Ben bir TÜRK Genciyim...

((ELA))

Yeni Üye
Üye
Ben bir TÜRK Genciyim...
Ben bir TÜRK Genciyim...
Her filiz gibi, her fidan gibi beslendiğim bir toprak var.Türk Tarihi işte bu toprak.Ben Türk Tarihi'nde yetişiyorum.Kökleri sağlam yerde.
Ben bir TÜRK Genciyim...
Bakmayın yaşımın küçük olduğuna, yüreğim Tanrı Dağı kadardır benim.Sesim buralarda çıkmıyor ama bir Ötüken'e gidebilsem, kükrediğimde dağları bile sallarım.
Ben bir TÜRK Genciyim...
Ecdadım yelesi gür yağız atların sırtında büyümüş.Ben ata binemedim ama o ecdadın torunuyum.Bütün dünya bana evladı Fatihan der.
Ben bir TÜRK Genciyim...
Kalbim yüksek dağların doruklarındaki karlar kadar temiz, duygularım Torosların bağrından kopan pınarlar kadar berraktır benim.Benim hayallerimi dudağı boyalı, tırnağı ojeli kızlar değil ÜLKÜ denen nazlı gelin süsler.Ömrüm Kızıl Elma'nın peşinde koşarak geçer.Ben hayatın her acısını yaşamadım.Ama öğrendim ve anladım ki gerçek mutluluklar bir acının, bir çilenin arkasında saklıdır.İnsanlara baktım neyin arkasından koşuyorlar diye; gördüm ki kimileri para, ev, araba, kadın, makam gibi şeyler için çalışıyorlar.Ulaştığı zaman aradığı güzelliğin o olmadığını anlasa da nafile.Bir ömür bunların peşinde geçtikten sonra istediğin kadar dizlerini döv ne fayda?Kimileri de Allah rızası kazanmak için çalışıyor.Belki karnı yarı tok bunların, belki soğukta giyecek paltoları yok ama onlar Allah katında kutlu insan olacaklardır.O insanlar gibi olmak istiyorum.Peşinden koşarken bir ülkünün;ayağıma dikenler batsa da dönmeden koşmaya ant içiyorum.
Ben bir TÜRK Genciyim...
Ve gelecekten çok umutluyum.Niye mi?Tarihte bizim üstümüzde oynanan oyunlar savaş oyunlarıydı.Savaşla bizi kökten silmek mümkün değildir.Ama bugün kültürümle, dilimle, dini inançlarınla, ahlakımla oynamak isteyenler adeta köpek sürüsü gibi çevremi sarmış.Ben tarihte olduğu gibi bugün de yenilmiyorum.Çevremi saran köpek sürüsünü bozkurt bakışımla korkutabileceğimi biliyorum.Buna güveniyorum belki.
Kürşad ile birlikte saray basan ismi bilinmeyen 40 kahraman gibi, Çin'e akın eden binlerce kahraman gibi, Fatih'in İstanbul'u fethinde Alparslan'ın Bizans'ı yenmesindeki isimsiz kahramanlar gibi nice kahramanlar yetiştiren milletin son umuduyum.Ve kararlıyım.Çevremdeki kültürel yozlaşmalara rağmen yoldan çıkmamaya kararlıyım.Buhranların ve sıkıntıların girdabından uzak bir yerde kendimi bulduğum gün, işte o gün ben de bir kahraman gibi yaşayıp ölmeye kararlıyım.Üstelik ben babam gibi çocuklarıma Arapça isimler koymayacağım.Ben yavrularımı Türkçe adlarla çağıracağım.Onların önüne televizyon değil, Dede Korkut hikayeleri koyacağım.Benim gibi yetişen nesil bunu yapacak.Sonra yetiştirdiğimiz dava erleri arzuladığımız hayalleri getirip koyacak mezarlarımızın başucuna.
Ben bir TÜRK Genciyim...
Ben bir değil, milyonlarca TÜRK genciyim.TÜRK gençliğinin sesiyim ben.
HAYKIRIYORUM!... ARIYORUM!... BEKLİYORUM!...

alıntı

Cevap: Ben bir TÜRK Genciyim...

çok güzel canım emeğine sağlık

Geri