beta hcg 5.5 hamile olabilir miyim?

maya55maya

Yeni Üye
Üye
beta hcg 5.5 hamile olabilir miyim?
adetim 3 gün gecikti son ilişki üzerinden de 15-16 gün geçti ben de evde test yaptım ikinci çizgi çok silik çıktı. ertesi gün kan testi yaptırdım hcg değeri 5.5 göründü. tereddütteyim kimyasal olabilir diye korkuyorum. hayırlısı diye dua ediyorum hep. sizce durum nedir?

adetim 3 gün gecikti son ilişki üzerinden de 15-16 gün geçti ben de evde test yaptım ikinci çizgi çok silik çıktı. ertesi gün kan testi yaptırdım hcg değeri 5.5 göründü. tereddütteyim kimyasal olabilir diye korkuyorum. hayırlısı diye dua ediyorum hep. sizce durum nedir?

Selamlar @maya55maya net olarak hamilesiniz diyemiyorum. Bunu netleştirmek için iki gün bekleyeceksiniz. 2 gün sonra bu kan testini yenileyeceksiniz. Ha ben dururum diyor iseniz bir hafta bekleyin testi yenileyin. Eğer test sonucunda değerlerinizde artış olursa yüzde yüz diyebiliriz.

Normalde hamile görünüyorsunuz. Ama değer çok düşük. 2 gün sonra test yaptırdığınızda 10-20 arası çıkacaktır hamilelik var ise. Bundan iki gün daha sonra yaptığınızda 50 seviyesi yine iki gün sonra 100 seviyesine çıkacaktır kesin hamilelik var ise. Ha tecrübelerimizi soruyor iseniz hamilesiniz :) De biraz beklemeniz gerekiyor.

Bu süre zarfında ağır işlerden çok ayakta durmaktan kaçının. Keyif yapın biraz ve bize güzel haberlerinizi verin. İlk biz duymak istiyoruz tamam mı :)

Selamlar @maya55maya net olarak hamilesiniz diyemiyorum. Bunu netleştirmek için iki gün bekleyeceksiniz. 2 gün sonra bu kan testini yenileyeceksiniz. Ha ben dururum diyor iseniz bir hafta bekleyin testi yenileyin. Eğer test sonucunda değerlerinizde artış olursa yüzde yüz diyebiliriz.

Normalde hamile görünüyorsunuz. Ama değer çok düşük. 2 gün sonra test yaptırdığınızda 10-20 arası çıkacaktır hamilelik var ise. Bundan iki gün daha sonra yaptığınızda 50 seviyesi yine iki gün sonra 100 seviyesine çıkacaktır kesin hamilelik var ise. Ha tecrübelerimizi soruyor iseniz hamilesiniz :) De biraz beklemeniz gerekiyor.

Bu süre zarfında ağır işlerden çok ayakta durmaktan kaçının. Keyif yapın biraz ve bize güzel haberlerinizi verin. İlk biz duymak istiyoruz tamam mı :)

inşallah güzel bi haber veririm :) normalde çok aceleciyimdir ama bu defa beklicem 1 hafta zor olck ama daha net bi bilgi almak için mecbur beklicem :/ çok teşekkür ederim

merhaba size pek iyi bi haber veremiyorum :/ aslında her şeyin hayırlısı diye dua ediyorum o yüzden iyi kötü demek de olmaz. bu sabah adet oldum. size bi şey sorcam kimyasal mı geçirdim sizce? yani adetin gecikmesi hcg nin 5.5 çıkması ?
bi doktora görünsem mi?

tşk ederim.

Muhtemelen dış gebelik gibi görünüyor. Umudu kesmeyin ilerleyen zamanlarda yine olur inşallah. Doktora görüşmenize gerek yok normal adet olduysanız. Geçmiş olsun.

Mrb ben gecen hafta ayın 17sınde test yaptım 8.60cıktı 23cunde yaptım 163.60cıktı hamılemıyım dış gebelik gibi bı sıkıntı varmı artısı normalmı acaba cvp verirseniz hepsine çok sevinirim

Merhaba, bu sorunun yanıtını ancak hekim verebilir. Son adet tarihiniz, hcg değerleriniz ve usga muayenesi ile hekim değerlendirme yapacak sizi bilgilendirecektir. Hekim kontrolünde olmanızı tavsiye ediyorum.

Merhaba, bu sorunun yanıtını ancak hekim verebilir. Son adet tarihiniz, hcg değerleriniz ve usga muayenesi ile hekim değerlendirme yapacak sizi bilgilendirecektir. Hekim kontrolünde olmanızı tavsiye ediyorum.
aşılama tedavisi uyguladık mayıs ayının 7de aşılama yaptık. Oğlu neden bugüne 2hafta 2gun geçti bu 163.60lık değer bu sureye göre ıyımı dusukmu acaba.

Merhaba, değer bize göre normal görünüyor fakat en sağlıklı bilgilendirmeyi hekiminiz yapabilir. Hekim kontrollerinizi aksatmayın.
TSK ederim kesin bısey dıyemessınız haklısınız sadece normal görünüp görünmesini merak etmısdım sizde normal gözüküyor demenız rahatlattı saolun

Geri