''Bana Arkadaşını Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim'' Sözünün Açıklaması

T

TİTAN

Forum Okuru
''Bana Arkadaşını Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim'' Sözünün Açıklaması
bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim sözü açıklaması manası anlamı ile ilgili bilgiler burada melekler
Ünlü İspanyol romancı Saavedra Cervantes'in söylediği ''Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim'' sözünü günlük hayatta sıkça kullanırız melekler :) Bu güzel söz arkadaşlık üstüne söylenen güzel sözlerden sadece biridir.

arkadas-128.jpg

İnsanlar arkadaşlarıyla değerlendirilirler.Çünkü kişi kendi huyuna yakın ,kendi kafasının denginde insanlarla birlikte olmaktan hoşlanır.Genelde de arkadaşlar bu yüzden birbirine benzerler.Aynı şeyleri yapmaktan hoşlanırlar,aynı tip hayalleri vardır.

Tüm bunlara bağlı olarak kişi kötü niyetli etrafına zarar veren,tembel bir insansa arkadaşları da mutlaka öyledir.Ama tam tersi çalışkan,iyi niyetli,düzgün karakterli kişilerin de kendileri gibi arkadaşları olur.

Bu sayede bir insanın sosyal çevresine ,arkadaş ortamına bakarak kişi hakkında üç aşağı beş yukarı tahminde bulunabiliriz ve yanılmayız.Cervantes'in bu güzel sözünün anlamı işte budur melekler :)

Geri