Bir bebek şampuanı neler yapılabilir?

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
bebek şampuanı, bebek şampuanının faydaları, bebek şampuanı cilde faydası ile ilgili bilgileri sizler için paylaşıyoruz.

Bebeklerin doğar doğmaz kullanmaya başladıkları hatta belli bir yaşa kadar da kullandıkları bebek şampuanlarının sadece şampuan olmaktan çok daha öte kullanım alanları olduğunu biliyor muydunuz?

Bebeklerin hassas cilt ve saç yapısına özel olarak üretilen bebek şampuanları ile bakın neler yapabilirsiniz;

Bebek şampuanları ayakkabılarınızı parlatmakda çok etkili bir üründür. Özellikle deri ayakkabı ve çantalarınızı yeniler. Kullanımına gelince, bir bez üzerine bir damla kadar bebek şampuanı koyarak ayakkabı ve çantanızı ovaladığınız da nasıl parladığını göreceksiniz.

Eviniz de yavru bir köpeğiniz varsa bebeğiniz için kullandığınız şampuanı onun için de gönül rahatlığı için de kullanabilirsiniz. Hipoalerjik bir yapıya sahip olan bebek şampuanları yavru köyeğinizin banyosu için de ideal olacaktır.


1-jpg.80778 Bir bebek şampuanı neler yapılabilir? Melekler Mekanı Forum


Hepimiz günlük olsun özel günler de olsun mutlaka makyaj yapmışlığımız vardır. Yüzün en hassas bölgesi göz ve göz çevresidir. Göz makyajının çıkarılmasıda bazen gözü tahriş eder ve sıkıntı yaşatır. Bebek şampuanı ile göz makyajınızı çıkartabilir. Göz yakmayan özelliğe sahip olan bebek şampuanını bir damla kadar bir pamuğa damlatarak az birşey ıslatın ve bununla göz makyajınızı temizleyin.

1-jpg.80779 Bir bebek şampuanı neler yapılabilir? Melekler Mekanı Forum


Özellikle kış ayların da ciltte çok kuruma meydana gelir sizde soğuktan kuruyan ellerinizi nemlendirmek için bebek şampuanı ile ellerinizi sık sık yıkayın Ellerinizin ne kadar yumuşak olduğunu görünce inanamıyacaksınız;)

Evet hanımlar hepimizin ortak dertlerinden biride mutfak ve ocakta oluşan yağ ve kirler... Peki bunların temizliği için hiç bebek şampuanını denediniz mi? Kulağa çok tuhaf geliyor dimi:) Yağlı yüzeyler ve ocak üstünde ki kirler için bebek şampuanı çok iyi sonuç verecektir.

Banyo ve lavabo muslukları kirecin de etkisi ile üzerin de lekeler bırakır musluk temizliği için bebek şampuanını kullanırsanız musluk üzerin de hiçbir iz ve kalıntı kalmadığını göreceksiniz...

Ayaklarınızın yumuşacık olmasını istiyorsanız yatmadan önce ayaklarınızı ve bacaklarınızı bebek şampuanı ile ovarak yatın ama yatmadan önce çorap giymeyi de unutmayın. Sabah kalktığınız da ayaklarınızın ne kadar yumuşadığını göreceksiniz.

kişisel tüy temizliğinizi bebek şampuanı ile yapabilirsiniz.

Bebeğinizin giysileri için eğer kullandığınız bebek deterjanınız bitmişse o zaman bebek şampuanı ile giysileri yıkayabilirsiniz.
 
melekannesi

melekannesi

Aktif Üye
Üye
bebek şampuanının bu kadar kullanım alanı olduğunu bilmiyordum özellikle mutfak ve banyo temizliğinde bebek şampuanı ilk duyduğumda bana çok ilginç geldi kesinlikle denemek isterim bizde genelde dalin yada johnson oluyor kızım için demekki bundan sonra şampuanımızı çok amaçlı olarak da kullanabilecez:)
 

Üst