Beta hcg sonradan yükselir mi 1.20 çıktı Gebelik olmaz dimi

Merhaba

Spermler rahimde 5 gün yaşayabilirler ve bu 5 gün içerisinde de döllenme olabilir İlişkiden sonra 5 gün içerisinde hamile kalma ihtimali vardır . Polikistik over sendromu hamile kalmanıza bir engel değildir. Bu hastalığın seyrini bilmeden de hamile değilsiniz denemez. Bir test yapın bakalım hamile misiniz değil misiniz . Olma ihtimaliniz de olabilir , ilaçları kestiğiniz için de adetiniz gecikmiş olabilir. Kesin bir şey söylemek yanlış olur.

Rahimde birden fazla kist olup dengesiz hormonal bozukluk yaşayan polikistik hastalarında hamilelik de görülebilir. Ancak test sonucunuz pozitif çıkarsa mutlaka bunu doktorunuzla paylaşınız çünkü bu hamilelik çok riskli bir hamilelik olabilir . Doktorunuz sizi daha detaylı bilgilendirecektir.

Beta hcg 1.20 1,20 ve 1 değeri ile hamile kalınabilir bu hususta diyeceklerim var. Başıma gelenleri yazayım da bilginiz olsun kızlar. Benim bir birlikteliğim olmuştu ben de adetime bir hafta kala test yaptırdım ve bu beta hcg testi sonucunda 1.20 gösterdi iyi hamile değilim dedim ama gebelik testini erken yaptığım için sonucu yanlış almışım.

Adetim 3 gün geçince tekrarladım ve gördüm ki hamileyim. Eğer hamilelik testini erken yaptırırsanız sonucunuz yanlış çıkacaktır bilginiz olsun sonra üzülürsünüz.

Geri