Bebekler İçin Ispanak Yemeği

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Bebekler İçin Ispanak Yemeği
bebek için ıspanak yemeği bebeklere ıspanak yemeği çocuklar için bebekler bebekler tarifi
Ispanağın ne kadar yararlı bir sebze olduğu küçüklüğümüzden beri anlatılır durur. Hatta bir çoğumuza annelerimiz bazen zorlada olsa ıspanak yedirmişlerdir. Belki de bu yüzden ben ıspanağı, ıspanak yemeği olarak tüketmeyi pek sevmiyorum. Bu nedenle de çoğunlukla ıspanak böreği yapıyorum.
Aşağıdaki ıspanak tarifi hazırlaması kolay ve lezzetli bir yemek. Bu yemeği hazırlarken ıspanaklar kısa sürede piştiği için vitamin değeride fazla yok olmuyor. Hazırlayacağınız yemeği farklı şekillerde yedirebilirsiniz. İsterseniz üzerine yoğurt dökerek bebeğinize yedirin ya da içine haşlanmış patatesi katarak ezin bir parça kimyon ilave edip yedirin.
Malzemeler
  • 250 gr ıspanak
  • Bir tatlı kaşığı tepeleme un
  • Bir yemek kaşığı zeytinyağ
  • 150 ml su
Ispanak Yemeğimizin Yapılışı
Ispanakların köklerini ayıklayıp iyice yıkayın ve elinizle parçalayın. Zeytinyağda unu hafifçe pembeleştirip suyu ilave edin ve sürekli karıştırarak 5 dakika pişirin. (Topaklanmayı önlemek için karıştırırken tel çırpıcı kullanın) Ispanakları tencereye ilave edip karıştırın ve tencerenin kapağını kapatın. Ara ara karıştırarak yaklaşık 10 dakika pişirin. Karıştırmak önemli yemeğiniz dibine tutabilir. Ispanak yemeğimiz bulamaç kıvamında koyu bir muhallebi gibi oluyor.
Büyüklere Not: Bu yemeği yoğurtlayıp üzerine kırmızı biberli sos gezdirip yemenizi tavsiye ederim.

alıntı

hiç böyle denemedim ama ıspanak nedendir bilmem bebeğime gaz yapıyo sancı çekiyo huzursuz oluyo:(..belki bu şekilde sorun olmaz..denemekte fayda var sonuçta ıspanak çok önemli bir sebze..böyle bir sorun yaşayan oldumu çok merak ediyorum doğrusu.

Geri