Boza nasıl içilir?

çok teşekkür ederim ama tadı bana göre kötü

Bizde almıştık soğuk içtik tadı kötü bide sıcak içelim dedik öyle de kötü geldi :D:D

Çokta güzel gözüküyo ama göründüğü gibi değil. Sevenlere afiyet olsun :)

Bizde yoldan geçen bozacıdan aldık şimdi içmeye çalışıyoruz :))Ama ilk defa aldığımızdan sizler gibi google amcaya sormakta bulduk çareyi şimdi sizin yorumlarınızı okuyup içiyor bir taraftan da gülüyoruz yanlız olmadığımızı bilmek güzel :)))

Arkadaşlar bir boza manyağı olarak şunu belirtmek isterim. Evet haklısınız şu anda piyasada marketlerde satılan bozlar beş para etmez çünkü hiç biri ekşimiyor!!! Ben özellikle son kullanma tarihi geçmiş olanlarını almaya çalışıyorum ama nafile!! Boza mayhoş tadıyla sevilen bir içecektir ama şu anda piyasadaki bozalar sanki şekerli koyu un çorbası!! Bulabilirseniz orjinal vefa bozası alın bir tencereye dökün kapağını kapatıp battaniyeye sarın, evin sıcak bir köşesinde 1-2 gün mayalanmasına müsade edin ve gerçek boza neymiş görün.. Merak etmeyin boza öyle kolay kolay bozulmaz, diğer gıda maddeleriyle karıştırmayın. Piyasadaki tırt bozaları tadarakta bozama çamur atmayın.

Y şu bozanın sıcak mı, soğuk mu, sulandırarakmı öylecemi içileceğini söyleyecek bir tane müslüman yokmu.Her tarafta aynı şeyler yazıyor.

Allah razı olsun bilgi için. bimden aldım şimdi eve gidip rezil olacağıma iş yerinde iken araştırayımda öyle götürüp içireyim çocuklara dedim. ama yorumcular tadına kötü diyorlar. bakalım hayırlısı :)

bende artık ışığı gördüm.. ışık çok parlakda olsa, bu evde leblebi olmadığı gerçeğini değiştirmiyor.. :D

ilk içildiğinde beklenen tadı vermiyor ama pes etmeyin, sonra müptelası olacaksınız. Ben öyle oldum ve tavsiyemi dinleyen arkadaşlarımda bana hak verdi :) Afiyet olsun...

Geri