Beta hcg değeri artışım normal mi değerlendirir misiniz lütfen

Erse

Yeni Üye
Üye
Beta hcg değeri artışım normal mi değerlendirir misiniz lütfen
Selamlar kızlar, ben de 3 gün önce beta hcg testi yaptırdım ve sonuç 64 geldi bugün yine bu testi yeniledim ve sonuç 350 değerinde geldi. Normal mi artmış? Bilen yardımcı olsun lütfen dış gebelikte bu değerler bu kadar yükselir mi bana yardımcı olacak kimse var mı acaba ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değer artışı gayet normal, hatta normalin biraz daha fazla üzerinde diyebiliriz tabiki bhcg testini yaptığınız gün ve saatte önemli, normal olarak iki günde bir aynı saatte gebelik durumu olan bir kişi ölçüm yaptırdığında önceki değerin ( yeni iki gün önceki değerin ) ortalama iki katı kadar oluyor ama sizinkisi biraz daha fazla gibi. İster misiniz çoğul gebelik olsun :)

Değer artışı gayet normal, hatta normalin biraz daha fazla üzerinde diyebiliriz tabiki bhcg testini yaptığınız gün ve saatte önemli, normal olarak iki günde bir aynı saatte gebelik durumu olan bir kişi ölçüm yaptırdığında önceki değerin ( yeni iki gün önceki değerin ) ortalama iki katı kadar oluyor ama sizinkisi biraz daha fazla gibi. İster misiniz çoğul gebelik olsun :)
Yani açıkçası hesap yaptım günde 2 kat artmış bugün 11 gibi yaptırdım banada fazla geldi dış gebelik korkum var

Sonuç olarak net olarak bilemeyiz. Dış gebelikte beta hcg değerleri bu kadar artar mı düşer mi kimse net olarak şudur diyemez. Rabbim'e sığınıp bekleyeceğiz heral de bu bebeği çok istiyorsunuz değil mi ?

Sonuç olarak net olarak bilemeyiz. Dış gebelikte beta hcg değerleri bu kadar artar mı düşer mi kimse net olarak şudur diyemez. Rabbim'e sığınıp bekleyeceğiz heral de bu bebeği çok istiyorsunuz değil mi ?
Evet 2 ay önce düşük yaptım ve çok istiyorduk bunu öğrenince cok mutlu oldum Allah büyük

Görelim Mevlam Neyleeeer neylerse güzel eyler.... Umarım bu sefer 2 ay önce başınıza gelen şey gelmez bir daha ve sağlıklı bir bebeğiniz olsun. Dileğimiz budur. Çok takmayın. Geçen sefer de böyle çok mu yükseldi değerler nasıl oldu olay anlatmak isterseniz yazın olur mu ?

Görelim Mevlam Neyleeeer neylerse güzel eyler.... Umarım bu sefer 2 ay önce başınıza gelen şey gelmez bir daha ve sağlıklı bir bebeğiniz olsun. Dileğimiz budur. Çok takmayın. Geçen sefer de böyle çok mu yükseldi değerler nasıl oldu olay anlatmak isterseniz yazın olur mu ?
Geçen sefer 74 geldi değerim bir daha baktırmamıştım 1 hafta sonra randevu almıştım randevuma 3gün kala yoğun sancım oldu kanamasız doktora gittik 105 geldi değer sağlıksız gebelikmiş değer düşmeye başlamış sonraki gün yoğun kanama böyle oldu

Geri