Beta hcg bhcg değeri 1.2 ya da 1.20 tam olarak ne anlama geliyor ?

B

bhcgsorularım

Forum Okuru
Merhabalar arkadaşlarım bende yeni yeni hamilelik için çalışma yapıyorum ama her defasında sıkıntıya düşüyorum. Şimdi bana şu hcg değerlerinin tam olarak ne anlama geldiğini anlatır mısınız. Misal ben bu ay hamilelik var mı diye test yaptırdım ve sonuç 1.20 1.2 olarak görünüyorbu tam olarak ne demek. Birde misal gidip test yaptırdığımda nelere dikkat etmem gereriyor. Değerlerin tam olarak sonuçları nedir ? Yani hangi değer ne gösteriyor.

Bana yardım edin lütfen. Sizleri seviyorum banada dua edin ve bende hamile kalayım inşAllah arkadaşlar.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba ,

Değeriniz gebelik lehine değil. Test yapmadan önce yapmanız gereken tek şey ; doğru sonuç almak için beklenen menste en az 3 günlük gecikme olursa test yapılmalı.
Bu nun dışan da 8 ve üstü değerler gebelik olarak kabul edilir.Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linke tıklayınız.

Gebelik İçin Beta HCG Değeri Kaç Olmalı?

B

Betül29

Forum Okuru
Beta hcg <1.20 negatif çıktı da bu 1.20'den küçük demek mi?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Betül29' Alıntı:
Beta hcg <1.20 negatif çıktı da bu 1.20'den küçük demek mi?
Küçüğe büyüğe vs takılmayın. Bu hcg değerine göre gebe değilsiniz..

E

Elif Eylül

Forum Okuru
Merhaba. İçimin rahat etmediği bi konu var. Tam yumurtlama günümde ilişkim oldu. Sonrasında normal regl günümde yani ilişkiden 13 gün sonra adet oldum üç gün kadar ve aşırı sancılı sürdü. Adet bitiminden bir gün sonrada beta hcg testi yaptırdım. <1.20 negatif yazıyor. Ancak daha önce başka bir sebepten benim beta hcg me bakılmıştı ve orda 0.01 yazıyordu. Acaba testi erken yaptırmış olabilirmiyim.? Yardımcı olursanız sevinirim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Elif Eylül' Alıntı:
Merhaba. İçimin rahat etmediği bi konu var. Tam yumurtlama günümde ilişkim oldu. Sonrasında normal regl günümde yani ilişkiden 13 gün sonra adet oldum üç gün kadar ve aşırı sancılı sürdü. Adet bitiminden bir gün sonrada beta hcg testi yaptırdım. <1.20 negatif yazıyor. Ancak daha önce başka bir sebepten benim beta hcg me bakılmıştı ve orda 0.01 yazıyordu. Acaba testi erken yaptırmış olabilirmiyim.? Yardımcı olursanız sevinirim
Her iki test sonucunuz negatif, mensiniz gerçekleşmiş bu durum da gebe değilsiniz. Kuşkunuzu gidermek adına bir kadın doğum uzmanına görünebilirsiniz.

E

Eylülmir

Yeni Üye
Üye
Merhaba. İçimin rahat etmediği bi konu var.
Tam yumurtlama günümde bir ilişkim oldu.
İlişkiden 13 gün sonra regl oldum. Normal günümde. Oldukca sancılı geçti. Üç gün kadar sürdü.
Adet bitiminden iki gün sonrada beta hcg değerime baktırdım. <1, 20 negatif yazıyor. Doktora gidip sonucu gösterdim yunurtalıklarıma baktı ve birşey olmadığını söyledi. Nedense hala ikna olmadım. Çünkü daha önce bakıldığında bu değerim 0.01 çıkmıştı. Acaba erken mı test yaptırdım? Yardımcı olursanız sevinirim
Uzman SühaN' Alıntı:
Her iki test sonucunuz negatif, mensiniz gerçekleşmiş bu durum da gebe değilsiniz. Kuşkunuzu gidermek adına bir kadın doğum uzmanına görünebilirsiniz.
Kadın doğum uzmanına sonucu gösterdim yumurtalıklarıma da baktı ve bi sorun olmadığını söyledi sanırım artık sorun yoktur

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Hekime görünmenizi tatmin olmanız açısından önerdim.. Test sonuçlarınız ve mensinizin gerçekleşmesi zaten gebe olmadığınızı belgeliyor.

E

Eylülmir

Yeni Üye
Üye
Uzman SühaN' Alıntı:
Hekime görünmenizi tatmin olmanız açısından önerdim.. Test sonuçlarınız ve mensinizin gerçekleşmesi zaten gebe olmadığınızı belgeliyor.
Tamam çok teşekkür ederim

G

gmzkkçn

Forum Okuru
merhaba adet günüme 4 gün var ve bu ay korunmasız birliktelik yaşadık. İdrar yolu enfeksiyonu olduğu için 4 gün önce kan tahlili yapıldı beta hcg 0.01 ml çıktı. Bugün idrarda aşırı yanma kasık ağrısı baş ağrısı ve bel ağrısı şikayetiyle tekrar gittim yine kan testi yapıldı. beta hcg 1 çıktı. Doktor ilaç veremem dedi. sizce hamile olma ihtimalim var mı?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba , Korunmasız her birliktelik gebelikle sonuçlanabilir. Hcg değeriniz gebelik lehine değil . Fakat henüz mensinize 4 gün var bu nedenle kesin konuşmak güç. Mensinizde gecikme yaşarsanız hcg testini tekrar yapın. Doktorunuz da gebelik olasılığını göze alarak ilaç reçete etmemiş..

C

Ceylinslda

Forum Okuru
Uzman SühaN' Alıntı:
Merhaba , Korunmasız her birliktelik gebelikle sonuçlanabilir. Hcg değeriniz gebelik lehine değil . Fakat henüz mensinize 4 gün var bu nedenle kesin konuşmak güç. Mensinizde gecikme yaşarsanız hcg testini tekrar yapın. Doktorunuz da gebelik olasılığını göze alarak ilaç reçete etmemiş..
Merhabalar,adetimin üstünden 5gün geçti bebek istiyoruz. Test yaptırdım hcg 1,20 çıktı

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Ceylinslda' Alıntı:
Merhabalar,adetimin üstünden 5gün geçti bebek istiyoruz. Test yaptırdım hcg 1,20 çıktı
Merhaba, hcg değerine göre gebe değilsiniz 5 gün sonra döneminiz gerçekleşmez ise tekrar test yapın ve çıkan sonuca göre hekime görünün.

Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar
M Hamilemiyim Sorular Cevaplar 1
S Hamilemiyim Sorular Cevaplar 3
S Hamilemiyim Sorular Cevaplar 3
B Hamilemiyim Sorular Cevaplar 4
E Hamilemiyim Sorular Cevaplar 3
S Hamilemiyim Sorular Cevaplar 1
K Hamilemiyim Sorular Cevaplar 4
K Hamilemiyim Sorular Cevaplar 5