Bebeklere şifa kaynağı kehribar diş kolyesi

Bebeklere şifa kaynağı kehribar diş kolyesi
kehribar diş kolyesi, kehribar kolyenin faydaları, kehribar diş kolyesi faydaları, kehribar diş kolyesi kullananlar, kehribar taşının faydaları ile ilgili bilgileri sizler için bu konumuz da paylaşıyoruz.

Son zamanlar da kehribar diş kolyesi kullanmak oldukça moda haline gelse de aslın da kehribar taşının gerçekten de birçok faydası bulunmaktadır. Özellikle bebeklerin diş çıkarma dönemin de çok faydalı bir taş olan kehribar taşından yapılan kolyeler, bebeğin diş çıkarma döneminde ki ağrı ve sancısını hafifletiyor.

İnsanlara artık doğal olmayan ürünlerden gına geldiği için doğal ürünlere inanılmaz bir rağbet gösteriliyor. Doğal taşlar da çok fazla ilgi duyulup kullanılan doğal ürünler arasın da bulunuyor.

Kehribar taşı, çok eski çağlardan itibaren günümüze kadar gelen şifa kaynağı bir taştır. İbni Sina'nın kitapların da "ağrı taşı" olarak adı geçen kehribar taşı sadece bununla kalmayarak modern tıp biliminin kurucusu hipokratın da kitapların da yer almıştır.

Bebekler de diş ağrısını azaltmanın yolları nedir diye soracak olursanız kesinlikle kehribar taşından yapılan kolyeleri size öneririz.,

kehribar-kolye-jpg.83377,Bebeklere şifa kaynağı kehribar diş kolyesi


Kehribar kolyenin faydaları nelerdir?

*Kehribar taşının için de süksinik asit bulunur ve bu süksinik asit günümüz de ilaç sanayisin de bir çok ağrı kesicinin için de bulunan bir maddedir.

*
İçerisinde bulunan süksinik asit sayesinde doğal bir ağrı kesici etkisine sahiptir.

*Doğada bulunan bütün taşların bir elektromanyetik rezonansı vardır. Taşlar bu manyetik alan ile insanlar üzerinde farklı etkiler bırakılar. Kehribar taşı insan üzerinde bir sakinlik etkisine sahiptir. Kehribar taşının manyetik alanı su ile aynı ortamda bekletildiğinde su’yun maddecik düzeninin daha düzenli olduğu labaratuar ortamlarında gözlemlenmiştir.

*Kehribar kolye de insan üzerinde manyetik etkisiyle vücudumuzun çoğunluğunun su olduğunu düşünürsek bir düzenleme ve bunun sonucunda ise sakinleşme etkisi yaratır.

kehribar-bebek-kolyesi-jpg.83378,Bebeklere şifa kaynağı kehribar diş kolyesi


Son zamanlar da annelerin tercihi olan ve bebeğinin diş çıkarma dönemin de bebeği için kullandığı kehribar kolye, bebeğin diş ağrısını, sancısını ve huysuzluğunu gidermek için tercih ediliyor.

Kehribar taşının gerçek olup olmadığını anlamak için ;

Öncelikle tutup bastırın ,çakmakla yakın sonrasında duman çıkınca çakmağı çekin
Eğer çam kokusu varsa kehribardır
Gerçek kehribar oldukça hafiftir ve çam kokar.Yakmaya falan gerek yok parmaklarınızla okşayınca da kokusu çıkar diyenler var.
Böyle değilse sahte değilde toz sıkma falanda olabilir.

Kehribar kolye belki henüz yeni yeni ülkemiz de rağbet görmeye başlasa da Avrupanın birçok gelişmiş ülkesin de Almanya, Rusya, polonya, Litvanya ve başka ülkeler de eczaneler de bile satılmaktadır.


Eğer siz de bebeğinizin diş çıkarma dönemin de kehribar kolye kullananlar arasın da iseniz deneyimlerinizi bizimle bu konu altından paylaşabilirsiniz.
 
Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Benim kayınvalidem yeni doğum yapan gelinlerinin boynunada kehribar takıyor. Hem negatif enerjiyi alıyor hemde annede süt üretimini teşvik ediyor. Sakinleştirici etkisi olduğu için diş çıkaran çocuklarda bu yüzden tercih ediliyor. Diş ağrısına biz yetişkinler bile dayanamıyoruz. Diş çıkaran çocuğa kehribar takıldığı zaman çocuk daha az septom yaşıyormuş. Valla ne biliyorsa bu eski topraklar biliyor. Denemenin kimseye bir zararı olmaz. Ben taşların şifasına inanıyorum.
 
liya

liya

Üye
Üye
kehribar kolyesini bende duydum ama bence çok dikkat etmek gerekiyor malum bebeklerin aklı ermiyor Allah korusun kolye kopsa onlarda kolye taşlarını yutsalar yada kolyenin sıkma olasılğını düşünüyorum acaba halhal gibi ayağa takılsa dahamı iyi olur sizce bide kopmayan bir ip olacak misina mesela;)

doğal taşların şifalı olduğuna inanıyorum baksanıza kehribar taşından yüzyıllar önce bil bahsedilmiş demekki işe yarıyor
 
Üst