Bir Genç Kızın Gizli Defteri

• Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
ya niye oktayla evlenmiyo peki oktayı çok sevmiyo muydu nasıl özgürle evleniyo özgürü seviyo mu ki ? oktay noluyo ?

Oktay son kitapta Aslı adında bir kızla evleniyor. Ve Oktay, Aslı'yla kendinin düğünlerindeyken Serra'yı büfenin orada görüyor ve ona veda ediyor. Arkadaş olarak ayrılıyorlar...

Evet arkadaşlar bu seriyi okuyanların çoğu Oktay'cı. Ama bana kalırsa Serra'yla Özgür de birbiriyle çok uyumlular. Ve bazı kişilere karşı olarak ben tam bir Serra hayranıyım. :cheer2:

Bence her şeye karşı Serra çok ama çok doğru bir karar aldı. Çünkü kendisinin de dediği gibi Oktay'la ilişkileri ileride anne ve babası gibi olurdu. Sakın bu cümleler size ben Oktay'ı sevmiyorum diye bir izlenim bırakmasın. O da çok iyi bir insan ama Serra'yla uyumlu değiller. Yani Oktay sorumluluklarını Serra kadar yerine getirmiyor.
Gelelim Serra'yla Özgür'e...:ar4fd:
Serra ve Özgür değişik bir şekilde tanıştılar. Ama Serra kızımız (!) Özgür'e hep arkadaş gözüyle bakarken birden Özgür ona karşı ilk tanıştıklarından beri ilgi duyduğunu söyleyince işler karıştı. Ve zavallı Serra yine bir karar vermek zorunda kaldı. Ya Özgür'ün süpriz evlenme teklifine ne demeli? Sonunda Serra Özgür'le evlendi.
Ben Serra'nın her kararını çok beğendim. Buna Özgür'le evlenme kararı da dahil. Onlar güzel bir evlilik hayatı yaşadılar ve Selin adında küçük bir kızları oldu.
Serra her zaman Oktay'ın mutlu olmasını istedi. Ve 10. kitabın sonunda Oktay Aslı adlı bir kızla evlendi. Serra ile Oktay birbirlerine veda ettiler ve arkadaş olarak kaldılar.

Ben buradan İpek Ongun'a o harika kitapları yazdığı için teşekkür ediyor ve 11. kitabı sabırsızlıkla beklediğimi iletiyorum... :cool:;)

dilaracimcime demiş ki: ↑ bencede ya oktayla evlenseydi özgür hiç güzel deil uzun saçları falan var ve serrayla hiç anısı yok ama oktayın serrayla çok anısı var ipek ongun serinin devamında serrayı özgürden ayırtıp oktayla evlensin serranın kızınada özgür baksın bence böyle daha güzel olur.

Seninki nasıl bir saçmalık anlayamadım ben... :ah:

Taşlar yerine otururken kitabında sıla evleniyor sırmanın kızı ava doğuyor serranın babaannesi ölüyor melis tam haldun diye biriyle evlenecekken bir akıllılık yapıp dünya tatlısï olan yankı ya dönüyor ama evlenmiyorlar yanlış olabilir ama yanlış anlamadıysam toprak evleniyor .

Bu kitapdakiler gerçek ipek ongun yiğeni serranın günlüğünü kitap haline getirmiş!!

Serra abladan soğuyanlara söyluyorum en doğru kararı verdi çünkü oktay abi hiç ilgisiz alakasız olmuştu serra abla strese girdi vs.oktay abiden ayrılınca bende üzüldüm ama serra abladan soğumadım serra abla arada yanlış kararlar verse bile bu kararı doğruydu sorusu olan başka varmı ayrıca serra abla gerçek ama mersinde yaşıyor adı değişik ipek abla biliyor herşeyi bütün kimlik bilgileri falan ipek ablayla chatlaştik bu arada instagramdan takip edermisiniz adım eylulylnes serra ablayı çooooookkkk seviyorum :ehi:

ya lütfen biri sölesin hikayede geçen serra noyan gerçek hayatta var mı yoksa sadece ipek ongun un yazdığı bir hikayemi ? çok merak ediyorum biri beni bilgilendirebilir mi/

bir genç kzın gizli defteri güzel bir kitap ama bazı şeyler gerçekten insanın gıcığına gidiyor. mesela sürekli ''fısıldadım'' sözcüğünü çok kullanılmış bunlar sürekli fısıldıryor mu ? yok şu oldu bu oldu bende şöyle dedim fısıldayarak hep aynı şey . sonra serra sürekli özgüre özgürcüğüm yada efendim yada onun gibi saçma salak ifadeler söylüyor insan bi aşkım der yada daha güzel sözcükler kullanır. bide biraz aksiyon olsa fena olmaz serra çok tuhaf biri bana göre. biraz garip yaşantısı var. ilerki kitaplarda özgürle ayrılsınlar biraz heyecan olsun yeminle bıktık artık sürekli garip garip ülkelere gitmesinden sürekli aynı olayların yaşanmasından. sürekli şu olaylar var 1. melis,toprak,esin,dilek bunlar toplanıp konuşuyor,2- özgürle biyerlere gidiyor,3- akrabalara gidiyor4- ülkelere gidiyor, sorarım size kitaplarda bu olaylar dışında bieşy var mı ? evet bazı ufak tefek olaylar oluyor ama genel olarak hep aynı şeyler var, bide şu garibime gitti oktay evlendiğinde serraya veda ederken nu öpüyor ve özgür orda . eski sevgilinin düğünündesin ve o sana veda ederken seni öpüyor ve şimdiki sevgilin görüyor. bu resmen orsplktur. sonra özgür sekreteriyle yada başka karıyla yakınlaşınca kıyameti koparıyor. özgür bence aldatsın serrayı . serra biraz fazla kibar bi küfür et .bide çok gereksiz şeylere bozuluyor serra herşeye bozuluyor özgür serraya bi sktr git hayatımdan senin gibi karıyla evleneceğime deseydi çok iyi olurdu. bence kitap artık değişmeli ve heyecan gelmeli.. ( çoğunluk bu düşüncededir)

BİŞEY DİKKATİMİ ÇEKTİ ARKADAŞLAR !! ÖZGÜRÜN SERRAYA ŞU LAFI DEDİĞİNİ DUYMUŞSUNUZDUR ''ÖZGÜR ABİN'' arkadaşlar sizcede çok tuhaf değil mi ? seni çzgür abini dinle diyor çok salakça sana abinim ben diyen biriyle mi evleniorsun ?? ÖZGÜR SEN RESMEN KIZA BEN SENİN ABİNİM DİYORSUN SONRA EVLENİYORSUN ! arkadaşlar şöyle bir söz vardır ya sevdiğim kız bana abi deyince bu durum aynen öyle... bide serra özgüre özgürcüğüm yada efendim diyor çok rahatsız edici bişey. günümüzde hangi kadının eşine efendim yada ona benzer şeyler dediği görülmüş ki ?. İpek ongunla itibata geçerseniz arkadaşlar lütfen şu özgür abin sorununu çözelim çünkü çok rahatsız edici bişey. düşünsenize sevgiliniz size şunu dese '' Sen ahmet abini dinle . ahmet abine güven '' (ahmet ismi örnek amaçlı) sonra size evlenme teklifi ediyor. çocuk yapıyorsun sonra çok salakça ve insanı rahatsız ediyor.size sevgiliniz öyle dese şunu demez misiniz '' Abi mii ? yani sen şimdi seni abim gibi gördüğümü mü düşünüyorsun ?''

Geri