Bebeklerin 6 ay kınası nedir?

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Bebeklerin 6 ay kınası nedir?
6 ay kınası nedir, 6 ay kınası nasıl yakılır, 6 ay kınası bindallı kıyafetleri, 6 ay kınasında ne yapılır ile ilgili bilgiler sizlerle...

Son yıllar da özel gün için düzenlenen konseptler oldukça yaygınlaşarak farklı özel günler değişik şekillerle kutlanıyor. İşte bunlardan biride kız bebeklerin 6.cı ayına geldiklerin de kutlanan kına merasimi oluyor.

Daha bebekler doğmadan önce onlar için konseptler düzenlenmeye başlanıyor. Baby shower konsept kutlaması da bunlardan biri..

Baby shower nedir ve neden kutlanır?

Kına gecesi Evlenmeden bir gün önce kutlanır ve gelinin baba evin de geçirdiği son gece olduğuhndan dolayı büyük önem taşır. Milli kültürümüzde de yer alan kına gecesi memleketimizin farklı yörelerin de değişik geleneklerle ve göreneklerle kutlanır.

Kına merasimi artık sadece gelin adayları için değil minik prensesler için de düzenleniyor.


1-jpg.80489 Bebeklerin 6 ay kınası nedir? Melekler Mekanı Forum


6 ay kınası denilen merasimi belki yeni sananlar vardır ama aslın da bebeklerin 6 ay kınası ilk önce Ege bölgesin de yaygınlaşan ve uzun yıllardır bu bölgenin adeti haline gelen bir olaydır.

Daha sonra farklı şehirlere de yayılarak birçok kişi bebeğinin altıncı ay kınasını düzenlemeye başladı.

Peki bebeklerin 6 ay kınası nedir ve nasıl yakılır?

Şimdi bu soruların cevaplarına gelelim;

Öncelikle bu konsepti kendiniz de düzenleyebildiğiniz gibi bir organizasyon şirketine de yaptırabilirsiniz. 6 ay kınasın bebeğe genellikle bindallı kına kıyafeti giydirilir ve bebeğin annesi de tercih olarak bindallı yada şık bir kıyafet giyebilir. Kına yakılacağı gün minik prenses özenle hazırlanır, banyosu yaptırılır, kına kıyafeti giydirilir. Bebeğe yakılacak tepsinin etrafına birtakım çerezler, kuruyemiş ve lokumlar konur. Dualar eşliğin de bebeğin eline kına yakılır.


2-jpg.80490 Bebeklerin 6 ay kınası nedir? Melekler Mekanı Forum


Bu arada kınaya gelen misafirlere lezzetli ikramlarda bulunulur ve birtakım hediyeler ile birlikte gelenlere kına verilir.

Artık eğlence olayı tamamen size kalmış bu güzel ve özel günün keyfini doyasıya sevdikleriniz ile birlikte çıkarmaya bakın derim;)
 

Üst