Beta hcg değerleri değerlendirme

N

Nazlıcan2626

Forum Okuru
Merhaba kan değerim 3,75 çıktı adetim 14 gecti sizce hamilemiyim

K

KaplanCeylan

Forum Okuru
Mrb Ben normalde ayda bir adet goruyordumm bu sefer 14 gun gecikti bi hafta once de bı iki damla pembemsı kanamam geldi 4 gun once kan testi verdim 20,2 cıktı 2 gun once tekrar yaptırdım 41,79 cıktı doktor Gitt bi hafta sonra tekrar gel dedı sizce Hamile miyim

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Mrb Ben normalde ayda bir adet goruyordumm bu sefer 14 gun gecikti bi hafta once de bı iki damla pembemsı kanamam geldi 4 gun once kan testi verdim 20,2 cıktı 2 gun once tekrar yaptırdım 41,79 cıktı doktor Gitt bi hafta sonra tekrar gel dedı sizce Hamile miyim
Merhaba , her iki hcg değeriniz de gebelik lehine yani hamilesiniz. Hcg testinin tekrarı gebeliğinizin seyri hakkın da bilgi verecektir. Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile.

pandamadam

Yeni Üye
Üye
Merhaba surtunmeli iliskiden sonra 5 kere gebelik testi yaptım negatif çıktı tam 11 gün sonra kan tahlili yaptım yine 0.05 negatif çıktı ama korkuyorum çünkü bu sure içinde hafif bir lekelenme oldu yerleşme kanaması olsaydı kanda çıkardı degil mi adet günüm geçti mi geçmesini tam bilmiyroim unuttum ama çok stres yapıyorum bu haftalar içimde adet olmam lazim.ama kanda belli olurdu dimi hamile olsam

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba surtunmeli iliskiden sonra 5 kere gebelik testi yaptım negatif çıktı tam 11 gün sonra kan tahlili yaptım yine 0.05 negatif çıktı ama korkuyorum çünkü bu sure içinde hafif bir lekelenme oldu yerleşme kanaması olsaydı kanda çıkardı degil mi adet günüm geçti mi geçmesini tam bilmiyroim unuttum ama çok stres yapıyorum bu haftalar içimde adet olmam lazim.ama kanda belli olurdu dimi hamile olsam
Gebelik testleri adete bir kaç gün kala yada adet gecikmesinde yapılır. Son adet tarihinizi hatırlamaya calışın. Döllenmeden sonra embriyo rahime tutunmaya çalışır bu esnada küçük çaplı lekelenme olur ve hcg hormonu salınmaya başlar. Yerlesme kanamasından şüphe duyuyorsanız hcg testi yapin

Ezom53

Yeni Üye
Üye
Merhaba bugun test yaptirdim bende 770 cikdi 3haftalik gebelik var dis gebelikmi yoksa normalmi diye doktorum 2gun somra tekrra gel test yapalim yukselirse normal eger degilse dis gebeliktir dedi ve cok korktum bilgisi olan varmi acaba bu konuda

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, tek değerle gebeliğin seyri hakkında değerlendirme yapılmaz. Doktorunuzun tekrar hcg talebinde bulunmasının sebebi durumu değerlendirmek . Hcg testini belli aralıklarla yapacaksınız . Değerlerin normal aralıkta olması lazım. Endişelenecek bir durum yok . Tüm gebelere aynı prosedür uygulanıyor.

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Merhabalar benimde testimde beta hcg değeri sonucum 18 çıktı acaba hamilemiyim ?
Evet Buna göre hamilelik başlangıcınız var. Tabiki çok net diyemiyoruz olayı şöyle anlatalım size. Bu testin sonucu kesindir ve net olarak hamilelik ile ilgili ilk bulgularınızın olduğu ortada lütfen 2 gün sonra testi yenileyin ve değerleri bize yazın. Şunuda bilmeniz gerekiyor. bu testlerin sonuçları eğer sağlıklı bir hamilelik var ise iki günde bir 2 katına ulaşacaktır. Hayırlı olsun.

ZeynepAden

Yeni Üye
Üye
Bende adetim 8 gun geciktikden sonra test yaptirdim kanda 2343 cikti kese gorulebilir mi vrya bebek suanda ise testin ustunden de 1 hafta gecti artis olmustur muhakkak bebegimi gorebilirmiyim sizce ?

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Bende adetim 8 gun geciktikden sonra test yaptirdim kanda 2343 cikti kese gorulebilir mi vrya bebek suanda ise testin ustunden de 1 hafta gecti artis olmustur muhakkak bebegimi gorebilirmiyim sizce ?
HCG 3000-4000 düzeylerine vardığında yani 6 haftalık gebelik olduğunda gebelik kesesi karından ultrason ile görülebilir.Vajinal ultrason ile 4,5-5 haftalık iken gebelik kesesi izlenebilir.

E

eceee1

Forum Okuru
Bnde bisey sormak istiyorum bi önceki ay hcg testi yaptırdım 1.6 çıktı bu ay ise 0.1 çıktı bunun üzerine 2 kere adet oldum kan testinin yanlış çıkma ihtimali var mıdır ? Karnım şişti gören hamile zannediyor ve göğsümde ağrı var hamile olabilir miyim