Bebekler İçin Örgü Tulum Modeli

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Bebekler İçin Örgü Tulum Modeli
bebek örgü tulum modelleri örgü tulum yapılışı bebek modelleri ve yapılışları ve yapılışları
Minik bebekler için oldukça kullanışlı ve şirin çizgili örgü tulum modelini ve modelin açıklamalı yapılışını sizlerle paylaşıyorum.
bebek-orgu-modelleri2-6956.jpg

Yapılışı:ARKA ve ÖN: 3 no.lu şişler ve mavi ile 80 ilmek atalım, bacak için 8 sıra 1/1 lastik, 1 sıra ters örgü çalışalım. Çizgili düz örgüye geçelim ve bacak verevi için her 6 sırada 13 defa 1 ilmek arttıralım. (=106 ilmek). 17.5 cm. sonra ilmekleri şişte asılı bırakalım ve ikinci bacağı aynı şekilde çalışalım. İlmekleri bir şiş üzerinde birleştirelim ve ön açıklık için çizgili düz örgüye çalışalım. Ön açıklık boyunca sağ kenarda eşit aralıklarla her 2. beyaz sırada 10 ilik açalım.Toplam 4.5 cm. sonra işimizi şöyle bölelim: 53 ilmek ön, 106 ilmek arka, 53 ilmek ön. Parçaları ayrı ayrı tamamlayalım. Arkayı çalışalım ve toplam 56.5 cm. sonra tüm ilmekleri kapatalım. Böldüğümüz yerden 12 cm. sonra ön tarafta yaka oyuğu için her 2 sırada 1 defa 3 ilmek, 1 defa 2 ilmek, 7 defa 1 ilmek kapatalım. Kalan tüm ilmekleri kapatalım. Diğer ön yarımı aynı şekilde çalışalım.
KOLLAR:Mavi ile 76 ilmek atalım ve 8 sıra düz, 1 sıra ters örgü çalışalım. Çizgili düz örgüye geçelim ve kenarlarda kol oyuğu için her 4 sırada 12 defa 1 ilmek arttıralım.Toplam 13.5 cm. sonra kalan 100 ilmeği kapatalım.
Hazırlanışı:Omuzlan ve yanları dikelim. Kolları takalım. Etek uçlarını ters örgüden kıvıralım ve dikelim. Ön lastik için 2.5 no.lu şişler ve mavi ile 110 ilmek toplayalım ve 14 sıra düz örgü çalışalım. İçe doğru kıvıralım ve dikelim. Diğer lastiği de eşit aralıklarla iliklerin karşılarına denk gelecek şekilde 10 adet düğme dikerek tamamlayalım. İlmeklen kapatalım. Ponponları dikelim.

zaten uğraş arıyordm kendime evde boş boş otur neraya kadar çocuğum da yok ben bundan yapıp sana yollarım mavim:)

Geri