Beta hcg değerim normalmi?

Adastra

Yeni Üye
Üye
Beta hcg değerim normalmi?
Arkadaşlar merhaba, tecrübeleri olanlar paylaşırlarsa çok sevinirim hem bana hem de benim gibi durumda olan arkadaşlara bir fikir olur diye düşünüyorum.

Benim son adetimin ilk günü 5 nisan,, mayısın 5 inde adet olmam gerekiyodu, bugün adetim gecikeli 14gün oldu ,, bugün yaptırdğım beta hcg testim 44 çıktı sanki bana düşük gibi geldi ,perşembe randevum var doktora gidicem ama içim içimi yiyor sizce değer nasıl

Benim son adetimin ilk günü 5 nisan,, mayısın 5 inde adet olmam gerekiyodu, bugün adetim gecikeli 14gün oldu ,, bugün yaptırdğım beta hcg testim 44 çıktı sanki bana düşük gibi geldi ,perşembe randevum var doktora gidicem ama içim içimi yiyor sizce değer nasıl

Merhaba, Öncelikle şunu belirtelim .Her HCG değeri gebelik lehine değildir . Kesin bir gebelikten söz edebilmek için, belli aralıklarla HCG nin izlenmesi ve ultrason incelemesinde kesenin görülmesi gerekmektedir.(8 ve üstü Beta HCG değerleri hamilelik yönünde bir bilgi vermektedir.) Tek değere bakıp kendi kendinize yorum yapmayın derim. Hekiminiz gerekli bilgiyi vericektir. HCG değerleri ile ilgili detaylı bilgiler için aşağıdaki linkimizi ziyaret ediniz.

Her HCG Değeri Gebelik Lehine Değildir !

Merhabalar, ben gebeliği adetime 7-8 gün kala öğrendim rastgele yaptığım idrar testinde çıktı şaşkınlıkla kan verip sonuca bakmak istedim 11 çıktı sonucum 2 günde bi kan verilip değerin artıp artmadığına bakılacaktı 3 gün sonra gittiğimde kan sonucum 47 ye yukselmişti doktora muayene olamadım normal mi bu

Selamlar Çiçeksi, 2 gün ara ile yapılan bhcg test sonuçları önceki sonucun iki katı veya daha üstü olur bu normaldir. 11 Çıktığında tam 2 gün sonra gittiğinizde bu hesaba göre değerin 22-25 arası olması lazım siz 3. günü gitmişsiniz 47 değeri normal düzenli şekilde gidiyor. Sıkıntı yok bu değerler gayet normal bilginiz olsun. Bu arada aramıza hoş geldiniz.

Merhabalar, ben gebeliği adetime 7-8 gün kala öğrendim rastgele yaptığım idrar testinde çıktı şaşkınlıkla kan verip sonuca bakmak istedim 11 çıktı sonucum 2 günde bi kan verilip değerin artıp artmadığına bakılacaktı 3 gün sonra gittiğimde kan sonucum 47 ye yukselmişti doktora muayene olamadım normal mi bu

Merhaba , gebeliğin ilerleyişi hakkın da bilgi edinmek için sadece hcg değerlerini değerlendirmek doğru değildir. Hcg değeri ile birlikte son adet tarihiniz ve usg incelemesi birlikte değerlendirilir. Hcg değerleriniz normal artış göstermiş olsada mutlaka hekim kontrolün de olunuz.

Geri