Böbrek Taşını Düşürmeye Yarayan Doğal Yollar

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Böbrek Taşını Düşürmeye Yarayan Doğal Yollar
böbrek taşı nasıl düşer
böbrek taşını ne düşürür
böbrek taşını düşürmek için

Böbrek taşı çok ağrılı ve sancılı bir durumdur. Böbrek taşını düşürmek için öncelikle bol bol su tüketmeniz gerekiyor. Bol su tüketimi böbrek taşı oluşumunu engellemede yardımcı çok önemli bir faktördür.

Eğer su içemiyorsanız meyve suyu, maden suyu ve benzeri şeyler de böbrek taşınızı düşürmeye yardımcı olacaktır. Günde en az 2,5 litre su tüketilmelidir. Böbrek taşı olan kişiler tuz tüketimini azaltmalı ve etsel ürünler tüketimine son vermelidir.

bobrek_tasi-3d7.jpg

Kış aylarında bol portakal suyu içerseniz böbrek taşlarının ve böbrek kumlarının oluşmasına engel olabilirsiniz. Bunların yanında kükürtlü hamamlara gitmek, bacakları bacakların sarkıtılarak oturulmasının, da böbrek taşlarını düşürmede önemli rol aldığı bilinmektedir.

bende hem bobrek tasi hemde kum var. kum tasa nazaran daha felaket agiriyor.bir bilgiyi duzeltmek istiyorum maden suyu tuketilmesi son derece yanlistir icerisinde mineraller bulundugu icin tasin buyumesine neden olmaktadir.bir ay oncesine kadar gunde dort bes sise maden suyu tuketirdim agrilarim cok fazla oluyordu doktor icmememi soyledi ve agrilarim hafifledi.yaklasik alti ay oldu ve hala tasi dusurmus degilim .birde tavsiyede bulunmak istiyorum bu dertten muzdalip olanlar bol bol karpuz veya yogurt suyu tuketirlerse agrinin hafifledigini gorecekler.

bir soz vardir tas yerinde agirdir birakalim dursunlar :)

Geri