Beta hcg değerleri değerlendirme

Merhaba surtunmeli iliskiden sonra 5 kere gebelik testi yaptım negatif çıktı tam 11 gün sonra kan tahlili yaptım yine 0.05 negatif çıktı ama korkuyorum çünkü bu sure içinde hafif bir lekelenme oldu yerleşme kanaması olsaydı kanda çıkardı degil mi adet günüm geçti mi geçmesini tam bilmiyroim unuttum ama çok stres yapıyorum bu haftalar içimde adet olmam lazim.ama kanda belli olurdu dimi hamile olsam

Merhaba surtunmeli iliskiden sonra 5 kere gebelik testi yaptım negatif çıktı tam 11 gün sonra kan tahlili yaptım yine 0.05 negatif çıktı ama korkuyorum çünkü bu sure içinde hafif bir lekelenme oldu yerleşme kanaması olsaydı kanda çıkardı degil mi adet günüm geçti mi geçmesini tam bilmiyroim unuttum ama çok stres yapıyorum bu haftalar içimde adet olmam lazim.ama kanda belli olurdu dimi hamile olsam
Gebelik testleri adete bir kaç gün kala yada adet gecikmesinde yapılır. Son adet tarihinizi hatırlamaya calışın. Döllenmeden sonra embriyo rahime tutunmaya çalışır bu esnada küçük çaplı lekelenme olur ve hcg hormonu salınmaya başlar. Yerlesme kanamasından şüphe duyuyorsanız hcg testi yapin

Merhaba bugun test yaptirdim bende 770 cikdi 3haftalik gebelik var dis gebelikmi yoksa normalmi diye doktorum 2gun somra tekrra gel test yapalim yukselirse normal eger degilse dis gebeliktir dedi ve cok korktum bilgisi olan varmi acaba bu konuda

Merhaba, tek değerle gebeliğin seyri hakkında değerlendirme yapılmaz. Doktorunuzun tekrar hcg talebinde bulunmasının sebebi durumu değerlendirmek . Hcg testini belli aralıklarla yapacaksınız . Değerlerin normal aralıkta olması lazım. Endişelenecek bir durum yok . Tüm gebelere aynı prosedür uygulanıyor.

Geri