Boza nasıl içilir?

tşk

ya ne kadar çok bilmeyen varmış eşim almış eve getirmiş bizde bir hafta durdu nasıl içileceğiniş bilmiyorduk tavsiyeleriniz için teşekkür

Bozaaaa, var mı seni gibisi.........

Beklediği tadı bulamayan arkadaşları merak ediyorum, acaba daha sonra gidip almadılar mı, yemekten sonra şöyle ekşili asitli (kola-soda) bir şey olsa da yesem içsem dediklerinde akıllarına gelmedi mi? Boza tadını bilen bir daha, bir daha içer. Bilen bilir. Ben Eskişehir'liyim. Eskişehir'de kış mevsiminde açılan ve içinde sadece boza satılan bozacılar vardır. Bu esnaf gelirini bozadan sağlar. Dükkanları bir taraftan dolar, bir taraftan boşalır. Akşamları sokaklarda bidonlarda, güvümlerde boza satılır. Şu an Ankara'dayım. Markete girdiğimde almadan çıkmam. Evde olmazsa olmazımdır. Hepinize afiyet olsun.

ya ben de boza marketten alıp ilkdefa denedim hadi tatıdını boş ver diyelim açıklamada olsun tv. de olsun kış geceleri içinizi ısıtan içecek diyorsunuz ben bunu anlamadım hiç alakası yok öyle bir özelliği yok

Bizde bi markette görüp almıştık.Ama nasıl içileceği konusunda bi şey bilmiyorduk.Sizin sayenizde öğrendik.Ama daha içmedik.Umarım tadı güzeldir.:D:D:D:D

mesut hasdemir(cirkin)

dün bir bardak boza içtim kendime hakim olamıyorum durduramıyorum kendimi:)))

bende bozayı merak edip aldım eve geldim bi baktım nasıl içilecek bu boza :D sonra internete girip sizin yazınızı okudum :D ve tadı hiç beklediğim gibi değildi yaaa :/

bune len bozo bende aldım bişey annamadım :D içilmezki bu yenier herhalde
içecem derken buraya geldim

Biz tadını bilmeyerek aldık. Sıcak mı içilr soğuk mu içilir diye düşündük durduk. İnternete başvurduk. Siz de soğuk için dediniz. İçtik tadı aşureyi anımsattı. Beğendik tavsiye ederiz hepsi bitmedi ama olsun. Yetkililere sesleniyorum 4.50 TL çok. Ayrıca kişiye özel yapılsın. Arz ederim. S.B. <3 :p

Geri