Beyaz kıyafetlerden salçalı yağ lekesi nasıl çıkar ?

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Beyaz kıyafetlerden salçalı yağ lekesi nasıl çıkar ?
Merhaba arkadaşlar. Bu gün sizlere beyaz çamaşırlara sıçrayan salçalı yağ lekesinin nasıl çıkarılacağını anlatmak istiyorum. Yemek yerken çatalımdaki et tişörtüme düştü .Tişörtümüde yeni almıştım baya üzüldüm.Televizyonda gördüğümüz o pahallı beyazlatıcıyı (isim vermiycem) çamaşır yıkarken kullandım.Öyleki tişörtümü yalnız makinaya attım daha etkili temizlensin diye. Neyse tişörtüm yıkandı ve makinadan çıkardım. Salçalı yağ lekesi bildiğiniz tişörte işlemiş .

çamaşır sodası.jpg

O bilindik popüler marka maalesef tişörtümdeki salçalı yağ lekesini çıkartmamıştı. Hemen markete koştum ve çamaşır sodası aldım . Tişörtümün üzerine çamaşır sodasını ve çamaşır deterjanını koydum. Yıkama süresini 15 dakikaya ayarladım . Yıkama işlemi bittikten sonra tişörtümü makinadan aldım ve sonuç harika. Lekeden eser kalmamış. Çamaşır sodası o bilindik ve kazık fiyat olan çamaşır beyazlatıcısına bildiğiniz devasa bir fark attı. Her şeyde olduğu gibi deterjanlarda da müthiş para tuzağı var .Böyle uygun fiyatlı deterjanlarla güzel sonuç elde etmek gerçekten mutlu ediyor. Daha önce çamaşır sodası kullanıyordum ama ilk defa böyle iddialı bir lekede kullandım. Kesinlikle beyazlarda çamaşır sodası kullanmalısınız.Ayrıca beyazları griye dönenler çamaşır sodasını kullanarak kar gibi beyaz çamaşırlara sahip olabilirsiniz ;)

Böyle beyaz çamaşırlara yağ lekesi sıçradığı zaman lekeli alana tuz ekleyin yağı emicektir.Birda makinaya atmadan önce sıvı bulaşık deterjanıyla yıkayın .Böylece yağ lekesi makinada yıkanırken lekeyi arındırıcaktır.

Mawig adminim bugün eczaneden aspirin aldı şu bildik aspirin o da beyazlatıyor dedi bi yorum atsın bakalım nası kullanıyor :)

Geri