Bebek Emzirmek Orucu Bozar mı?

  • Konbuyu başlatan *MeleK*
  • Etiketler
    emzirme
*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
orucu bozan şeyler, orucu bozmayan şeyler, oruçluyken bebek emzirmek
İslamiyetin 5 şartından biri olan oruç tutmak, buluğ çağına gelen kadın ve erkeklerin mükellef olduğu farzlardan biridir.
Bir çok bebeğini emziren annenin merak etitği sorulardan biri olan "oruçlu iken bebeğimi emzirebilirmiyim" sorusuna yanıt olarak sizlere gereken bilgileri bu yazımız da sunuyoruz.
Bebeği emzirmek orucu bozar mı ve daha fazla bilgiler sizlerle;

bebek-emzirmek-jpg.36585 Bebek Emzirmek Orucu Bozar mı? Melekler Mekanı Forum


Bebekler ilk 6 ay anne sütü ile beslenir ve bu 6 aylık dönem bazı kadınlarda emzirme dönemine denk gelebilir. Bu tür durumlarda ortaya çıkan durum bebek emzirmenin orucu bozup bozmayacağı şeklindedir. Bebek emzirmek oruç bozar mı? sorusu emzirme döneminde anneler tarafından sıklıkla dile getirilir ve uzmanların konu ile ilgili verdiği cevap ise bozmayacağı şeklindedir.
Bebek emziren anneler oruç tutmalı mıdır?

Oruç tutarken bilindiği gibi günün belirli bir bölümünde aç ve susuz kalınır. Annenin yeterli oranda süt üretimi yapması için dengeli beslenmeli ve bol sıvı almalıdır. Bu nedenle anne emzirme dönemindeyse ve Ramazan ayı gelmişse oruç tutmayabilir. Ancak illaki tutmak istiyorsa sahurda iyi beslenmesi ve bol sıvı alması tavsiye edilir. Normalde annenin sahurda aldığı sıvı ve besinler ortalama öğlen saatlerine kadar süt üretimi sağlamaktadır. Fakat oruç akşama kadar sürdüğü için süt üretiminde aksamalar meydana gelebilir. Çünkü yeni doğan bebekler günün her saati acıkabilmekte ve anneyi emmek isteyebilmektedir.

Bebek emzirmek genel olarak orucu bozmaz. Ancak bebeğin gün içerisinde yeterli oranda beslenememesine yol açabilir. Bu yüzden annelerin ya sahur vaktini tam anlamıyla etkin bir şekilde değerlendirmeleri ya da oruç tutmamaları tavsiye edilir. Çünkü bebeklerin ilk 6 aylarında oldukça önemli bir konumda yer alan anne sütü bu dönem içerisinde aksatılmadan bebeklere sunulmalı ve beslenme herhangi bir şekilde ihmal edilmemelidir.
 
Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar
A Büyü ve Cinler 1
E Büyü ve Cinler 1
seerose Büyü ve Cinler 7
handanca Büyü ve Cinler 2
handanca Büyü ve Cinler 3

Benzer Konular


Üst