Beta hcg artışı normalmi

mümineseda

Yeni Üye
Üye
Beta hcg artışı normalmi
Hayırlı aksamlar. 6+0 haftalık gebeyim. 2 gün once beta hcg icin kan alindi ve sonuç 4600 çıktı. En son 3 Aralıkta bakilmisti ve 318 çıkmıştı. bir de 14 aralıkta aksam acilde bakildi 4600 cıkmış. Yani 12 gunde yaklaşık 14.5 kat artmış. Bu normal mi? Bana artış az geldi. Kanamam olduğu için endiselendim. Bir de idrarda enfeksiyon çıkmış. Bu vajinal.kanama yapar mi gebelikte?

Hcg değeri gebeliğin seyri için tek başına değerlendirilmez. Ultrason muayenesi , son döneminiz ve hcg birlikte değerlendirilir. Muhtemelen hekim kontrolündesiniz bir problem söz konusu olasa hekiminiz sizi bilgilendirirdi. İdrar yolu enfeksiyonu şiddetli durumlarda küçük lekelenmeler yapabilir. Fakat gebelikte lekelenme ve kanamalar sıklıkla görünüyor bu normal olduğu gibi gebelik açısından riskte oluşturabiliyor. Durumunuzu hekiminize bildirmenizde fayda var..

Hcg değeri gebeliğin seyri için tek başına değerlendirilmez. Ultrason muayenesi , son döneminiz ve hcg birlikte değerlendirilir. Muhtemelen hekim kontrolündesiniz bir problem söz konusu olasa hekiminiz sizi bilgilendirirdi. İdrar yolu enfeksiyonu şiddetli durumlarda küçük lekelenmeler yapabilir. Fakat gebelikte lekelenme ve kanamalar sıklıkla görünüyor bu normal olduğu gibi gebelik açısından riskte oluşturabiliyor. Durumunuzu hekiminize bildirmenizde fayda var..

Dün gece acilde muayene oldum ve kalp atışları vardi. 3 gun once yoktu. Sadece yolk sac vardı. Simdi bebek ve kalp atışları oluşmuş. Beta hcg 10.000 lerde olmasi gerekirdi dedik. Çünkü 2 gunde en azinfan yuzde 60 arttigini varsayarsak bu şekilde olmaliydi ama olmamis. Doktor biz keseyi gördükten sonra beta hcg ile ilgilenmeyiz dedi. Düşuk icin iğne vurup yolladılar.

Doktor doğru söylemiş.. Kese görüldükten , kalp atışı duyulduktan sonra hcg önemli değil.. Bir çok gebe kadın hcg değerine takılıp gebelik sürecini stresli hale sokuyor. İnternette okuduklarınıza değil doktorunuzun söylediklerine itibar edin..Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile..

Doktor doğru söylemiş.. Kese görüldükten , kalp atışı duyulduktan sonra hcg önemli değil.. Bir çok gebe kadın hcg değerine takılıp gebelik sürecini stresli hale sokuyor. İnternette okuduklarınıza değil doktorunuzun söylediklerine itibar edin..Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile..

Teşekkür ederim cevaplariniz icin. Bir de benim kistim varmış 19 mm boyutunda. Doktor gebelerde olur dedi. 3 gun once yoktu kist. Neden oluşur kistler ve yok olur mu?

Dün olmayan kist bugün oluşabilir. 6 cm den küçük kistler gebeliğin 14. haftası kendiliğinden geçer , daha büyük kistlerin geçme olasılığı % 60 tır. Çok büyük kistler anne ve bebek için risk oluşturduğu için cerrahiyle alınması gerekebilir.Gebelikte görülen kistler yakından izlenmelidir. Tedavisi gebeliğin dönemi ve kistin ebatına göredir.Hekiminiz gereken bilgilendirmeyi yapmış . Kontrollerinizi aksatmayın.

Geri