Beta hcg değerleri değerlendirme

P

papatyaozu

Yeni Üye
Üye
merhaba
13 aguğtos: 19
15 agustos: 62.1
17 agustos: 127.10
sizce nasıl sonuclar son adet tarihim 13 temmuz. ama normalde düzensizdir adetlerim 42 gunde bir olurum ortalama? sonuclarım daha düşük ultrasonda gözükmeyeceği için daha doktora gitmedim haftaya gideceğim.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
papatyaozu' Alıntı:
merhaba
13 aguğtos: 19
15 agustos: 62.1
17 agustos: 127.10
sizce nasıl sonuclar son adet tarihim 13 temmuz. ama normalde düzensizdir adetlerim 42 gunde bir olurum ortalama? sonuclarım daha düşük ultrasonda gözükmeyeceği için daha doktora gitmedim haftaya gideceğim.

Merhaba ,

Bir çok anne adayı hcg değerine göre gebeliğin normal seyir de olup olmadığını merak ederek araştırmaya koyulur .Hatta kendi araların da istişare yaparlar.Bu değerlendirme yanlış olabilir. Sadece değere bakıp gebeliğin seyri değerlendirilemez. Bu yüzden size tavsiyem hekim kontrolünde olmanız..

Ğ

Ğezal

Forum Okuru
Devlet hastanesinde beta hcg 43,4 cikti iki gun sonra yine ozel bir hastanede yaptirdim degerlerim Beta hcg 15.7 cikti hamilemiyim anlamadim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba ,

8 Ve üstü değerler gebelik olarak kabul edilir. Sizin her iki değer de farklı çıkmış. Ya sağlıksız gebelik yada hastane laboratuvarın dan kaynaklanan bir durum. Hekime görünmeniz de fay da var.

N

Nesaa

Forum Okuru
Arkadaşlar 12.gundeyim beta testi yaptrdim 3.hafta:5,8-71,2
4.hafta9,5-750 bunlar ne anlama geliyor . Sonuç negatif ama l..

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, son değer görünürde gebelik lehine teyidi için hekim kontrolünde olunuz.

K

kaplan11224

Yeni Üye
Üye
Mrb.
benim adetime 1 gun var idrar testi yaptim iki tane ikisi de silik cift cizgi cikti bugun de kan testi yaptirdim 1.20 sizce kesin hamile dgilmiyim yoksa adet gecikmesinden sonra bi daha yaptirmalimiyim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Değer gebelik lehine değil. Gecikme olmadan test yaptıysanız hatalı sonuç alırsınız . Döneminiz de en az 3 günlük gecikme olursa HCG testini tekrar yapın.

G

Gunes34

Forum Okuru
Merhaba adetime üç gün kala beta hcg testi yaptırdım ve sonuç 0.100 hamile değil misin ama adetim üç gün gecti hamile ola bilir miyim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba ; daha önce önce gecikme olmadan test yapmışsınız .Şu an 3 günlük gecikme söz konusu tekrar test yapın. (Her mens gecikmesi gebelik kaynaklı değildir. Test sonucu negatif olursa hekime görünün )

K

Kaplan0104

Yeni Üye
Üye
Mrb kan testi yaptirdim 335 cikti acaba kac gunluk ya da haftalik doktor hamilesin dedi ama ne kadarlik oldugunu soylemedi

K

Kaplan0104

Yeni Üye
Üye
28 haziran testi yaptirali 3 gun oldum cumartesi tekrar cagirdi doktor

HemşireniZ

HemşireniZ

Aktif Üye
Üye
Ben son adet tarihinizi sordum test yaptığınız tarihi değil.

M

Mawişş

Yeni Üye
Üye
Merhabalar aranıza yenı katıldım adetım 4 gün gecıktı.bugun beta hcg testı yaptırdım 15,60 cıktı sizce hamilemiyim teşekkürler

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, Hcg testin de 8 ve üstü değerler gebelik olarak kabul görüyor. Hcg değeriniz gebelik lehine. Durumunuzu teyit etmek için hekim kontrolün de olun.

Y

yurdagulbbb

Forum Okuru
banada yardım edin adetime 2 gün varken test yaptım 9865 çıktı hamilemiyim?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, hcg değeriniz anormal yüksek sağlıksız gebelik söz konusu olabilir. Tabi biz verdiğiniz bilgilere göre yanıt veriyoruz yinedeendişelenmeyin . En sağlıklı bilgiyi hekim den alabilirsiniz. Bu yüzden doktor kontrolün de olun.

B

Bsç

Forum Okuru
Merhaba Son Adet Tarihime göre 5+2 günlük hamileyim 3 gün önce hastanede test yaptırdım hcg 1030 çıktı bir gün sonra doktoruna gittim karından ultrasyonla muayene yaptı keseyi göremedi. Ilk yaptırdığım testin üstünden 4 gün geçtikten sonra tekrar gelmemi ve test yaptırmadım istedi 4 günde hcg değeri yükselir mi ve 1030 değeri nasıl sizce. Doktorum değerin güzel yine de keseyi görene kadar sabır et dedi. Benim gibi olan varmi

Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar
M Hamilemiyim Sorular Cevaplar 4
İ Hamilemiyim Sorular Cevaplar 21
S Hamilemiyim Sorular Cevaplar 6
B Hamilemiyim Sorular Cevaplar 11
T Hamilemiyim Sorular Cevaplar 3
H Hamilemiyim Sorular Cevaplar 1
H Hamilemiyim Sorular Cevaplar 1
G Hamilemiyim Sorular Cevaplar 102