları
Balık Burcu Aylık Yorumu
Sevgili Balıklar, uzun geçen kış mevsiminin ardından, baharın güzellikleriyle karşılaşacağımız Nisan ayına adım atmış bulunmaktayız. Kendi içinde yasaları olan doğa, şimdi tüm şaheserliğiyle bizleri selamlayacak ve bizler herşeye rağmen yaşamanın ne kadar güzel olduğunu düşüneceğiz. Acılarımız tatlılıklarımızla. Ben Nisan ayının tüm Balıklara esenlik ve mutluluklar getirmesini dileyerek yorumunuza başlıyorum. İlk ele alacağımız konu her zaman olduğu gibi aşk hayatınızla ilgili.

Aşk ve İlişkiler

9 Nisan – 30 Nisan tarihleri arasında etkili olacak ilişkiler evinizin yöneticisi Merkür gezegeninin Boğa burcu seyri, siz Balıklar için, gayet olumlu bir enerji olarak dikkat çekiyor. Olumlu dememdeki maksat, burcunuzla uyumlu bir enerji oluşudur. Öncelikle, bu enerjinin iletişim evinizde gerçekleşiyor oluşu gayet önemli. Nedeni, sağlam ve tutarlı bir ilişki yaşama isteğinizin bu dönemde artacak oluşudur. Merkür bildiğiniz gibi haberleşme, bağlantı kurma konularında gayet etkili bir gezegen. Boğa ise birebir olarak maddi ve manevi değerlerle birebir alakalı bir burç. Bu demek oluyor ki, sizler bu süreçte bir yandan değerlerinize sahip çıkmak diğer yandan kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebileceğiniz bir ilişki yaşamaktan yana olabilirsiniz.
İlişkisi olmayanlar açısından bu enerji, yakın çevreniz, kardeşleriniz, arkadaşlarınız veya bazı kişiler aracılığıyla tanışacağınız bir insanı gösterdiği gibi, iletişim veya herhangi bir sanatsal aktivite dolayısıyla karşılaşmanın da simgesi olabilir. Merkür bu alanda son derece güçlü olduğundan değerleriniz konusunda en az sizin kadar hassas biri veya ortak bir uyum içinde irtibat kuracağınız bu insan, kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilir. Her ne kadar Venüs gezegeni geri hareketini sürdürse siz Balıklar için bunun önemi parasal konularda daha yoğundur. Sizler Merkür gezegeninin bu seyrinde, sabırlı, dayanıklı ve güvenilir tarzda ilişkiler yaşamaya meyilli olabilirsiniz. Güzellik ve rahatlık duygusunu yüreğinizde hissetmek ihtiyacınız, yükselebilir. Bu haliniz ilkbaharda tomurcuklanmaya hazırlanan çiçeklere benzeyebilir. Ürkeksinizdir ama kendinizden oldukça emin bir duruşunuz vardır. İletişimde sağlam ve güvenilir tarzda konuşabilir, herşeyi en başından sağlama almaya çalışabilirsiniz. Maceracı olmaktan gayet uzak güvence isteyen açık tutumunuz karşı cins üzerinde epey etkilidir.
Güzellik içeren herşey bu zaman diliminde ön planda tutulduğundan, beraberliklerde sorunlarla uğraşmaktan ziyade keyifli paylaşımlarda bulunmayı önemseyebilirsiniz. Ayrıca niyetiniz ciddi ve uzun süreli bir ilişkidir. Bunu hemen ortaya koymazsınız ama partnerinizi incelerken, onun bu konuda nasıl bir tutum izleyeceğini de gözlemlemekten yanasınızdır. Kimileriniz bu etki altında evlilik kararını yakınlarıyla paylaşarak, artık bu yönde hareket etmek istediğinizden söz edebilirsiniz. Örneğin çevrenizde bulunan bir büyüğünüzden böyle bir hayırlı iş için aracı olmasını isteyebilirsiniz. İlişkisinde sorun olanlar, bu süreçte yakınlarıyla bu durumu paylaşarak destek ihtiyacı duyabilirler veya partnerinizle dürüst bir şekilde konuşarak uyum ve huzurunuzu yeniden sağlamaya çalışabilirsiniz.
Önemli: Yükselen burçlarınızın farklılığından kaynaklanacak bir başka durum ise, özellikle Nisan ortasında fazla teknik bilgi yazıp kafanızı karıştırmak istemiyorum. Yalnız zorlu bir enerjinin, özellikle Yükseleni Balık olan Balıklar ve ilişkisinde uzun yıllardır sorun yaşayan Balıkların artık bu gidişe dur demek adına isyan bayrağı kaldırmaları anlamına gelebilir. Partnerinizin bir türlü düzelmeyen davranışları, çözüme kavuşmayan sorunların baskısını üzerinizde daha fazla hissetmenize yol açabilir. Doğal olarak yıllardır sabreden siz, daha fazla dayanamayabilirsiniz. Beklenmedik tepkilerde bulunabilir hatta bir anda aranızdaki tüm bağları koparıp atmaya çalışabilirsiniz. Benim önerim öncelikle bu ayın başından itibaren, böyle zorlu ilişkisi olan Balıkların, partnerleriyle bu durumları gözden geçirmeleri veya yakınları aracılığıyla destek istemeleridir. Umarım halledebilir ve daha fazla sert durumlar olmadan bu enerjiyi farklı çıkış yolları bularak, sorunlarınızı çözümleme adına kullanabilirsiniz.

İş ve Kariyer

15 Mart – 21 Nisan tarihleri arasında burcunuzda ilerlemesini sürdürecek, mücadele ve aktivite gücünün astrolojik temsilcisi Mars gezegeni siz Balıklar için hedef olarak belirlediğiniz konularda ilerlemeniz ve kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilmeniz adına gayet destekleyicidir. Ayrıca Mars bu süreçte Uranüs gezegeniyle kavuşum yapacağından, artık geleneksel şekilde düşünmek yerine, kendini daha ilginç ve sıradışı alanlarda ifade etmeye çalışabilirsiniz.Kendinizi aşmak ve bir şekilde hayatınıza çeki düzen vermek için çaba sarfedebilirsiniz. Yaklaşık üç hafta boyunca etkisi devam edecek bu enerjinin sizler için bonus anlamında olacağını düşünüyorum. Tabi değişime hazır olur ve artık daha büyük denizlerde yüzmeyi kabul ederseniz. Yani yüzeye çıkarak, yeni mavilikleri keşfetme zamanınız geldi diyebiliriz. Böylece biraz sonra ele alacağım ve geçtiğimiz ay etkili olmaya başlayacak Güneş enerjisinden de daha pozitif anlamda yararlanmanız mümkün olabilir.

20 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında devam edecek iş evinizin yöneticisi Güneş gezegeninin Koç burcu seyri, her ne kadar Venüsün geri hareketiyle hafif bulutlu geçse de, bu süreçte yaşamınızın ana gayesinde, sahip olduğunuz değerleri koruma, yeniden hayatınızı kurgulama ve güvenlik içinde yaşama arzusu yoğun. Yani çalışayım, çabalayayım ama yeter ki kendi ayaklarımın üstünde durabileyim. Yani ne aşk ne de başka bir şey, hırsla öne atılarak geleceğinizi garanti altına almak kadar sizi ilgilendirmiyor dersek doğru olur. Hani şu kimselere bağımlı kalmadan yaşama isteği vardır ya, işte siz Balıklarda bu dönemin tam olarak anlamı bu. Yeteneklerin iş alanında ifade edilmesi mutlaka şart. Bunların ortaya konması ve ben buradayım denmesinin size getireceği en önemli fayda parasal kazanımlarda görülebilir. Bu enerjinin titreşimleri devam ederken Venüs gezegeninin de Güneşle beraber kimi zaman elele tutuşarak ilerlemesi gösteriyor ki, zaman kavramı çok önemli. Geri hareket bitene kadar sabırlı olmak durumundayız. Ama boş durmayacaksınız tabi. Kapıları çalmaya devam etmelisiniz. Kendinizi kimi zaman ilkokula başlayan bir öğrenci gibi hissedebilirsiniz. Yaşam alfabesini yeniden ama bu sefer sadece kendiniz için sökmeye çalışabilirsiniz.

Para Konuları

6 Mart – 17 Nisan tarihleri arasında finansal kazanım evinizde geri hareketini sürdürmekte olan Venüs gezegeni, Nisan ayının iki haftası boyunca yine etkisini ve önemini koruyacaktır. O nedenle tekrar hatırlamakta fayda var. Evet para evinizdeki bu yansıma, trafikte yanan sarı ışık gibi. Yeşil yandığında hızlıca öne atılmak için şöyle bir etrafımıza bakmak gerekiyor. Ne durumdayız, nelere ihtiyacımız var ve ne yöne gidiyoruz. Maddi anlamda bugüne dek nerelerde hata yaptınız, bunca yaşanmışlıklardan çıkardığınız ders nedir. Bu tarihler arasında Balığın doğasıyla uyuşmayan fakat bana göre ona en gerekli şey olan ben merkezci düşünme söz konusu. Evet Balıklar bu enerjinin etkisi altında özellikle para konusunda kendi iç dünyalarına çekilerek düşünme gereği duyacaklar. Bu düşünmede ne A ne B kişisi değil, bizzat kendinizi ele alabilirsiniz. Hızlı bir süreç değil bu. Sabır gerektiriyor. Yani sizin için en zorlayıcı bölümü bu. Venüsün burada Haziran ayına kadar seyrini sürdüreceğini düşünürsek, epey bir zaman beklemeniz ama sonunda durumlar netleştiğinde, derinliklerden yüzeye derin bir nefes almak için çıkan güçlü bir balığı andırmanız mümkün. Yani yorgunluklarınıza değeceğini biliniz.
Geri hareket 17 Nisan tarihine kadar sürecek. Yani sarı ışıkta bekleme, inceleme yapma, planlama süreci.

17 Nisan tarihinde geri hareketi sona eren Venüs, özellikle parasal konularda önünüzün yavaş yavaş açılmaya başlayacağının göstergesi. Ayrıca bu dönemde gözden geçirdiğiniz ve kendinize tecrübe edindiğiniz konular sayesinde bundan sonrası adına biraz daha kendinizi düşünmek. Bilirsiniz elinizdekini avucunuzdakini kendinizi bir an bile düşünmeden sevdiğiniz kişilerle paylaşan bir insansınız. İşte şimdi artık kendinizi düşünme vaktiniz geldi diyebiliriz. Geri hareketten sonra maddi girişimlerde bulunma veya gecikmiş eski alacakların tahsili mümkün olduğu gibi, beklenmedik yerlerden paralar gelmesi de söz konusu. 22 Nisan sonrası Mars gezegeninin Koç burcunda ilerlemeye başlaması ise, harcamalarınız konusunda dikkatli olunmasını gerektiren bir zaman dilimi. Bu durum 31 Mayıs tarihine kadar sürebilir. Yalnız buradan aklınıza olumsuz bir durum gelmesin. Sadece ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla yaptığınız harcamalar olabilir. Ayrıca yolculuk, girişim, eğitim gibi konulara da belli bir bütçe ayırmanız mümkün olabilir.

Pozitif Enerjili Günler : 10-11-12-15-16-17-20-21-25-26-29-30

Zayıf Enerjili Günler : 1-6-7-13-14-27-28

Aşkta En Şanslı Günler : 2-3-29-30

Yeniay : 20-21

(Ay gezegeninin Balık burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 6-7

(Ay gezegeninin Başak burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mutlu ve başarılı bir Nisan ayı geçirmeniz dileğimle,
 

Benzer Konular


Üst