Bebekler İçin Vitaminli Çorba

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Bebekler İçin Vitaminli Çorba
çocuk çorbaları vitaminli çorbalar bebekler için kemik suyu çorbası bebeklerin sevdiği çorbalar vitaminli bebek çorbaları
Kullanılacak Malzemeler
1 BARDAK KAYNATILMIŞ KEMİK SUYU
1 KÜÇÜK PATATES
1 KÜÇÜK HAVUÇ
YARIM ENGİNAR
1/4 KEREVİZ
5-6 DAL MAYDANOZ (SAPLARI İLE)
5-6 DAL DEREOTU (SAPLARI İLE)
1 TATLI KAŞIĞI ZEYTİNYAĞI
1 BARDAK ILIK SU
1 YEMEK KAŞIĞI PİRİNÇ YADA BULGUR
1 TATLI KAŞIĞI İRMİK
Hazırlanma Şekli
ILIK SU VE KEMİK SUYU TENCEREYE KONULUR. İÇİNE İYİ YIKANMIŞ VE TEMİZLENMİŞ PATATES,HAVUÇ,ENGİNAR,KEREVİZ,MAYDANOZ VE DEREOTU KONULARAK PİŞİRİLMEYE BIRAKILIR. KAYNAMAYA BAŞLAYINCA PİRİNÇ VE İRMİK KONULARAK KARIŞTIRILIRVE PİŞİRMEYE DEVAM EDİLİR. TÜM SEBZELER YUMUŞAYINCA ATEŞTEN ALINARAK ILINMASI BEKLENİR. UYGUN ILIKLIĞA GELDİĞİNDE EL BLENDIRI İLE PÜRE HALİNE GETİRİLİR. ÜZERİNE ZEYTİNYAĞI İLAVE EDİLEREK MİNİK MAMA KAVANOZLARINDA BUZLUKTA MUHAFAZA EDİLEBİLİR.
BEN GENELDE 3 GÜNLÜK PİŞİREREK BUZLUKTA SAKLIYORUM. YEDİRECEĞİM GÜN SABAHTAN ÇIKARIP ÇÖZÜLMESİNİ BEKLİYORUM. TEKRARDAN ATEŞE KOYMAK YERİNE KAYNAR SU DOLU BİR KABIN İÇİNDE ISITARAK BEBEĞİME YEDİRİYORUM. EN SEVDİĞİ ÇORBA BU. HEM LEZZETLİ, HEM ÇOK BESLEYİCİ.
BEBİŞLERE AFİYET, SAĞLIK OLSUN
ALıntı

bebekler için hazırlanan sebze çorbası tarifleri içinde en aklıma yatan bu oldu. Beğendim, bu tarifi uygulayacağım dilerim fındık kızım da beğenir. Tarif için teşekkürler

süperrrrrrr bende beğendim tarifi kuzuma yapıp yedireceğim inş benim oğlanda severek yer

Geri