Beta hcg bhcg değeri 1.2 ya da 1.20 tam olarak ne anlama geliyor ?

B

bhcgsorularım

Forum Okuru
Beta hcg bhcg değeri 1.2 ya da 1.20 tam olarak ne anlama geliyor ?
Merhabalar arkadaşlarım bende yeni yeni hamilelik için çalışma yapıyorum ama her defasında sıkıntıya düşüyorum. Şimdi bana şu hcg değerlerinin tam olarak ne anlama geldiğini anlatır mısınız. Misal ben bu ay hamilelik var mı diye test yaptırdım ve sonuç 1.20 1.2 olarak görünüyorbu tam olarak ne demek. Birde misal gidip test yaptırdığımda nelere dikkat etmem gereriyor. Değerlerin tam olarak sonuçları nedir ? Yani hangi değer ne gösteriyor.

Bana yardım edin lütfen. Sizleri seviyorum banada dua edin ve bende hamile kalayım inşAllah arkadaşlar.

Beta hcg <1.20 negatif çıktı da bu 1.20'den küçük demek mi?

Merhaba. İçimin rahat etmediği bi konu var. Tam yumurtlama günümde ilişkim oldu. Sonrasında normal regl günümde yani ilişkiden 13 gün sonra adet oldum üç gün kadar ve aşırı sancılı sürdü. Adet bitiminden bir gün sonrada beta hcg testi yaptırdım. <1.20 negatif yazıyor. Ancak daha önce başka bir sebepten benim beta hcg me bakılmıştı ve orda 0.01 yazıyordu. Acaba testi erken yaptırmış olabilirmiyim.? Yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba. İçimin rahat etmediği bi konu var. Tam yumurtlama günümde ilişkim oldu. Sonrasında normal regl günümde yani ilişkiden 13 gün sonra adet oldum üç gün kadar ve aşırı sancılı sürdü. Adet bitiminden bir gün sonrada beta hcg testi yaptırdım. <1.20 negatif yazıyor. Ancak daha önce başka bir sebepten benim beta hcg me bakılmıştı ve orda 0.01 yazıyordu. Acaba testi erken yaptırmış olabilirmiyim.? Yardımcı olursanız sevinirim

Her iki test sonucunuz negatif, mensiniz gerçekleşmiş bu durum da gebe değilsiniz. Kuşkunuzu gidermek adına bir kadın doğum uzmanına görünebilirsiniz.

Merhaba. İçimin rahat etmediği bi konu var.
Tam yumurtlama günümde bir ilişkim oldu.
İlişkiden 13 gün sonra regl oldum. Normal günümde. Oldukca sancılı geçti. Üç gün kadar sürdü.
Adet bitiminden iki gün sonrada beta hcg değerime baktırdım. <1, 20 negatif yazıyor. Doktora gidip sonucu gösterdim yunurtalıklarıma baktı ve birşey olmadığını söyledi. Nedense hala ikna olmadım. Çünkü daha önce bakıldığında bu değerim 0.01 çıkmıştı. Acaba erken mı test yaptırdım? Yardımcı olursanız sevinirim
Her iki test sonucunuz negatif, mensiniz gerçekleşmiş bu durum da gebe değilsiniz. Kuşkunuzu gidermek adına bir kadın doğum uzmanına görünebilirsiniz.
Kadın doğum uzmanına sonucu gösterdim yumurtalıklarıma da baktı ve bi sorun olmadığını söyledi sanırım artık sorun yoktur

Hekime görünmenizi tatmin olmanız açısından önerdim.. Test sonuçlarınız ve mensinizin gerçekleşmesi zaten gebe olmadığınızı belgeliyor.

Geri