Benim Umudum Var..Hayallerim Var...

depreM

Yeni Üye
Üye
Benim Umudum Var..Hayallerim Var...
hayallerim vardı benim hayallerim var benim var kutsi vardı benım hayallerım
Gerçekler de birer hayal ürünü olarak doğmuştur..Sonra git gide büyüme hayaliyle yine..Gerçekleşmişlerdir.Onları gerçek yapma hayali vardır insanlarda..Güçlü olanlar gerçekleştirir..Olamayan ise başkalarının gerçeğinde yaşamaya başlar..Ama hayalleri ve umutları asla tükenmez..Bir gün kendi gerçekğini yaratma düşüncesiyle hırslanırlar,hırslanırlar..Ve kendileri birer gerçeğe dönüşürler..
Peki gerçek nedir ki herkes hayallerini gerçeğe dökme isteğiyle yaşıyor?
Gerçekler birer hayal ürünüdür diyoruz..Peki o zaman hayal nedir?
İnsanın yaşama tutunmasını sağlayan bir şeydir elbette..Gerçekle hayal,ne zaman çarpışırlar?
Ya da çarpışırlar mı?
Çarpışmasalar ne gerçekler hayale ne hayaller gerçeğe dönüşür..Hayaller beni ayakta tutuyor diyen bir insan,gerçek bir şeylere sahip değil midir? ya da onun hayalleri gerçek midir?Gerçekten mi hayal kurar?
Bir şeye inanmadığımızda neden "gerçekten mi?" diye sorarız?
Gerçek o kadar inandırıcı mıdır?
Peki ben şu an gerçek diye bir şeyin olmadığını söylesem ne olur?
Ne olmaz ki..Herkes üstüme çullanır.. =]

Neyse..Karış kuruş yazdım bir şeyler..En azından hayal ve gerçek hakkında neler düşündüğüm belli...

Cevap: Benim Umudum Var..Hayallerim Var...

eğer bu yazı sizin eserinizse gerçekten mütefekkir birsiniz, özelsiniz.yazınızı anlamak için defalarca defalarca okudum.çünkü felsefe yapmak, tekrar etmektir.aynı şeyleri defalarca sormak demektir.aslında gerçek sırf bizim düşündümüz için vardır.yani algılarımıza dayanır.
bir şeyi görüyoruz, hissedebilioruz, duyabilioruz.ancak algılarımızın güvenilirliği bizi gerçeğin varolma konusunda endişelendirmeye yetior artıor bile..benim gördüğüm kurt belki senin için kurt değildir, kuştur.sizin gördüğünüz mavi kalem benim için sarı kalem olabilir;renk körlüğü bazında ele almıorum.ya da kimsenin görmediği pembe yıldızı ben görüor olabilirm.kimse de gördüğüm pembe yıldızın olmadığını ispatlayamaz.hayaller konusunda, kontrolsüz hayaller kurmayın yeter..:):)anlatılmak istenen şeyi yanlış da anlamış olablirm.her ne kadar sürç i lisan ettikse affola da.anlatmak istedikerlimden biliorum bişi anlamadınız.:D:D ama unutmayın felsefe soruya cevap bulmak demek değildir. teşekkürler depreM

Cevap: Benim Umudum Var..Hayallerim Var...

Onları gerçek yapma hayali vardır insanlarda..Güçlü olanlar gerçekleştirir..Olamayan ise başkalarının gerçeğinde yaşamaya başlar.
Bence düşünmemiz gereken şey bu hayallerimiz gerçekleştirmeye ne kadar gücümüz var?Yoksa başkalarının gerçeğinde mi yok olup gidecek bir ömür?

Geri