Bebeğim 14 aylık ama yürümüyor bebeği geç yürüyen var mı?

K

Karanlık dunyam

Forum Okuru
Bebeğim 14 aylık ama yürümüyor bebeği geç yürüyen var mı?

Bebeği geç yürüyen var mı Melek kadınlar kulübü bebeği geç yürüyen anneler forum'da.​

Merhaba Hanımlar benim bebeğim 14 aylık ben de babası da 11 12 aylıkken yürümüşüz ama bizim bebeğimiz hala yürümede hatta yürümek için bir çabası da yok bir problem ya da sorun olabilir mi acaba bu konuda? Bir bebek normalde 12 aylıkken yürümez mi? Bebeği geç yürüyen var mı özellikle annelere sormak istiyorum geç yürümesi bir sorun teşkil eder mi?

Merhabalar
Öncelikle panik yapmamanızı içinizi rahat tutmanızı öneriyorum çünkü her çocuk bir değildir. Elbette tuhaflıklar farketmedi iseniz bebeğiniz yürüyecektir. Siz erken yürüdünüz ya da babası erken yürüdü diye bebeğinizle bu durumu kıyaslamamalısınız. Heyecanınızı çok iyi anlıyorum çünkü her anne-babanın bebeklerini büyütürken yaşamak istediği heyecanlardan unutulmaz anlardan birisidir bebeğin yürümesini görmek. Ama telaş etmemenizi tavsiye ederim daha bebeğiniz 14 aylık bebekler kimisi 11 aylıkken yürüyebiliyor kimisi 15 aylıkken yürüyebiliyor siz teşvik edin biraz bu konuda bebeğinizi ama dediğim gibi her şeyin bir zamanı var.

Yürüme konusunda da diğer konularda da bebeğinize her zaman teşvik edip ona rehberlik etmelisiniz yürüme konusunda da aynı şekilde ellerinden tutup onun yürümesine yardımcı olabilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki linki de tiklayarak "bebeğim ne zaman yürümeye başlar" konusunun detaylarını inceleyebilirsiniz.

Geri