Bilgisayarda Ekranı Büyütmek İçin

T

TİTAN

Forum Okuru
Bilgisayarda Ekranı Büyütmek İçin
ekran büyütme
ekran yakınlaştırma
ekran büyütme küçültme

Misafirlerimizden birinin sorduğu soru üzerine bu konuyu açıyoruz melekler :) Soru laptop ekranının nasıl büyütülüp küçültüleceğiyle ilgili. Anlatalım..

pc-2a4.jpg

**Ekranınızdaki metni büyütmek veya küçültmek için

Ekran Çözünürlüğü'nü açmak için Başlat düğmesini , Denetim Masası'nı ve ardından Görünüm ve Kişiselleştirme altından Ekran çözünürlüğünü ayarlayın'yı tıklatın.

Aşağıdakilerden birini seçin:

Daha Küçük - 0 (varsayılan). Bu seçenek, metin ve diğer öğeleri normal boyutta tutar.

Orta - 5. Bu seçenek, metin ve diğer öğeleri 5 normal boyuta ayarlar.

Daha büyük - 0. Bu seçenek, metin ve diğer öğeleri 0 normal boyuta ayarlar. Ancak monitörünüzün en az 1200 x 900 piksel çözünürlüğü desteklemesi durumunda bu seçenek görüntülenir.

Uygula'yı tıklatın.

Değişiklikleri görmek için tüm programlarınızı kapatın ve ardından Windows oturumunu kapatın. Böylece, bir sonraki oturum açışınızda değişiklikler uygulanır.

Ekran çözünürlüğünü değiştirerek metnin daha büyük veya daha küçük görünmesini de sağlayabilirsiniz ancak bir LCD monitör ya da dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, metinlerin bulanık görünmesini engellemek için ekranınızı yerel çözünürlüğüne ayarlamanızı öneririz. Bu, LCD monitörün veya dizüstü bilgisayar ekranının boyutuna göre görüntülemesi tasarlanan en iyi çözünürlüktür.

**işletim sistemin w7 ise
(Windows tuşu) + (+)

Mozilla (ctrl) + (+ veya farenin topu)
Explorerdada (ctrl) + (+ )

**denetim masasından görüntü ayarlarına gir, acılan pencerede sol tarafta "özel metin boyutunu (DPI) ayarla" sekmesine gir burdan dilediğin sekılde buyutebılırsın yazıları ben 4 kullanıorum.. yaptıktan sonra logoff yaptırmayı unutmayın

**genelde en kolay yöntem (çoğu yerde geçen)

ctrl ye basılı tutup mouse scroll u ileri doğru itmektir.

arkadaşlar ben ne zaman bilgisayarı açtığımda ekran küçük ,ayrıca bilgisayar açıldığında yine küçük hiç büyütülmüyor nasıl buyuturum bana yardım edin acilll abim goremden acilllllllllllll :(((((

" Açık olan bilgisayar penceresi nasıl büyütülür "

1. Açık olan ekranın bir yerine mause ile bir kez tıklayın.
  2. Ctrl tuşuna basık tutarak artı tuşuna basın.
  3. Ctrl tuşuna basılı tutarak eksi tuşu ile küçültebilirsiniz.
  4. Yine ctrl 0 ( rakam olarak sıfır ) tuşuna basarak eski konumuna getirebilirsiniz.

Geri